Mléko (zakalená voda) v bazénu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 144.68 (?) 
15.7.2012 13:42, zobrazeno: 91917x

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat co je nejlepší na "mléko" v bazénu? Bazén jsme měli zelený, vyčistili jsme ho savem orginál, změřili jsme PH a chlor hodnoty byli v normě i přes to je bazén ne zcela krásně průzračný. Máme použít modrou skalici či jen nějaký projasňovač? Nebo stačí jen filtrovat? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.34 (?), 15.7.2012 14:03
S chemií opatrně. Zelené řasy jsou po dezinfekci ten mléčný zákal. Použil bych vločkovač - flokulant a filtrovat. Dle tlaku filtrace propláchnout, když se objeví větší usazenina na dně, vysát do odpadu, to zejména platí pro zelenou nevyvločkovanou usazeninu. Jak ji pustíte do filtrace, tak ji promícháte do celého bazénu, protože ji filtrace nezachytí. Zelená voda svědčí o minimu dezinfekce ve vodě, je třeba to nenechat dojít tak daleko. Stojí to čas a peníze a většinou se musí zbytečně nárazově zvýšit obsah chemie ve vodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.7.2012 22:19

Jako prevence proti "zelené vodě" je nejvhodnější držet hodnotu Ph na spodní hranici, nebo ještě pod ní. Dle jezírkářů při hodnotách kolem 5,5 Ph již řasa neroste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?), 19.7.2012 13:22

Dobrý den..Když váš bazén dostane jinou barvu  (zelenou, šedou, kalnou) nepadejte panice.smiley Jak jsem psal v jiné diskuzi.Kupte si Síran Hlinitý Al2(SO4)3,(známej jako kamenec). Používá se především jako flokulační (vločkovací) činidlo při čištění pitné a odpadní vody a jiné. V důsledku hydrolýzy klesne pH. Běžná dávka se dává 0,1 – 10,0 mg/l, může te i více podle znečištění. Rozředit v teplé vodě v kýblu a rozlít po hladině. Rozmíchat vodu a hlavně vypnout filtraci. Voda se zakalí do bílé barvy, jako kdyby to bylo mléko. Nechat 24 h. ustát, nechat vodu v klidu, nabalí na sebe nečistoty, které ze dna vysajete. Já vodu netlačím přes filtr ale ven. Voda dostane jiskru, je jako křišťál a změkne pH. Koupíte to u dobré drogérii. Já ji nakupuji váženou v drogéri v ul. Zlatnická, okolo 40 Kč za kilo. Ale pozor podle EU musíte mýt kyblíček označený i s logem jak značí bezpečnostní list. Už to není že vám to dali do igelitky. Jinak nádobu vám prodají ale bude vás to stát jako 1 kg vločkovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.33 (?), 19.8.2012 15:38

siran hlinity nie je kamenec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.10 (?), 19.8.2012 14:55

Na mlecny zakal pouzivam HCl 31% - Kys. Solnou. na 3 a pul kubiku davam 1 litr kyseliny. Ted jsem mel bazen mlecny tak, ze nebylo videt na konec ruky. Po aplikaci kyseliny zakal OKAMZITE a pred ocima mizi. Jak aplikuji: Zapnu filtraci, necham "rozhybat" vodu, kys. liju dokola, hlave ne pres steny a jakmile ji tam mam celou, filtraci na pul hodiny vypnu. Pote zapnu a do dalsi pul hodiny mam kristal. Samozrejmosti je pred aplikaci kyseliny mit namerene spravne hodnoty tvrdosti i ph. Nemusi byt predtim vubec aplikovany chlor, da se to delat se zachlorovany bazenem i bez zchlorovani. Pokud bazen nemam zachlorovany, po odmlecneni naliju savo do bazenu, den na to muzu pridat tabletu a sem v pohode :) 

S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 25.8.2012 14:25

Tak jsem zkusila toto aplikovat na mléčný zákal v bazénu, sice jen poloviční dávku ale i tak bez zjevného účinku. Tak nevim co s tim dělat. Marně se pokouším už 14 dní tento zákal zlikvidovat všemi zpoůsoby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?), 25.8.2012 18:15

Použila jste vločkovač, nebo Síran Hlinitý (vetčinou je to stejné)? Jak sem vám radil nebo poradil p. J.S.

Kečup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 25.8.2012 19:04

Pravě že mam převlockovano, tak jsem to zkusila naposledy s tou kyselinou solnou. Asi budem vypouštět aspon z castisad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 25.8.2012 19:16

Abych to upřesnila, mam bazen asi 11m3, pískovou filtraci, začala jsem davat vločkovač a přidavala a přidávala aby se to jo vyčistilo a nakonec jsem tam vylila cely 1l. A kdyz to necham stat 24 hod, tak stejne nevidim co je na dne, protoze je to mléčny. Asi jsem udelala peknou blbost podotýkám nejsem blondýnasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika