Obbetonovat zapuštěny bazen, ano či ne?



skalanda - (2) - 244.55 (?)
8.5.2009 13:41

Zdravím a radím určitě obbetonovat, protože tlak půdy by při vypuštěné vodě zdeformoval bazén.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

ruhlik - (2) - 98.66 (?), 7.5.2009 23:47, zobrazeno: 19218x

Zdravím a prosím o radu, koupil jsem foliový bazen rozměru 7.3x3.7 a vyšky (hloubky) 1.2 od Mountfieldu a mam v umyslu jej 60cm zakopat do země.Pod bazenem bude pouze upěchovana hlina, stary koberec a slaba vrstva pisku. V navodu na přípravu jsem se dočetl že se musi (nebo snad měl) po postaveni a napuštění vody bazen obbetonovat proti připadnému tlaku pudy na bazen-pozn. v tom samém navodu se píše o betonovém dnu a u Mount. mi řekli že 90% lidi dává bazen na hlinu a navíc kdyby se bazén zavíral tak na co by tam byly vzpěry? Je opravdu nutné při zpola zakopaném bazénu jej obbetonovávat? Díky za všechny rady a přeji všem krásné začínající léto a hodně koupání zdraví Ruhlik

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 8.5.2009 6:16

Ne, že bych úplně věděl o co jde, ale nemůžu dospat a tak se trochu nudím a toužím být někomu nějak prospěšný a tak zkusím poradit.

Co kdybyste jámu udělal o něco vět ší než je bazén? Pak by byl bazén zapuštěný, ale hlína by se nedotýkala stěn, byla by tam nějaká mezera (co já vím jak velká? 10-20cm?) a teda by netlačila na stěny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6522) - 128.44 (?), 8.5.2009 7:18

Nemám žádnou zkušenost s bazény, ale nezapomeňte, že bez izolace bude zem vodu ochlazovat. Průměrná teplota půdy je 8 oC. S tím tlakem půdy je to pravda, pravděpodobně se to dříve či později svalí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 8.5.2009 12:23

Je to vcelku velký projekt. Měl -li byste vše udělat správně, zanmená to provést betonové těleso, třebaže subtilní, z armovaného železobetonu, a kvalitně, jinak vypraská.. Jal tady správně napsal jiný pisatel, neměl byste zapomínat na tepelnou izolaci (ta by při tloušťce polystyrenu 10 cm čítala okolo 40 - 50m 2, což jest 4-5m3 polystyrenu (zde byste měl volit alespoň  EPS 100, který je odolnější a tužší, než nejpoužívanější EPS 70,  to by pro vás ale znamenalo další investici v ceně 6-8 t. Kč, správně byste pro instalaci do země měl použít k tomu určené izolační polystyreny, ale to byste se opravdu už nedoplatil)

Nejsem si zcela jist, zda právě baáén od Mountfieldu stojí za tyto v pravdě nemálé investice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skalanda - (2) - 244.55 (?), 8.5.2009 13:41

Zdravím a radím určitě obbetonovat, protože tlak půdy by při vypuštěné vodě zdeformoval bazén.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 24.0 (?), 8.5.2009 22:44

Máme daleko menší kruhový bazén průměr 3.60, vysoký 1m. Pod ním máme velice slušnou betonovou desku s armaturou. Na ni je geotextilie, pak už bazen. folie. Bazén je zapuštěný v nerovném terénu-nejhluběji cca 60-65cm-obbetonovaný. Mezi tělesem bazénu a betonem je pouze nopová fólie, nahoře na betonu je malá vrstva kačírku. Za 5 roků zatím vůbec žádný problém a vodu si přihříváme pomocí tepelného čerpadla, které je rovněž od Mountfieldu a kupovali jsme ho zároveň s bazénem. Letos už se koupeme i když bazén není krytý, teplotu máme nastavenou na 30st, až bude tepleji, snížime ji. Čerpadlo zapínáme tak 3 dny v týdnu, nejdéle trvá první zahřátí na vyšší teplotu, později už se voda nikdy tolik neochladí i když může být počasí daleko chladnější. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ruhlik - (2) - 98.66 (?), 9.5.2009 14:59

Děkuji všem za dobré rady, něco jsem si jěště pročetl na netu a určitě provedeme betonový obsyp a doufam že za par let i já budu moc poradit a podělit se o zkušenosti tak jěště jednou dik a přeji brzké koupání Ruhlik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti11:42
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika