Marimex Ohio vs. Azuro 400



host - 61.179 (?)
5.6.2014 23:31

Zdravím,

Nezlobte se na mne ale první doporučení je žádný bazén nekupovat. Protože se stanete jeho otrokem a místo koupání budete mít akorát plno starostí s čištěním a udržbou.

Co se týče stavby doporučuji Azuro protože Vám to v ceně s montují a něco vám k tomu řeknou a je k tomu písková filtrace. Na akční cenu zapomente. Azuro 400 Vás výjde ze všema serepatičkama, které nejsou v sadě tak na cca 25-27 tis. K tomu si ještě budete muset sama srovnat terén.

Co se týče Ohio ten neznám osobně, ale ten si budete muset postavit sama. a dokoupit věci o kterých právě nemáte ani páru. 

A pokud si myslíte že tu preferuju Mountfield. Tak vězte že je to úplně jedno, neboť když se kouknete na Justice.cz a zadáte si ičo Marimexu, tak zjistíte že patří Mountfieldu, Nejlepší konkurence je má konkurence. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 220.72 (?), 26.5.2014 20:27, zobrazeno: 9737x

Dobrý den,

chtěla bych letos pro rodinu koupit nadzemní nezapuštěný bazén Marimex Ohio 4,88 m průměr, výška 122 cm.

Jaké jsou s ním zkušenosti po 3-5 letech užívání? Plánuji ho zimovat venku,  vyplatí se investice do něj? Líbí se mi velikostí i pevností - není obtížné takto velký bazém čistit, zakrývat, vyhřát? Stačí ho čistit k němu prodávaná písková filtrace Sand 4000? Co pod něj? Jak nachystat podklad?

Anebo raději ve stejné ceně koupit Marimex Hawai 3,6m i se zastřešením anebo celou sadu Azuro 400 - nyní v akci za stejnou cenu jako Ohio?

Moc moc prosím o názory bazénářů - jsem laik, a nechci nic kopat do země :-) Nerada bych udělala chybu - Ohio obhlížím na netu už druhý rok, naživo jsem ho neviděla...

Děkuji všem Bára

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.179 (?), 5.6.2014 23:31

Zdravím,

Nezlobte se na mne ale první doporučení je žádný bazén nekupovat. Protože se stanete jeho otrokem a místo koupání budete mít akorát plno starostí s čištěním a udržbou.

Co se týče stavby doporučuji Azuro protože Vám to v ceně s montují a něco vám k tomu řeknou a je k tomu písková filtrace. Na akční cenu zapomente. Azuro 400 Vás výjde ze všema serepatičkama, které nejsou v sadě tak na cca 25-27 tis. K tomu si ještě budete muset sama srovnat terén.

Co se týče Ohio ten neznám osobně, ale ten si budete muset postavit sama. a dokoupit věci o kterých právě nemáte ani páru. 

A pokud si myslíte že tu preferuju Mountfield. Tak vězte že je to úplně jedno, neboť když se kouknete na Justice.cz a zadáte si ičo Marimexu, tak zjistíte že patří Mountfieldu, Nejlepší konkurence je má konkurence. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.14 (?), 8.6.2014 10:20

Hezký den Báro,

Azuro 400 provozujeme 12 let a vše bez jediného problému. Udělal jsem betonový podklad. Máme částečně zapuštěný. Jak filtrace, tak čerpadlo šlapou bez problémů. Na zimu uklizím hadice, solár, filtraci a čerpadlo. Výhodou je, že ho přijedou namontovat.

Souhlasím, že se stanete otrokem. Stojí to jak čas, tak každoroční finance. Pak je k naštvání, když z celého roku se dá koupat tři týdny v roce, protože je jinak voda studená.

Arnošt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.72 (?), 11.6.2014 22:42

Tak v pondělí dorazil Ohio, o víkendu jsme nachystali podklad - oddrnovat, srovnat, písek, geotextilie, polystyren a plachta. Stavba bazénu asi hodinka, vše pečlivě zabaleno, vše Čína, nic ale nechybí :-)

Napuštěno během 24 hodin 18m3 vody,  během dvou dnů je voda ohřátá na osvěživých 21 stupňů, zatím jsme nadšeni- první bazén... O chemii se budu starat sama... Filtrace 4m3/hod, zatím šlape jak má...

Krásné letní dny a děkuji všem

Bára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.72 (?), 11.6.2014 22:44

Ještě foto...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 12.6.2014 2:21

Já teda otrok bazénu nejsem a to se koupeme od dubna do října.Ale záleží asi na tom jak to má kdo udělaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 12.6.2014 7:18

Jen jestli píšete o podobném řešení, nebo nekecaáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 12.6.2014 11:46

Bazén mám AZURO 400,pískovou filtraci Berlan, ale čerpadlo je u ní od Pro staru 4 a původní jsem použil na chrlič.Solární panely taky od Mountfieldu.Dávkovač chloru Berlan a hlídání hladiny a automatické dopouštění vody, bazénová světla Berlan.Bazén je zapuštěnej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika