voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 88.250 (?) 
19.7.2011 12:50

Děkuju za informace,

o slané vodě v bazénu jsem letmo zaslechl, výměník mám nachystaný, je ze staré parní tunelové myčky na nádobí - takže titan to myslím není (asi jen nerez) na protiproud bude použito mycí čerpadlo ze stejného zařízení, viděl jsem ho v provozu než šla myčka do šrotu - a byla to síla...

Asi se budu muset v bazénové technice více zorientovat než se pustím do realizace, zatím jsem jen pátral po laminátové skořepině za slušnou cenu abych na tom mohl začít pracovat (pianko, pečlivě, pro radost...) :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 245.29 (?), 19.7.2011 14:59

Ono asi bude záležet hodně na tom jakou vodou to napustíte.Někdo má s vodou hodně problémů a já jsem zatím žádné neměl.Jenom jsem to napustil a zapnul filtraci na které je napojné solárko a dávkovač chlor. tablet.Filtrace sice běží 24 hodin denně, ale nemám sebemenší problém s vodou a to voda jde hodně často i na 34°C.Asi hodně záleží na tom jaký je zdroj vody při napouštění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 20.7.2011 9:32

Je to vše otázka kompromisů. Uvědomte si, že voda v bazénu se bez nějaké úpravy zkazí dříve či později. Upravovat tedy musíte, otázka je čím. Odpovězte si na otázku, zda jste schopný nakoupit,  naučit se a ovládat nějakou špičkovou bazénovou technologii, nebo zda zvládnete klasickou chemii. Zda dokážete při použití té špičkové technologie změřit kvalitu vody. Uvědomte si, že vodu musíte filtrovat. Rozhodněte, zda je lepší a zdravější jít se koupat do rybníka, na koupaliště, nebo do veřejného bazénu. A ještě jedna na závěr. Diskusních příspěvků se strašlivými haváriemi zde se nelekejte, drtivá většina příspěvků s dramatickými popisy je způsobena hrubými chybami pisatelů. Nebo neumělými pokusy o reklamu ("nekupujte si bazén XY, zkazila se mi v něm voda!"). Ne každý to dokáže přiznat, nikdo to nenapíše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 230.27 (?), 20.7.2011 13:26
Je dobře, že je možnost si vybrat údržbu vody dle vlastních požadavků. Někomu vyhovuje chlórová chemie, jiný nechce sůl, další volí kompromis, ale je možné zvolit to nejvhodnější po stránce zdravotní i finanční. To stejné platí pro možnosti ohřevu, zastřešení. Je logické, že nabídky jsou vyšperkované a nikdo neřekne, já prodávám špatný produkt. Zde bych doporučil získat informace od majitelů bazénů, podívat se na bazén, vodu a vidět to vše v provozu. Zajímavé slevy jsou mimo sezónu, někdy i během léta. Co bych zdůraznil, neplatit předem nad cca 20% celkové ceny. Solidní firma si vezme pouze poplatek za potvrzení a platnost objednávky, což u nás bylo cca 15% celkové ceny. Je třeba si uvědomit, že písková filtrace je pouze mechanické čištění vody. Pokud se zanedbá dezinfekce, ve vodě se rozmnoží řasy a mikrofauna. Tu je pro filtraci nemožné odstranit, nebo jen za cenu velké ztráty vody, přičemž se dezinfekci stejně nevyhneme. Pokud je voda v nezbytné nejnižší míře ošetřena, není třeba vločkovače, rázové dávky - šoky a tím je vše jednodušší a levnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.250 (?), 20.7.2011 15:42

Jak jsem tak vyrozuměl, tak existují zhruba dva směry bazénové vody :  chlorovaná a slaná - i když zrovna si vzpomínám že jsem viděl v provozu i bazén s třetí možností - a tou byl jakýsi přípravek na bázi aktivního kyslíku (či něco takového). Shodou okolností od toho přípravku mám prázdný kanystr - tak jsem se byl podívat, a je to : BayroSoft od společnosti BAYROL  - kombinovaný přípravek pro úpravu vody aktivním kyslíkem, ale co si tak vzpomínám bylo to finančně -tehdy co jsem se u toho namanul(cca rok 2000) dost náročné...

Tak teť se jen rozhodnout kterým směrem se vydat, osobně (laicky) je mi asi nejsympatičtější ta slaná voda - že by se tam možná dala rozpustit mořská sůl, různé léčivé přípravky (v nízkých koncentracích) na solné bázi...(?), ale zřejmě tu budou některá ůskalí... (?)... kromě nutnosti zmíněného titanového výměníku (možná zdravotní? -nevím).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 20.7.2011 16:08

Tá chlórová je v podstate tiež na báze aktívneho kyslíka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 185.74 (?), 20.7.2011 18:15
Ta slaná je v podstatě také na bázi chloru. Dochází k rozložení soli (chlorid sodný) na chlor. Navíc, pokud se nejedná o řízený solinátor, je vysoké riziko přechlorování (to u tablet v podstatě nehrozí).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 243.43 (?), 20.7.2011 19:18
A já jsem se rozhodl pro dezinfekční ionizátor a teď si vyberte :).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.250 (?), 20.7.2011 22:47

Hmmm ionizátor produkuje ozón (jestli se nepletu) a ten je v čisté formě jedovatý... ale asi to bude nějak ošetřeno.

Nejspíše bych se asi snažil všechny dostupné úpravy vody seředit a u každé se pokusil podrobně vyčíslit veškeré náklady - výhody - a nevýhody a pak by se snad mohlo k něčemu dospět (?)  :o))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 243.32 (?), 21.7.2011 7:22
Nejdříve bych se vyhnul spekulativním informacím. Např zde... 16..05.11 Úprava vody v bazénu - Eshop... jsou způsoby ošetření vody přehledně vysvětleny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika