Modrá skalice ano či ne?



host - 16.70 (?)
11.7.2012 19:17

Dobrý den. Letos už mi to nedalo a začal jsem pátrat o levnějším způsobu údržby bazénu, než jsou "zázračné" tablety, savo... Ročně jsem utratil cca 2.000,- a výsledek nevalný. 0Na snížení Ph používám kyselinu chlorovodíkovou a na udržení chlóru, chlornan sodný. 2x za sezonu modrou skalici (ale s tou opatrně). Moje náklady teď činí cca 500,-/sezona a naprostá spokojenost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
            
host - 53.50 (?), 27.6.2012 18:25

Ahoj.

Ja mam bazen 83 m3 a mam vysoke PH. Nechci tam porad davat PH- z Mountfieldu kdyz 4,5 kg stoji nekrestanske penize. Podle vaseho clanku bych mohl pouzit na snizeni PH HCL. Kde se to kupuje a jak se to jmenuje lidove aby to prodavac pochopil. Taky bych nechtel pouzvat modrou skalici a chci vyzkouset algicidy.Zase, kde se da koupit bud GHC modry nebo ruzovy.Jak se tomu lajcky rika, comam po prodavaci vlastne chtit.

Diky.Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 27.6.2012 19:39

HCl je kyselina chlorovodíková, obchodním názvem kyselina solná a koupíte ji v nějaké "technické " drogerii, tam kde mají jen osum regálů řasenek ji nehledejte. Spíše se tady ale doporučuje používat kyselinu sírovou, přečtěte si bazénové příspěvky. Prodávané přípravky Ph- obsahují síran sodný - sodnou sůl kyseliny sírové, Glauberovu sůl. Samozřejmě je předražený jako všechny bazénové chemikálie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.70 (?), 11.7.2012 19:17

Dobrý den. Letos už mi to nedalo a začal jsem pátrat o levnějším způsobu údržby bazénu, než jsou "zázračné" tablety, savo... Ročně jsem utratil cca 2.000,- a výsledek nevalný. 0Na snížení Ph používám kyselinu chlorovodíkovou a na udržení chlóru, chlornan sodný. 2x za sezonu modrou skalici (ale s tou opatrně). Moje náklady teď činí cca 500,-/sezona a naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.16 (?), 10.3.2019 10:42

PH jsem snížil kyselinou chlorovodíkovo 31%. To bylo před 5 lety. Od té doby mě PH drží na 7. Na chlorování používám. 1. jako start chlor šok. 

2. pak už jenom tablety 5v1. Od té doby neznám zákal ani žádný jiný problém. Voda musí být z vod. řádu. Voda se studní bývá problémová. Tablety kupuji u fa. pana Kořínka. Chloruj.cz. Má nejlepší ceny,

Hezké a hlavně zdravé koupání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 6.4.2012 0:18

Jen tak pro zajímavost bych připojil zkušenosti z provozu menších venkovních veřejných koupališť:

1.Hygienické zabezpečení- chlór v plynné podobě nebo tekuté podobě    jako chlornan sodný (koncentrované SAVO), modernější ozonizace.

2.Průhlednost vody (zákal)-síran hlinitý dávkovaný do jímky před čerpadlo, vysrážené nečistoty odfiltrovány spolu s hrubými nečistotami pískovým filtrem.

3.Biologické zabezpečení zejména proti řasám- skalice modrá rozhozem přímo do bazénu 

4.Úprava pH -soda

5.Močovina-připouštění určitého množství vody za každého návštěvníka- vlastně jen ředění

Takhle se to dělalo cca před 20-ti lety, dnes jsou určitě modernější prostředky, ale také dražší.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.20 (?), 6.4.2012 20:49

este znizenie pH kyselina chlorovodikova, alebo sirova. Ja som do bazena daval iba HCl a chlornan sodny (od znameho, kt je prevadzkar na kupalisku) proti riasam som kupil pripravok cca 20e, (vydrz aspon 2 sezony). Popravdu bol som trocha lenivy a bazen som cistil raz za 14 dni (vysavanie stien) V septembri iba 1x (kupali sme sa do zaciatku oktoubra.  Napriek tomu voda stale cista. To bola reakcia na biobazen. Aj v beznom bazene sa da jednoducho postarat o vodu. Mam zastresenie a teplota vody nad 25st.C., v biobazene sa take teploty nedaju velmi dosiahnut bez rizika. P.S. pred tyzdnom mala voda 18st.C (na povrchu, filtracia nie je zatial zapnuta, takze na dne urcite chladnejsie) Koncom aprila, zaciatkom maja ocakavam zaciatok sezony, kedy v biobazene budete mat vy zaciatok sezony? Myslim pre beznych ludi a nie pre clena ladovych medvedov. Zaverom je skoda sa hadat o vyhodach jedneho alebo druheho riesenia (kazdemu vyhovuje nieco ine) Toto je forum, kde hladame riesenia, takze treba skor poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.233 (?), 12.4.2012 21:44

Teplota v biobazéne sa pohybuje do 28C. Nemala by stúpnuť nad túto hranicu. Nevidim v tomto rozdiel od bežného bazénu. Zastrešenie nie je problém.Bazén nemusí byť súčasťou filtračného jazera - to môže byť vzdialené desiatky metrov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.20 (?), 17.4.2012 19:48

Potom otazka znie:  mate niekto zastresenie biobazena, ak ano, mozte sem dat nejake foto?. Samozrejme nie je rozdiel v teplote medzi klasickym bazenom a bio, rozdiel je iba vtedy, ak je zastresenie. Ja som nevidel zastreseny biobazen, preto som tak reagoval. (na druhej strane ani som to nehladal) Inak trocha rozdiel bude, voda v biobazene sa bude ochladzovat v nezastresenom filtracnom jazierku. (ale mozno to nebude velky problem) Co sa tyka modrej skalice... je to lacne a odskusane riesenie, par diskuterov ju pouziva a su spokojni. Ja som v tomto vlakne nasiel odporucanie na polymerne kvarterne amoniove soli (ak si dobre pamatam termin) Kupil som pripravok za cca 20€, vydrz na 2 sezony (nemam problemy, takze davkoval som iba minimalne) A pri tej cene som nespekuloval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ori - (36) - 187.164 (?), 4.8.2014 17:52

Reakce na zastřešení biobazénu - je to nesmysl, pokud máte zároveň nezastřešenou (a zároveň plošně nezanedbatelnou) část. K největším tepelným ztrátám dochází odparem. K odpařování dochází, ať už je teplota vody nižší nebo vyšší než teplota okolí. Odpar je prostě vždycky, takže kdo chce ohřívat bazén, musí ho nejdřív příkrýt. Alespoň plachtou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 5.8.2014 10:36

Veru ze tak. Najlepsie ciernu plachtu. Odparenie 1 L vody dokaze ochladit 500 L vody o jeden stupen. velice priblizne ak som sa niekde nepomylil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika