Cider



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?)
14.8.2014 6:58

85 st a 20 minut není pasterizace, ale sterilace. Z hlediska domácího konzervování. Pro dalšího kolegu, pasterizací se žádný alkohol neztratí, provádí se za tlaku a pasterizují se třeba piva. Téměř všechna piva v hypermarketech jsou pasterizovaná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.8.2014 21:51

Já taky.Loni touto dobou jsem udělal větší množství jablečného moštu(kdo by chroustal letní jablka, když máme mnohem lahodnější švestky, ryngle,broskve).Mošt jsem zahřál na 75°C, a hned zatepla plnil PETky.Polovina moštu mi zůstala do dnešních dní.Ne proto, že by byl tak nechutný, to né-chraň Bůh.Je lahodný, ale stále jsem šetřil, s tím, že přijde ještě větší zima, a tedy větší potřeba vitamínů.Do dnešních dní z poloviny otevřených láhví, po otevření pouze v jedné láhvi nebyl mošt, ale kvalitní cider, skoro jablečný sekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 193.17 (?), 9.9.2018 22:02
Pokud jste pasterizace na 75 stupňů, tak na vitaminy zapomenete, neb jste je zabil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.8.2014 22:05

Když budete pasterizovat cider, bude asi pěnit, alkohol prchat bude(né všechen, většina zbude).Proč chcete pasterizovat, když se mošt, nebo cider nekazí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 23:11

Té pasterizaci rozumím. Cider není víno, tedy smyslem je zakonzervovat produkt s nízkým procentem alkoholu, který nebude dál kvasit. Ale pěnit to při pasterizaci asi bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 14.8.2014 6:58

85 st a 20 minut není pasterizace, ale sterilace. Z hlediska domácího konzervování. Pro dalšího kolegu, pasterizací se žádný alkohol neztratí, provádí se za tlaku a pasterizují se třeba piva. Téměř všechna piva v hypermarketech jsou pasterizovaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
flader - (21) - 175.48 (?), 14.8.2014 9:31

Takze ak som to spravne pochopil:

1, Vylisovat jablka a nechat ich kvasit

2, V momente ked sa mi chutovo bude zdat pomer alkoholu a sladkosti taky akurat podla mojej chuti, tak vsetko prevarit na 85°C na 20 minut

3, Hned stacat do flias a zatvarat

4, Uskladnit na chladnejsom mieste

Je to naozaj az take jednoduche, alebo ej v tom nejaky hacik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.8.2014 9:44

Bod 2 je problém. V tu dobu bude kvasící mošt vydatně šumět, a to i studený(vlastně burčák). Zahřátím na 85 st. Vám vypění, i když bude nádoba 3x větší než její obsah.
   Jednou z možností by bylo vzít hotové jablečné víno, smísit ho s čerstvým nebo sterilovaným moštem podle chuti a procenta alkoholu a tuto směs opět pasterizovat. Jak by to ale chutnalo, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.216 (?), 14.8.2014 10:39
Dalším problémem u bodu 2. bude povaha moštu. Jako rozkvašený jablečný burčák bude obsahovat spoustu kalů a po zničení kvasinek ohřevem, schválně se vyhýbám už výrazům jako pasterizace, sterilizace a zavaření, ať se netaháme za slovíčka, to nebude cidr, ale kalná břečka. Zvlášť po delším uležení v láhvích, kdy kal a mrtvé kvasinky sedimentují, tipuji, že jejích velký prostor bude zabírat hustý kal. Další problém je, nevím proč to tady nikdo nevzpomněl, nemá být Cidr pěnivý? Něco jako sekt nebo sycené nápoje? Já popravdě napsáno nevím... Psal jsem hlavně o zastavení kvašení a vyčeření v domácích podmínkách. Jako prioritu jsem bral čistotu a jiskru a trvanlivost výsledného nápoje. Výrobu šumivého nápoje - sektu až jako další krok jsem vynechal. Tzn. Cider před podáváním prohnat nějakou sifonovou láhví, nebo ho udělat kyselejší a před podáváním do něj přidat špetku jedlé sody aby pěnil... Sekundárnímu dokvašování, tak jak by se to asi dělat mělo, vyčištěného cidru v hrubostěnných láhvích nebo tlakových nádobách jsem se taky vyhnul úmyslně. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 14.8.2014 10:26

tohle je na výše zmiňovaném odkazu

překlad jen translátor

English cesta
Tam je další málo používanou metodou, která byla zřejmě populární v Anglii v minulosti. Jmenuje se to za studena stáčení a spoléhá na opakovaně stáčení kvasící šťávy mimo Gunge v dolní části kvasící nádoby během záchvaty velmi chladného počasí.

Jak jsem pochopil, teorie praví, že když to vystydne, kvasnice zpomaluje se plazit v jeho práci a má tendenci klesat ke dnu nádoby. Jak je připojena kvasinky se jeho živin již v této fázi, stáčení shora opustí i droždí a živin za.

Opět platí, že je to trochu nehospodárné z hlediska ztráty šťávy, ale nemáte se přidávat žádné cizí látky do šťávy a je to o něco méně plná s otázkami načasování než keeving, která má být neustále monitorovat, dokud se vytvořila Chapeau Brun.

Měli jsme docela dost úspěchů se za studena drásající proces v minulosti, čímž se získá krásnou polosuché mošt s Korečkové spoustou ovocnou chutí ze zbytkových ovocných cukrů v nápoji. Je to přístup, více podobný skutečné pivo procesu, jako fermentace nikdy zcela zastaví, takže cider udržuje sám svěží a živý s dobrým množství CO2, které udržel i.

V letošním roce, budeme se snažit, aby za studena racku všechny, ale velmi nejčasnější našich výlisků z loňského roku - Dám vám vědět, jak jsme se s tím v nejbližších týdnech!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 57.69 (?), 14.8.2014 12:01

Četl jsem to. Takže to nechat trochu prokvasit a dát na nějakou dobu do chladna a několikrát stáčet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika