Příspěvky uživatele - 187.164

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Z jezírka bazén, 8.4.2015
Má někdo zkušenosti s předělávkou jezírka na bazén? Myslím kromě bazénářů, ti to udělají komplet změnou na klasickou filtraci. Rád bych zachoval filtraci od jezírka. Konkrétně myslím - zrušit pobřežní zóny, zdi koupací části vyzvednout až nad... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 26.3.2015
K zalévání borůvky - bohužel nemám možnost použít dešťovou vodu. Mám jen studniční, má nízkou celkovou tvrdost 1,62, obsah vápníku ale 44 mg/l. Je to problém? Již dva roky to používám, borůvkám se zatím zdá se daří.
Modrá skalice ano či ne?, 4.8.2014
Reakce na zastřešení biobazénu - je to nesmysl, pokud máte zároveň nezastřešenou (a zároveň plošně nezanedbatelnou) část. K největším tepelným ztrátám dochází odparem. K odpařování dochází, ať už je teplota vody nižší nebo vyšší než teplota okolí.... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 18.7.2014
Díky za odpovědi. Hydrogensíran sodný - je známý poměr k chloritanu sodnému? Zkusil bych to rovnou s ním, je to levné PH-, tak to stejně potřebuji. Ohledně venturiho trubice - nebylo by jednodušší místo venturiho trubice vtok umístit na sání... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 14.7.2014
Kečupe, váš způsob úpravy vody se mi líbí, chci ho vyzkoušet. Obzvlášť se mi líbí váš způsob dopravy ClO2 do bazénu, tedy zapojením přímo na rozvod filtrace. Rozhodně snazší než vyrábět koncentráty, ty pak někam lít a ještě přemýšlet, kolik mi toho... celý příspěvek >
Oprava UV lampy - zdroje, 12.5.2014 Obsahuje fotku
Tak to jde. Originál předřadník jsem nahradil OSRAMem a funguje to. Cena ca 300 Kč. Na obrázku je patrný rozdílné startovací napětí 430 oproti 300V, ale na funkci to nemá vliv.
Oprava UV lampy - zdroje, 8.5.2014
Do jedné patice u lampy TMC 110 mi natekla voda a vyhazuje mi to i po vyčištění pojistku ve zdroji. Předpokládám, že odešel elektronický předřadník. Nechce se mi kupovat nový zdroj, který jsem viděl u prodejců za ca 5.000 Kč. Zkoušel někdo... celý příspěvek >
Projekt jazierkovy vysavac, 18.7.2013
Ta mne také napadla. Pokud vám někde nezbývá, pak je její nevýhoda její cena. Metr roury 1200 Kč, zátka + víčko dohromady 1300 Kč a to bez DPH. Takže s DPH to bude soudek za 3000 a víc. K tomu práce a průchodky atd. A to má metr trubky s průměrem 400... celý příspěvek >
Projekt jazierkovy vysavac, 17.7.2013
Obávám se, že i kovový sud ze slabého plechu se vlivem podtlaku zbortí. Většina nádob je stavěna na vnitřní přetlak, nikoliv na podtlak. A ani s tím přetlakem to nebývá slavné. Možná by vyhovoval starý bojler, nebo podobná nádrž ze silnějšího... celý příspěvek >
Řasa podobná vláknité, 13.8.2012
mám problém s řasou, podobnou vláknité. Dloho mne zlobila vláknitá řasa, ale nyní po návratu z dovolené mne řasa v jezírku překvapila, když se mi začala rozpadat pod rukama. Vypadá stějně jako ta se kterou bojuji už dva roky, ale když ji zkusím... celý příspěvek >
NO3 a výměna vody, 4.7.2012
Znamená to tedy prohrabat celý kačírek a přesázet všechny rostliny? Trochu jsem to tušil, ale moc se mi do toho nechce. Bude to fuška, mám tam skoro 10 m3 kačírku.
NO3 a výměna vody, 3.7.2012
Voda už je naštěstí čistá. Jak uvedl pan Hrkal, byla to asi reakce na kyslíkový čistič. Zvážil jsem zbytek pytle a vyšlo mi, že jsem dal ca 70g/m3. Řasu to odrovnalo, spousta nepořádku se zvedla a pobral jej skimr, ale voda zezelenala. Kromě... celý příspěvek >
NO3 a výměna vody, 22.6.2012
co tedy s tím? Dosypat bakterie? Letos jsem tam žádné nedal a spoléhal jsem na přirozený start filtru. V návodu ke Quick Stick je uvedeno, že vyšší hodnota NO3 je příznakem narušení stavu bakterií. Mám ca 100 m3, cokoliv tam sypu stojí dost peněz... celý příspěvek >
NO3 a výměna vody, 22.6.2012
Naprosto mi zezelenala voda, podle měření Quick Stickem mám lehce zvýšený NO3 na 10 mg, ostatní hodnoty v pohodě. Myslel jsem že vyměním komplet vodu, ale když jsem zkusil tu ve studni, tak u té mi to ukázalo dokonce asi 50 mg, navíc PH slabých 6,4.... celý příspěvek >
Účinky Uv Lampy, 19.6.2012
Nejsem si jistý, jestli použití UV znamená nárůst vláknité řasy. Já měl problém s řasou od loňska. Nyní jsem vyměnil zářivky za nové, protože psaných 6-8000 hodin účinnosti lampy se zhruba krylo se začátkem výskytu řasy, a, světe div se, řasa... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika