Nemocný rhododendron



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
18.7.2010 23:28

Teda Veroniko, vy mi silně připomínáte mě. Já jim střídavě domlouvám, chválím a teď vyhrožuju

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 10.8.2010 23:47

konvalinko, hlásím, že jsem ronďáky trochu obrala, něco stříhla nějakým dithanem nebo co to bylo stříkla. ještě nemám ten Previcur. Vypadají lépe (jen jestli to není tím pro ronďáky ideálním počasím, hi, hi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Verajs - (14) - 89.29 (?), 18.7.2010 23:06

byla zatopená po jednom přívalu a pak se to vsáklo. Jeden šel k čertu úplně (teda ustřihla jsem větve a byly ještě zelené uvnitř) a na druhém uschla jen jedna a tu jsem ustřihla taky a byla úplně hin. Ale další dvě větvě jdou krásně. Tak nevím. Srandu si ze mě dělají. Ten postřik zkusím koupit. Když jsem je vykopávala, tak kořeny se zdály být OK. Dám jim ještě rok, maximálně dva a pak poletí KAždopádně jsou zasazený pod ořechem a mají za sebou od sousedů naskládané desky navysoko. Takže celé dopoledne mají pěkně stín a to až do asi 14hodin. Ale moc díky za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 18.7.2010 23:28

Teda Veroniko, vy mi silně připomínáte mě. Já jim střídavě domlouvám, chválím a teď vyhrožuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Verajs - (14) - 89.29 (?), 19.7.2010 15:00

Alenko, mě se vyhrožování osvědčilo u spousty pokažených věcí, ale toto budou paličáci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zuzan - (40) - 201.144 (?), 13.7.2010 19:51

Hezké, pak že má být rododendron v polostínu. A hosta ve stínu. Mně ale bohužel rododendron asi slunce nepřežil, to tak krásně rostl.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.53 (?), 16.7.2010 23:42
Stejný problém měla s keřem v polostínu i moje sousedka. Vyholené větvičky a nakoncích štětičky zkroucených žluto-hnědých listů. Žádné přesazování se nekonalo. Rododendron dostal vysoký límec z průsvitné tvrdé folie, která mám doma háfo, vnitřek se zasypal kompostem smíchaným s hnojivem na rododendrony a začal se pořádně a hlavně pravidelně zalévat. Dnes, po dvou měsících, není vidět, že měl nějakou vadu na kráse a všechny postižené listy se znovu obnovily. Dokonce začal i nově obrůstat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 24.7.2010 8:41
Hrabanka z lesa je většinou ještě dokonale nerozložená a je pro drtivou většinu rostlin toxická.V hrabance ve smrkovém lese taky moc druhů rostlin neroste.Podobně jako hrabanka se může chovat i velká vrstva kůry.Proto ty úhyny rododendronů.Dále rašelina i hrabanka velmi špatně "drží" živiny.Z tohoto důvodu se do některých profesionálních substrátů, kde je hlavní složka rašelina, přidává jílovitá složka, která na sebe živiny váže.Z tohoto důvodu je vždy dobré při sázení částečně promíchat substrát nebo rašelinu s původní zeminou.Nejenže takto promíchaná rašelina lépe přijímá vodu, ale zároveň jílovitá složka v původní zemině pomáhá lépe využívat živiny.Rododendrony by se měly sázet vždy do substrátu určeného pro rododendrony nebo do rašeliny promíchané s původní zeminou.Je výhodnější přidat pomalurozpustné hnojiva typu Osmocote, Basacote,Plantacote.Tyto hnojiva dokáží přihnojovat rostliny po celou sezonu.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.7.2010 22:56

Dovolím si oponovat, i když nejsem žádný odborník. Mám knihu o rododendronech a mimo jiné, je tam na výsadbu vyloženě hrabanka doporučovaná. V hrabance není ani tak kůra, jako spíše polorozpadlé jehličí, částěčně listí a samozřejmě vespod původní zemina, kterou trochu beru i s hrabankou. To úplně nerozložené nahoře shrnu bokem a vrátím potom zpět. Správná hrabanka se hodně podobá rašelině či míň rozloženému kompostu. A rozhodně ne smrková, na ronďáky se používá borová a modřínová. A jelikož jsou rododendrony ve své domovině lesní podrostové rostliny, těžko by jim hrabanka vadila, když v ní původně rostou... tam je nikdo do substrátu pro rododendrony nevysazuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 30.7.2010 16:42
Konvalinko, rododemdrony v substrátu nebo v rašelině obohacené živinami rostou docela dobře.V dobré hrabance porostou taky, ale přesto bych hrabanku nikomu neradil.Tak jak jste psala, brát hrabanku z lesa se nesmí a dále kvalita může být všelijaká.Jinak máte nádherné tavolníky.Ty se Vám opravdu povedly.Pro návštěvníky diskuze-Spiraea x bumalda Goldflame.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 30.7.2010 21:25

Děkuju  ale tavolníky nejsou ani tak moje zásluha - navrhli a vysadili mi je zahradníci, já už jen opečovávám stříhám a hnojím a ony rostou do krásy samy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika