Protékající filtrační nádoba



multa70 - (1) - 95.230 (?)
11.6.2018 15:54

Zdravím, tak už jsem to vyřešil, zatím (2 dny) filtrace bez ukapávání puštěn i solár na střeše, takže vyšší tlak.Možností, jak to pokazit vlastně moc není.Nádoba je zešikmená, takže O kroužek, který je nasazen na přepínacím ventilu při nasazení na nádobu se usadí do tohoto zešikmení a stahováním třmenu to vše O kroužek utěsní.Já jsem dal O kroužek nový a někde jsem vyčetl, že je dobré kroužek namáznout indulonou.Při několika montážích a demontážích jsem si všiml, že ventil sedí na nádobě trochu zešikma, což způsobovala ta indulona a stahováním třmenu se to ještě zhoršilo.Proto jsem vše dokonale odmastil (nádobu, ventil i kroužek).Nasadil jsem třmen a utahoval rovnoměrně na obou stranách.Ventil sedí rovně a filtrace jede bez vady.Doufám, že to vydrží.multa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 95.230 (?), 9.6.2018 15:30, zobrazeno: 2055x

Zdravím všechny, mám bazén Azuro 401 z Mountfieldu s filtrací Azuro 4.V provozu 7 let bez problémů. Loni však začala filtrační nádoba a třícestný ventil pro solár prokapávat.Objednal jsem proto nové O kroužky a naivně se domníval, že problémy budou vyřešeny, bohužel nebyly.Při spuštění filtrace dost hodně tekla voda kolem spony nádoby a 6-ti cestného ventilu.Sponu jsem povolil vytáhl ventil a silně jej namazal silikonem kolem O kroužku.říkal jsem si, že to silikon po stažení spony uzavře a neproteče ani kapka.Opět omyl-vydrželo to 1 den a začalo to protékat znovu.V e- shopu Mountfield jsem objednal originální O kroužky (raději 2) a po doručení vyměnil.První den filtrace běžela skvěle bez prokapávání a já byl spokojen.Dnes po zapnutí filtrace opět šok, voda cedila kolem spony, že to vypadalo jako by snad ten O kroužek prasknul, ale je v naprostém pořádku.Takže před rodinou vypadám jako blbec, který neumí utěsnit filtraci.Už jsem docela bezradný a prosím někoho, kdo má zkušenosti o radu.Fakt už nevím jak dál. multa.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
multa70 - (1) - 95.230 (?), 11.6.2018 15:54

Zdravím, tak už jsem to vyřešil, zatím (2 dny) filtrace bez ukapávání puštěn i solár na střeše, takže vyšší tlak.Možností, jak to pokazit vlastně moc není.Nádoba je zešikmená, takže O kroužek, který je nasazen na přepínacím ventilu při nasazení na nádobu se usadí do tohoto zešikmení a stahováním třmenu to vše O kroužek utěsní.Já jsem dal O kroužek nový a někde jsem vyčetl, že je dobré kroužek namáznout indulonou.Při několika montážích a demontážích jsem si všiml, že ventil sedí na nádobě trochu zešikma, což způsobovala ta indulona a stahováním třmenu se to ještě zhoršilo.Proto jsem vše dokonale odmastil (nádobu, ventil i kroužek).Nasadil jsem třmen a utahoval rovnoměrně na obou stranách.Ventil sedí rovně a filtrace jede bez vady.Doufám, že to vydrží.multa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika