Nemocný rhododendron



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Verajs - (14) - 89.29 (?) 
6.7.2010 18:27, zobrazeno: 55822x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co je to za nemoc. Loni jsem si koupila Rhodo. Zimu přečkal v pohodě v původním květináči, než jsem našla stálé místo. Přesadila jsem ho na stinné místo a do hrabanky a zčervenaly mu listy a začaly se kroutit. Děkuji za radu. Veronika

1
1
2
2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 217.129 (?), 6.7.2010 20:35

skusil by som vhodny cas vykopat a kupil bud raselinu alebo zemino pre rhodo. Zasadil do nej. Mohlo by sa to zlepsit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 6.7.2010 20:44

Ty dvě úplně suché větve bych ustřihla. Zbývající suché listy odpadnou. Pokud není v rhodod substrátu, tak do něj přesadit, pokud je, tak dosypat hodně rašeliny. A čekat co bude najaře. Je to šok z přesazení, změny podmínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.7.2010 21:10

Přesně takový jsem měla ronďák já. Ustříhnula jsem suché větve až do zdravě vypadajícího dřeva a postříkala tuším Dithane, na houbové choroby. Bude to asi i z toho přesazení a možná vám přeschnul substrát. Mě zahradníci nasadili ronďáky do čisté rašeliny a odcházeli mi takhle celkem pravidelně, i když byly pod textilkou a zakůrované. Já jsem udělala ještě to, že jsem na ně navozila hrabanku, další rok zase dobře rozleželý koňský hnůj a ve velké vrstvě zasypala suchou trávou, vyhrabanou z trávníku z jara. Teprve po tomto se hezky daly do kupy  snad jim to vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 6.7.2010 21:14

Zasadili Vám je do samotné rašeliny? To snad ne. Ta se tady doporučuje jen pro borůvky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.7.2010 21:32

Mám cca 40ks  a přišla jsem asi o pět, než mi došlo, že je to hodně blbě zasazené, vysychá to, nemá to živiny atd. A začala to s vypětím všech sil a taky dost nákladně řešit. Hnůj mám za pár kaček, ale to tahání hrabanky z lesa  - za a) se to nesmí, b) to byla dřina tahat to kus cesty k autu a pak zase doma na ty ronďáky c) taky benzín dost stojí  To stejné - natahat tam ve džberách ten hnůj a nakonec trávu, která alespoň není tak těžká. To mám cca 25ks hotových a ještě chci přihodit i tomu zbytku - těm jsem to dělala už nějaký rok zpátky, tak asi už budu jen hnůj a trávu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Verajs - (14) - 89.29 (?), 7.7.2010 18:53

Všem moc děkuji za radu. Přeschnout nemohly, měli jsme ze zahradu jednu dobu jezero :-(( Červené listy jsem dnes ostříhala, vykopala jsem je, udělala velkou jámu plnou hrabanky a dala je zpátky. Na kořenech jsem si všimla nějakých bílých kuliček. Kdyby jste náhodou věděli, o co jde, budu ráda za nápovědu :-) No a budu shánět hnůj. Myslíte, že by stačil granulovaný? Děkuji. Verča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 7.7.2010 19:57

konvalinko, 40 rhododendronů, to musí být krása, můžu se zeptat odkud jste, jestli máte i běžně na zahradě kyselou půdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.7.2010 20:35

Horňácko. Moravsko-slovenské pomezí. I když mi rodiče celý život tvrdili, že je u nás půda vápenatá, tak já si to tedy nemyslím. Bude spíš slabě kyselá, podle kytek, co mi tu roste a co ne a taky podle skladby plevelů  Kdysi jsme to i testovali, ale výsledek byl takový nejistý...

Byla by to krása, kdyby byly zdravé. Ale do pupenů mi klade ta potvora, co způsobuje zasychání, takže polovina nevykvete a na tom jednom místě, kde se jim nedařilo, tak tam vypadaly vážně, že je s nima konec  Teď jsou popravené, než je zase letní sucha zdecimují. Chtěla jsem sem hodit nějaké fotky a zjistila jsem, že je nemám ani pořádně nafocené  Tak jenom něco málo...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Verajs - (14) - 89.29 (?), 7.7.2010 21:13

ale máte to moc krásný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika