voda v bazénu



host - 128.19 (?)
5.7.2012 23:42
Vystačim si s tabletama. Tabletu mám hozenou na dně. Když začne bazén klouzat, znamená to že jsou v něm řasy a je třeba zvednout hladinu chlóru. Přidám druhou tabletu rovnou do filtrace a do rána je bazén zase čistý. Filtruju pravidelně každou noc. Před spaním zapnu a rano vysaju a vypnu. Dulezite je udrzovat filtraci čistou. Voda nesmrdí a je jako křišťál. Ph jsem nikdy nedělal. Bazén kvůli dětem raději nezakrývám. Podotýkám že mám obyčejný papírový filtr a to již třetím rokem jeden a ten samý. Po každém filtrování jej operu proudem vody a večer jej vložím zpět do filtrace.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 72.28 (?), 14.8.2011 22:40

Dobrý den,

vyzkoušela jsem na vodu tyto přípravky - sůl a chlorové tablety. Tablety mi vyhovují víc, ale je to případ od případu, jak vidím tady v diskuzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deavi - (2) - 134.247 (?), 15.8.2011 11:09

Já bych to tak drasticky neviděl. Mám bazén s 30 kubíky vody od května. Voda z vodovodního řadu a do dneška jsem použil 8 tablet 3v1, třetinu PH- a 1/4 chlor šoku k dorovnání chloru během velkých deštů a veder. Suma kterou jsem vložil do chemie je cca 500 Kč a mám vodu průzračnou každý den. Samozřejmostí je puštěná filtrace cca 5 hodin denně a když svítí sluníčko je puštěný solár.  Voda po chemii nijak nesmrdí a ani nemám potřebu se po vykoupání vysprchovat, děti se už párkrát napili a rozhodně špatně jim nebylo. K dopouštění používám jen dešťovou vodu, která mi snižuje ph a tak nemusím používat přípravek PH-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.19 (?), 5.7.2012 23:42
Vystačim si s tabletama. Tabletu mám hozenou na dně. Když začne bazén klouzat, znamená to že jsou v něm řasy a je třeba zvednout hladinu chlóru. Přidám druhou tabletu rovnou do filtrace a do rána je bazén zase čistý. Filtruju pravidelně každou noc. Před spaním zapnu a rano vysaju a vypnu. Dulezite je udrzovat filtraci čistou. Voda nesmrdí a je jako křišťál. Ph jsem nikdy nedělal. Bazén kvůli dětem raději nezakrývám. Podotýkám že mám obyčejný papírový filtr a to již třetím rokem jeden a ten samý. Po každém filtrování jej operu proudem vody a večer jej vložím zpět do filtrace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.122 (?), 7.7.2012 18:53

Dobrý den dnes sme napustili bazén ze studny a dali chloršok.K večeru sem udělala test a vyšlo mi 2.5chloru a ph je 7,tak uvidíme co bude do rána.Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.7.2012 22:23

Dávat chloršok do čisté vody nemá smysl. Snad jen Chlor stabil nebo odstraňovač vápníku (na zmenšení tvrdosti). Do bazénu používám jen vodu za studny (i na dopouštění) a vystačím většinu sezóny jen s tabletamy a UV lampou. No a snižuji Ph, tak kolem 6 (zkušenost z jezírek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pegos - (21) - 212.83 (?), 8.7.2012 19:49

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné(nebo nutné)při používání Sava do bazénu používat ještě tablety mini triplex 3v1

Dík Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kosarius - (1) - 37.178 (?), 9.7.2012 11:48

Dobrý den,

jako správný začátečník jsem nasekal pár chyb a prosím o radu.

Na vyzkoušení se starání o bazén jsem si pořídil nadzemní bazén 3,66x0,76 a pískovou filtraci. Bazén jsem napustil z řádu. A nasadil plovák s tabletama. První 4 týdny byla voda nádherně čistá. Po té se začala kalit (bělat) a je to horší a horší. Ph v normálu.

První chyba byla neproplachovaná filtrace, další byla používání vločkovače když nebyl potřeba, ve zbytečně velkém množství a zároveň s chloršokem. 

Teď prosím o radu, mám vodu vypustit a napustit novou, nebo existuje šance vodu vyčistit?

Jak často se má proplachovat filtrace? Je na škodu když se to dělá často? Kdy nasazovat vločkovač a používat ho se spuštěnou filtrací, nebo bez?

Díky z rady

K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 9.7.2012 12:08

Dal bych Savo šokovou dávku a modrou skalici 3-4 g/m3. Snížil ph pod 7. Druhý den vločkovač, promíchat nechat přes noc v klidu a pak vysát dno a filtrovat. Pak dát triplex tabletu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.178 (?), 10.7.2012 7:34

Dobrý den,

včera jsem přijel domů a pustil jsem se do akce. Zjistil jsem, že mám vysokou hladinu chloru, takže chlor šok nepřicházel v úvahu. Nalil jsem vločkovač, večer propláchl a spustil filtraci a dnes ráno voda nádherně čistá, už jen musím vysát dno.

Teď už by mě jen zajímalo jak je to s tím proplachem filtace, někde píšou, že časté proplachování zakalí vodu...

Díky K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.7.2012 8:58

K proplachu a odkalení filtrace by mělo dojít při zvýšení tlaku na manometru přepínacího ventilu (vlivem silného znečištění stoupá ve filtraci tlak). Manometr ale obvykle funguje tak 2 max. 3 sezóny a je pak třeba ho vyměnit. Po delší době lze i rozpoznat silnější  "hukot" čerpadla při zvýšení tlaku. Současně se zvýšením tlaku klesá i průtok filtrací, tedy dochází ke snížení filtrace. Filtrace, zejména při zapojení solárního ohřevu, obvykle nedosahují uváděných průtoků. Proto je nutné čas filtrace prodloužit, aby došlo k přefiltrování celého objemu během dne.

Při dobře udržovaném bazénu se filtrace proplachuje tak 4x až 5x za sezónu (podle znečištění a délky sezóny). Písek doporučují bazénové firmy měnit po 2 až 3 letech. Osobně ho měním každý rok, druhým rokem už se mě zdá filtrační schopnost nižší (dojde k obroušení hran). Záleží na výkonu čerpadla a době používání. Mám nastavené spínací hodiny na 8 hodin denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika