Švestkové víno



host - 176.36 (?)
9.8.2012 9:41

K tomu můžu jen dopsat, že recept je z publikace : Příprava domácích vín - ing. B. Valenta. Já ji považuji za první, ucelenou a doposud nepřekonanou učebnicí a manuálem pro domácí vinaře (I když od té doby vyšlo těch "manuálů" nepřeberné množství)!! Byla (v předchozím režimu) několikrát vydána, v současném "odcizena" do publikace : Domácí vína, piva, likéry a medoviny - ing. J. Cibulka, bez jakékoliv úpravy i s obrázky ( "vydavatel" se nenamáhal uvést ani literaturu, ze které čerpal!!!). Lze ji nalézt i na internetu jako pdf.

Zdravím domácí vinaře a jejich příznivce. Lojza

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
pvbo - (13) - 181.225 (?), 24.7.2012 22:19

Díky za nové reakce. Vyzývám všechny experimentátory se švestkovým vínem k sdělení dalších vlastních zkušeností... Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.7 (?), 9.8.2012 5:26

Už desátým rokem vyrábím švestkové víno podle tohoto receptu:          
5 kg vypeckovaných švestek rozdrtíme ve velkém hrnci, přidáme 5 g kyseliny cirónové, půl balíčku živné soli, spaříme 2 litry vařící vody a necháme 1/4 hodiny v přikryté nádobě vařit na mírném ohni, občas zamícháme. Vaření je důležité, aby se ze švestek uvolnily aromatické látky, jinak by bylo víno bez výraznější chuti. Po vychladnutí přidáme tekuté kvasinky nebo lépe aktivní kvas a necháme přikryté 1-2 dny zakvasit. Po rozkvašení směs vylisujeme do demižonu. Výlisky dáme znovu do hrnce, přelijeme 1 litrem vroucí vody, přidáme asi 5 pecek a znovu mírně povaříme. Po vyhladnutí tento druhý výluh vylisujeme a přidáme do demižonu k původnímu moštu. 1 kg cukru svaříme s 1 litem vody a vychladlé přidáme také do demižonu - nejlépe po třetinách: první třetinu hned, druhou po pěti dnech a poslední po dalších pěti dnech. 3-4 měsíce necháme "dozrát".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 9.8.2012 9:41

K tomu můžu jen dopsat, že recept je z publikace : Příprava domácích vín - ing. B. Valenta. Já ji považuji za první, ucelenou a doposud nepřekonanou učebnicí a manuálem pro domácí vinaře (I když od té doby vyšlo těch "manuálů" nepřeberné množství)!! Byla (v předchozím režimu) několikrát vydána, v současném "odcizena" do publikace : Domácí vína, piva, likéry a medoviny - ing. J. Cibulka, bez jakékoliv úpravy i s obrázky ( "vydavatel" se nenamáhal uvést ani literaturu, ze které čerpal!!!). Lze ji nalézt i na internetu jako pdf.

Zdravím domácí vinaře a jejich příznivce. Lojza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.8 (?), 5.1.2015 14:40

Dobrý den, švestkové dělám již druhým rokem, a zatím se mi nepodařilo nikdy uplně vyčiřit. Ale chutově hodně zajímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.1.2015 22:04

S přebytkem švestek si obvykle umíme poradit. Horší je to s drobným ovocem. Po 2 letech jsem o svátcích otevřel láhev vína z bílého rybízu a to mě chutí docela udivilo.Kamarádovi jsem to nabídl jako polosuchý výběr z hroznů málo známé odrůdy Tramín kořenný (Gewurtztraminer). Zbaštil to i s navijákem.  Bílé je ze všech rybízových vín určitě nejlepší a s čiřením - jako u švestkového - nemá problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.190 (?), 29.11.2015 12:01

Dobrý den, vyrábím domácí švestkové i trnkové víno. Musím říci, že je lahodné, ale musí se opravdu nechat uležet min. 1 rok. Pak dostane tu správnou chuť. Velice záleží na tom, aby byly švestky a trnky co nejvíce zralé a měly co nejvíce přírodního cukru... Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.6 (?), 9.7.2014 15:52

Co to je ta živná sůl. Může někdo poradit a kde se dá koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.1 (?), 12.7.2014 13:36

V drogerii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.9.2015 19:05

Nebo nahradit špetkou cereritu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.12 (?), 25.10.2016 22:58

já místo cukru dávám med, recept zní takto:

3 dny předem udělám zákvas - 1 l vody 120 g medu povařím asi 10 minut, po vychladnutí přidám kvasinky a špetku živné soli.

po třech dnech uvařím 8 l vody 3 kg medu a 8 l švestek-bez pecek, přidám ještě 1 balíček kys. citronové, vařím asi hodinu a sbírám pěnu, po vychladnutí přidám živnou sůl a zákvas, dám do demižonu a je to :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika