Vlašské ořechy - nový recept



step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?)
6.5.2009 10:53

Ještě mám jeden recept od kolegyně z práce, kde se vyskytují ořechy.

Mrkvová buchta

125g másla, 2 hrnky nastrouhané mrkve, 2 vejce, 1,5 hrnku mouky, 1 hrnek hrozinek, 1 hrnek ořechů, 3/4 hrnku cukru, půl lžičky mletého muškátového oříšku, půl lžičky mleté skořice a kypřící prášek. Vše smícháme, vlijeme do pekáčku a cca 45 minut pečeme.

Je to lahůdka, jen muž mi to nechce jíst (aniž by ochutnal), protože je tam mrkev.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.8.2008 21:55

Marcelko, vůbec nevypadáte jako alkoholik, ale jako člóbrďa, který si umí vychutnávat vše, co je po ruce - a to se mi líbí.  Jinak ořechy také uchovávám v mrazáku.  A přidávám je do ovocného salátu:

Nakrájím všechno ovoce, co na zahradě najdu, prosypu rozinkami, přidám hodně ořechů, smíchám s trochou medu a zakápnu citronem. Požíráme to také večer při televizi (když nás honí mlsná). Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 26.8.2008 23:00

Marcelo díky za jednoduchý recept na ořechový likér mám jen ten kde se tři dny máčí... bláblá děsně dlouhej než ho přečtu přejde mě chuť něco dělat, ale ten váš příští rok vyzkouším.Jinak ořechy skladuju taky v mrazáku.A recept ode mně, do nádivky do kuřete nebo krůty, přidávám ořechy a na vánoce ještě vařené kaštany, mňam.Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.13 (?), 29.8.2008 19:12

Prosím poraďte: mám větší množství zelených vlašských ořechů otrhaných z větví, které jsem ořezala koncem srpna. Dají se nějak zpracovat? Díky Liba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 6.5.2009 10:39

Do hlubší pánve nasypu hrst cukru a rozpustím v trošce vody. Do toho nasypu vyloupaná jádra ořechů a promíchám, aby se všechny obalily cukerným roztokem. Pak už jen na mírném ohni míchám, dokud cukr nezkystalyzuje. Na závěr je lehce prosypu skořicí.

Je to rychlé a snadné - vyzkoušejte a uvidíte, že za chvíli vám nebudou ořechy stačit a budete se těšit na další sklizenˇ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 6.5.2009 10:53

Ještě mám jeden recept od kolegyně z práce, kde se vyskytují ořechy.

Mrkvová buchta

125g másla, 2 hrnky nastrouhané mrkve, 2 vejce, 1,5 hrnku mouky, 1 hrnek hrozinek, 1 hrnek ořechů, 3/4 hrnku cukru, půl lžičky mletého muškátového oříšku, půl lžičky mleté skořice a kypřící prášek. Vše smícháme, vlijeme do pekáčku a cca 45 minut pečeme.

Je to lahůdka, jen muž mi to nechce jíst (aniž by ochutnal), protože je tam mrkev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.5 (?), 23.6.2009 14:32

Ořechy vyloupat přidat 5 kg cukru, přiměřeně kvasnic a vše zalít dostatečně vodou.Po vykvašení nechat vypálit. LAHODA!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.221 (?), 8.7.2009 13:43

vim, ze uz je to rok, ale treba vam letos taky zustanou, takze je uplne normalne zavarte do flašek, samozrejme na sucho a jen at chytne vicko, ja uz mam jednu varku 3 roky a porad, kdyz je otevru jsou jak cerstve... vitakol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 11.10.2009 14:11

Kdo má na stromě švestky (můžou být i mírně scvrklé), tak může udělat toto. Naříznout plod, "vstrnadit pecku" a vložit čtvrtku vlašského ořechu a při vyšší teplotě usušit. Toto dělávala moje matka a to byla delikatesa hlavně v zimě o Vánocích a přitom ani ne moc nezdravá v porovnání se zákusky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 222.238 (?), 24.1.2010 8:34

Přátelé, letos konečně mám ten správný odbyt! Sypu ořechy ven na parapet a koukám, jak to mizí. Dali jsme těm statečným bojovníkům důstojná jména:  Modřina, Bába a Uhlák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.253 (?), 24.1.2010 8:50

Zbylé ořechy z minulých let, které již nejsou vhodné do kuchyně, rozbiju v kovovém kbelíku sekyrou či větším kladivem /co najdu manželovi v dílně/ a takto sypu sýkorkám. Ony si to přeberou v krmítku. Zvlášť nyní v těch mrazech jich je tam plno.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika