Nemocný rhododendron



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Verajs - (14) - 89.29 (?) 
10.8.2010 23:30

Mám jeden dotaz: máte tam stín? Mě to moc nepřipadá :.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 146.135 (?), 30.7.2010 20:08

Dle fotografií se může jednat o fytoftorovou hnilobu rododrendronů. Zkuste postřik na zdravé rostliny Previcurem nebo Proplantem.   Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Verajs - (14) - 89.29 (?), 10.8.2010 23:33

děkuji za radu. Vyzkouším. Verča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 11.8.2010 0:18

Ne těch, které vypadají dobře, na těc je stín od stromů tak půl dne, pohyblivý. Ty, co vypadají hrozně (koukala jsem na ně minulý týden a vypadají pořád hrozně  ) tak ty stín prakticky nemají žádný a jsou na jižním! svahu. No, je to vidět  Zkusím zítra nafotit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Verajs - (14) - 89.29 (?), 11.8.2010 22:11

Posílám foto na ukázku, jak vypadaly v zimě, když bylo to šílený náledí.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.8.2010 21:54

Tak konečně jsem nafotila i ty ronďáky... U těch na úpalu a relativním suchu jižního svahu si nejsem jistá, jestli přežijí, i když po té ozdravné kůře: hrabanka, hnůj, suchá tráva - je na nich vidět, že se snaží růst. Myslím, že ronďák mlůže být i na slunci, pokud má dostatečně namulčované kořeny. Pozoruju, že našim velice pomohlo, když vyrostli ty tavolníky a stíní jim kořeny. Na tom jednom osamnělém chudáčkovi je vidět, že to, jak mu svítí právě na kořeny, mu neprospívá. Trochu vlevo za ním je druhý a ten vypadá už o poznání lépe. Doporučuju proto podsadit - předsadit něčím nízkým, co mu kořeny  přistíní, než naroste do takových rozměrů, že si už bude stínit sám.

pravý roste na jiždím svahu, ale je přistíněný, zleva vyčuhuje ten, na který už stín nedopadá
pravý roste na jiždím svahu, ale je přistíněný, zleva vyčuhuje ten, na který už stín nedopadá
to je on
to je on
i tyhle jsou ze střední, nepřistíněné části.
i tyhle jsou ze střední, nepřistíněné části.
jiný záhon a taky ronďák, který není za celý den přistíněný
jiný záhon a taky ronďák, který není za celý den přistíněný
ale záleží asi i na druhu, tenhle je taky na slunci
ale záleží asi i na druhu, tenhle je taky na slunci
a tyhle mají slunce od cca 10h do 14h - takže přes poledne
a tyhle mají slunce od cca 10h do 14h - takže přes poledne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.135 (?), 10.9.2010 16:14
Rododendron má zospodu hnedý akoby prášok, listy postupne zhnednú a opadnú, predtým sa skrútia. Presadila som ho do novej pôdy pre rodo, zatiaľ drží ale prášok je tam stále. Ako to liečiť môže byť Dithan?Nie je na priamom slnku ani ho neprelievam, ani nebýva vyschnutý. Poradíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 10.9.2010 23:33

Dithane by měl pomoci, stříká se 3x po 14-ti dnech.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 23.12.2010 17:49

Tak jsem to celé přečetl. Taky pěstuji rodíky, ale hlavně bonsaje. Rhododendrony chtějí kyselou propustnou půdu a bloudivý stín. Mám dojem, že ty vaše rostliny jsou usmažené.  Můj substrát míchám takto. Dvě kolečka smrkové hrabanky, kolečko písku / zahradu lemuje potok/ a kolečko krtinců. Promíchám a sázím. Dále  - vždy, když se najde dřevěný odpad /kůra, piliny/ příhrnuji kolem keřů. Dvakrát ročně květen a srpen přihodím špetku cereritu. Na zimu přihrnu kůru, piliny, jehličí podle toho co zrovna je. V létě v těch největších vedrech zaleji ke kořenům /večer/. V předjaří se snažím vytvářet  sněhové"ohrádky " kolem keříků. Rodíky jsou bez problémů. Chtěl bych ještě upozornit na jednu velkou chybu, ketrá se dost často opakuje. Koupíte si rodík , zasadíte si ho podle nejlepšího svědomí a je problém/ stávkuje/.  Víte, spíše nevíme jaké Hp má okolní půda ve které je keř zasazen. Dříve i hodně dávno se zrovna na tom místě mohlo skladovat vápno, nebo míchat pojivo pro stavbu obvodového zdiva vašeho domu. No a je problém, k tomu slabě zastíněný keř a nedostatek vody. Výsledek je dostatečně popsán na tomto vlákně. Před vlastní výsadbou je dobré si udělat testík na kyselost. To že se vykope díra a nahradí se jinou dobrou zeminou nezabrání aby okolní již zapomenutý zbytek vápna neprosakoval do nového substrátu.  Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 27.4.2011 18:00

Tak u mě to vypadá na finále. Tři různě staré takové ty teď bíle kvetucí rhdodendrony mají tak ze čtyř pětin nevykvetlá zaschlá poupata a je to rok od roku horší. Přitom jsu každý v jiné části zahrady, mají kompost, rašelinu, hnojivo na rhodod dvakrát ročně. Polostín pod stromy... ach jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika