Jablečný burčák



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 119.42 (?) 
17.10.2012 12:34

Poslední dobou se hodně mluví o škodlivých dioxinech, které se uvolňují z umělohmotných obalů - hlavně z PET lahví působením horka nebo mrazu. Tak proč nepoužíváte místo petek raději s k l e n ě n é láhve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
      
host - 24.183 (?), 19.11.2010 13:35

Pokud vám dobře rozumím, tak jste do 25L demižonu nalili 25L moštu a nechali prokvasit?

V tom případě k žádnému kvašení nedošlo a vy máte neznatelně nakvašený, odkalený sladký mošt.  Pokud by vám bouřlivě kvasil mošt v plném demižonu, měl byste ho možná i na stropě!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.9 (?), 19.11.2010 23:24

Zdravim dekuju Vam za rychle reakce.

AD1 - merime to cukromerem 0-30 a ma to 24 opravdu... na chut je to sladka stava

AD2 - na tech 28L stavy jsme dali 4,3kg cukru... a pak to mesic "neco" delalo (asi kvasilo)???

AD3 - co ted s tim mame delat??? Koupit kvasinky? je to porad sladka stava a ma cukrovitost jak pisu nahore 24... Poradite nam??? je to jiz 5dnu v obsahu 3/4 toho 25L demizonu zbytek vzduchu ja to zavickovane a kvasna trubicka co mame delat abychom s toho neco meli? Dekuju Vam vsem za rady a doporuceni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.183 (?), 20.11.2010 10:13

Přidejte kvasinky a udržujte v teple, kolem 20C. Až se mošt skutečně rozkvasí, vytvoří se na hladině silná vrstva pěny a mošt se začne doslova "vařit" - to je ten pravý burčák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.9 (?), 20.11.2010 16:24

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Chci se jenom zeptat, kolik a jaké kvasinky máme použít na toto množství. Máme k dispozici buď kvasinky "vinka" nebo tekuté kvasinky, které se musí po dobu tří dnů rozkvasit a poté nalét do požadovaného množství. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 20.11.2010 16:33

S tekutými kvasinkami nemám dobré zkušenosti, doporučuji kvasinky Vinka. Jeden sáček je asi na 10L moštu, nezapomeňte přidat modrý sáček s výživou. Pozor na životnost, je vyražená na okraji sáčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 20.11.2010 17:52

I suché kvasinky Vínka je třeba předem 3 dny rozkvasit. Já bych ještě přidal tak 3 litry převařené vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 22.11.2010 15:52

Mám takovou zkušenost: Jablečný mošt jsem nechával rozkvasit standardním způsobem, jak je tady vícekrát popsáno. Je ale problém, že v demižónu zůstávalo nahoře místo na pěnící burčák. Když bouřlivé kvašení ustalo, bylo třeba doplnit nádobu co nejvíce, aby se tam později nedostal vzduch. To jsem dříve řešil stáčením. To bylo pracné.

Z toho důvodu v současnosti mošt na počátku nedoslazuji a po bouřlivém kvašení ho doplňuji nasyceným roztokem cukru ve vodě postupně až do naplnění nádoby. Každý týden 1kg cukru. Víno průběžně dokvašuje přiměřeným tempem (nepřeteče). Nádoba je ve sklepě, kde je poměrně chladno (cca 10 stupňů). Tímto postupem dosáhnu plné nádoby a současně zvýšení % alkoholu. Tím se víno stane chuťově pitelné a má více alkoholu, než z čistého moštu.

Vidíte v tomto postupu nějaký problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 22.11.2010 18:35

Váš postup zvyšuje riziko zvrhnutí či onemocnění kvasu v počátcích kvašení, ale jinak je asi OK. Já osobně se snažím do vína pokud možno nepřidávat žádnou vodu a cukr rozpouštím v trošce moštu, takže pro mě je váš postup nepoužitelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.11.2010 19:03

Sám už pár let jablečné víno k pití nevyrábím, nikdo ho nepil, naše huby se časem příliš zmlsaly. Nicméně, pokud jsem do kvasícího vína (i když bouřlivé již přešlo) nalil cukerný roztok, obsah mi pravidelně vypěnil hrdlem ven.. 
   Postupoval jsem jinak. Demižon jsem plnil skoro plný již doslazeným moštem a postavil jej do lavóru. To co přeteče, jsem obětoval, je to beztak prakticky jen pěna. Takže po přejití bouřlivého kvašení jsem doléval jen minimum, někdy čistý mošt, častěji jen vodu. Učinil jsem zkušenost, že chci-li vyrobit stolní víno a jablka nejsou jednostraně sladká, je dobré kyseliny v moštu naředit 5 - 10 procenty vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika