Modrá skalice ano či ne?



host - 115.250 (?)
10.7.2019 15:12

Obě diskuze jsem četl a v obou doporučují savo nebo měděnej drát. Zeptal jsem se ve vlákně o modré skalici na modrou skalici, jestli bazén nebo IBC je už skoro jedno :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  26   
   
turojan - (3) - 31.23 (?), 21.4.2018 18:44

Já jsem si našla návod, kde píší, že stačí 5g na 1m3. Dáváte někdo více? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.237 (?), 17.6.2019 15:50

Dal jsem půl toho pytliku co stál do stovky do bazénu o objemu 45 m3, což by při půl kilovém balení mělo být cca 5,5g/m3. Už je to dva měsíce, voda čistá (kousek před křišťálem). O týden pozěji jsem to vyvločkoval, pak 3 dny vysával dno, protože každý den se furt usazovali nečistoty na dně. Bazén máme nepřikrytý celý rok, takže je nutno po zimě sítkou vybrat ze dna asi dvě kolečka listí, větviček a všeho co tam u nás neustálý vítr nafouká, pak nechat do druhého dne usadit a vysát dno přímo ven(waste), pak už zmíněná skalice(nechat procirkulovat), pak vločkovač(nepřehnat a nechat pořádně procirkulovat), nechat klidně dva dny usadit a pak nejlépe zase odsát přímo pryč(waste) abychom neucpali filtraci, nechat zase ustát a znova vysát. Dnes asi po 14 dnech koupání jsem si uvědomil, že bych to mohl změřit. Ph 8,5 a chlor žádný. Jelikož jsem si uvědomil, že se při blbnutí nějaká voda do úst dostane, raději jsem do skimeru hodil tabletu, nalil do 45 m3 půl litru chlorňanu a kyseliny sírové. Voda bude neutrálnější a vydezinfikovaná. Aspoň nebude hrozit běhavka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.72 (?), 3.8.2018 9:28

na 1m vody7g skalice 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.250 (?), 9.7.2019 23:22

Mám 3ks kubíkových IBC kontejnerů a po sezóně je na stěnách několik milimetrů řasy. Letos jsem ji obložil palubkama, ale už stejnak trochu zazelenala. Vodu mám na zálivku paprik, rajčat,... tak mě napadá co je zničit modrou skalicí (ty 4g do každé nádrže). 

Předpokládám, že to zelenině neublíží a mně při konzumaci taky ne. Nebo jde to i jinak a lépe? díky Jimm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 10.7.2019 12:12

To 115.250: no, dát sem (diskuze o bazénech) dotaz o řasách v IBC, nebude asi to pravé. Navíc se to zde již několikráte řešilo, tak proč znovu dotaz? Proč nepoužít hlavu a nevložit dotaz do vyhledávacího políčka?

Jak se zbavit řas v nádrži na vodu

Řasy v plastové nádrži

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.250 (?), 10.7.2019 15:12

Obě diskuze jsem četl a v obou doporučují savo nebo měděnej drát. Zeptal jsem se ve vlákně o modré skalici na modrou skalici, jestli bazén nebo IBC je už skoro jedno :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 11.7.2019 14:17
To 115.250: obě diskuze jsi četl blbě, protože v obou se o modré skalici píše!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.250 (?), 11.7.2019 18:59

Nojo, v jednom jediném příspěvku :) zatímco tu jich je několik set a tím i stonásobně víc zkušeností s modrou skalicí, kteří by do druhého vlákna nenapsali a zde třeba reagovat budou.

Nakonec jsem ji koupil, že to bude fungovatm na řasu nepochybuji, snad přežije i zelenina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 11.7.2019 22:43

To 115.250: mám momentálně 5 IBC a nikdy jsem řasu neměl. Dvě IBC mám devět let, jsou od rána do poledne na slunci. Zabalil jsem je do stínící fólie co se dává na ploty, ale bylo to škaredé, tak jsem je ještě obalil rákosem. Takže je tam zamezen přístup světla a řasa neroste. Další IBC je porostena břečťanem, že se stěží pozná co pod ním je. Pokud zaprší, jde voda ze střechy, ale po většinu roku čerpám vodu do IBC ze studny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  26   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika