Polámaný rhododendron



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
26.2.2010 17:36

Dobrý den.Taky jsem dnes zjistila že nám sníh vylomil částečně větve rhododendronu.Použila jste růstový stimulátor, nebo jiný?Je mi to moc líto.Po přesazení se krásně spravil a má nasazeno spoustu poupat.A teď o tu nádheru asi příjdem .Děkuji za odpověď Jana.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 76.70 (?), 19.1.2010 8:52, zobrazeno: 6826x

Dobrý den,

včera mi sjel ze střechy sníh a polámal rhododendron. Zůstaly asi tři výhony. Lze ještě zachránit? Obroste znovu? A co s ulámanými výhony, dají se jakoby řízkováním založit nové keře? Pokud ano, prosím, poraďte.

Díky Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 19.1.2010 10:09

Pokud byl Váš keř v dobré kondici a měl v pořádku kořenový systém, pak to bez problémů přežije. Před asi 8lety mi bagr zcela zničil nadzemní část rhododendronu a i když jsem nevěřil, krásně znova obrazil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 19.1.2010 13:05

Souhlasím s předřečníkem: polámaný rhododendron velmi pravděpodobně obrazí i ze starších větví. Nyní bych polámané větve ostříhal a zbytek tak nějak zatvaroval, aby z toho zbylého keře nebylo, ostudné koště.

S řízkováním v domácích laických podmínkách nejspíše nebudete mít úspěch, do toho bych se nepouštěl (považuji to za ztrátu času).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.70 (?), 19.1.2010 13:42

Děkuji oběma za pozitivní zprávu, keř nějak vytvaruji a ulámané části zlikviduji. Potěšili jste mě.

Díky Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.99 (?), 26.2.2010 9:49

také se mi polámal, vzala jsem stimulátor, zasypala,přiložilajsem polámané větvičky k sobě, omotala malinko tenkou izolepou, přiložila dřívko jako dláhu, znova omotala.Dala opěru do země a přivázala k ní větev.Podařilo se a roste jako dřív, dokonce i vykvetl.Tak mnoho zdaru.Zdenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 26.2.2010 17:36

Dobrý den.Taky jsem dnes zjistila že nám sníh vylomil částečně větve rhododendronu.Použila jste růstový stimulátor, nebo jiný?Je mi to moc líto.Po přesazení se krásně spravil a má nasazeno spoustu poupat.A teď o tu nádheru asi příjdem .Děkuji za odpověď Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 17.3.2010 16:50

Nemusíte se bát, že o něj přijdete, ale jestli jste přišla o poupata, tak vám letos nepokvete, rhodedendron nasazuje poupata po odkvětu, ale jestli zůstala poupata, tak pokvete.Jestli má velké rány ošetřete ho, aby ho nenapadla plíseň,jinak se sám dostane do formy, Teď na jaře mu dejte hnojivo, pro kyselomilné rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika