Trvalky - stále kvetoucí záhon



Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 250.89 (?)
15.6.2009 14:40

Koukám z okna do zahrádky a budu psát, co už kvetlo, nebo právě kvete a co teprve pokvete, vyberte si, snad se Vám něco z toho bude líbit. Nejprve kvetly sněženky a prvosenky (ty obyčejné žluté, na vysoké stopce - říkám jim načechrané čechránky), bledule, modřence, tulipány, narcisky, řebčíky královské  (jsou v zemi permanentně, vůbec je nevyndávám ze země), pak keře mahonie, keřík tamaryšek, dicentra (srcíčka), pivoňky, kakosty, kosatce,  a digitalisy (náprstníky). Tak tyto už kvetly, nebo pořád ještě kvetou, což je hlavně digitalis. Právě kvete delphinium (ostrožka), zvonky modré a bílé (ženich a nevěsta), lupiny, turany, růže, kokardy, hosty, chrpy, čínské karafiáty, mochyně, keřík mochna, denivky,  poddenky, keř levandule a keř šalvěje. Kvete právě ještě několik druhů trvalek, ale bohužel neznám jejich jména, dostala jsem je od paní, která také nevěděla jak se jmenují. Co nevidět rozkvetou bílé lilie, šáter latnatý, knoflíčky (nevím jak se jmenují správně), echinacea, třapatky,  slézové růže, hrachory, keř hortenzie, šáter latnatý, floxy, chryzantémy, rozchodníky, ibišek a juka. Také z těch co teprve pokvetou mám takové, u nichž neznám jména. Z těch, co umím pojmenovat bych to Vaše rabátko asi moc přetížila. Přeji Vám úspěch ve výběru a radost z vlastní květinové architektury 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 16.114 (?), 15.6.2009 12:46, zobrazeno: 75301x

Dobrý den, prosím o radu:

budu mít na dvoře pruh široký cca 30 cm (oživení zámkové dlažby), dlouhý cca 10 m. Chtěla bych ho osázet trvalkami, které by mi postupně kvetly od jara do podzima, nechtěla bych nic extra vysokého, tak do 40 cm. Mezi to bych pak vždycky na jaře frkla nějakou barevnou letničku a bylo by to hezky veselé. Mohli byste mi poradit, které květiny byste doporučili a kdy kvetou? Rabátko je orientované na V, JV. Děkuji, Hanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 250.89 (?), 15.6.2009 14:40

Koukám z okna do zahrádky a budu psát, co už kvetlo, nebo právě kvete a co teprve pokvete, vyberte si, snad se Vám něco z toho bude líbit. Nejprve kvetly sněženky a prvosenky (ty obyčejné žluté, na vysoké stopce - říkám jim načechrané čechránky), bledule, modřence, tulipány, narcisky, řebčíky královské  (jsou v zemi permanentně, vůbec je nevyndávám ze země), pak keře mahonie, keřík tamaryšek, dicentra (srcíčka), pivoňky, kakosty, kosatce,  a digitalisy (náprstníky). Tak tyto už kvetly, nebo pořád ještě kvetou, což je hlavně digitalis. Právě kvete delphinium (ostrožka), zvonky modré a bílé (ženich a nevěsta), lupiny, turany, růže, kokardy, hosty, chrpy, čínské karafiáty, mochyně, keřík mochna, denivky,  poddenky, keř levandule a keř šalvěje. Kvete právě ještě několik druhů trvalek, ale bohužel neznám jejich jména, dostala jsem je od paní, která také nevěděla jak se jmenují. Co nevidět rozkvetou bílé lilie, šáter latnatý, knoflíčky (nevím jak se jmenují správně), echinacea, třapatky,  slézové růže, hrachory, keř hortenzie, šáter latnatý, floxy, chryzantémy, rozchodníky, ibišek a juka. Také z těch co teprve pokvetou mám takové, u nichž neznám jména. Z těch, co umím pojmenovat bych to Vaše rabátko asi moc přetížila. Přeji Vám úspěch ve výběru a radost z vlastní květinové architektury 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.96 (?), 16.6.2009 9:15

Já mám na podobně orientovaném záhonu vysazenou růžovo - modro-fialovou kombinaci, která kvete opravdu od jara do podzimu: krokusy, modřence, nízké fialové tulipány, modré hyacinty, růžově kvetoucí dlužichy s tmavočervenými listy (ty zvlášť doporučuji, kvetou dlouho, a když ne, zdobí listem a se stříbrošedou levandulí vypadají skvěle), levandule lékařská, pokryvná růže The Fairy - taky dobře opakuje kvetení, nízké vytrvalé fialové astry, zvonek karpatský, pár nízkých fialových kosatců a modře kvetoucí orlíčky. Když jsem záhonek zakládala a trvalky nebyly ještě rozrostlé, vysévala jsem mezi ně ještě tařičku, ale teď už na ni není místo - záhon je tak zapojený, že skoro ani nemusím plít. Všechno kromě té růže a orlíčků, které trochu vyčnívají,  je do čtyřiceti centimetrů. Přeju hodně úspěchů a radosti s kytičkami!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 17.6.2009 7:32

Dobrý den, já mám po někud větší trvalkový záhon, mám velkou zahradu a tak jsem se mohla rozmáchnout,...Záhon je zakládaný cca 6/2007. Dvě sezony jsem to taky řešila dosadbou letniček, letos už se mi skoro vůbec nevešly - trvalky se dost rozrostli. Docela mě to mrzí, protože jsem letničky používala na řez do vázy(astry, cínie, vysoké afrikány a nízké slunečnice Teddy Bear). V předních obloucich se mi osvědčily - různé druhy nízkých afrikánů, měsíčky ty normální plnokvěté - směs, měsíček Deisy - kompakní keřík cca 25cm -ty byly úžasný celé léto, ale měla jsem tam i lobelky.Jinak s nízkých trvalek bych Vám doporučila - jaro- petrklíče, čimeřici, bergenii, později nízké odrůdy bohyšek - ty krásně doplní listy a i kvetou, kokardu nízkou do cca 40cm, určitě nízké odrůdy lilií, jsou už i nížšší rudbékie, kompaknější kopretiny - mám fialovou a bílou- ty kvetou teď, potom podzimní astry taky se najdou nižšší druhy, a ještě pupalka -ta kvete od teď až do podzimu - má žluté velké květy a je spíš nízka poléhavá, ale kompakní cca 30cm, nízké jiřiny..TAk nevím jestli sem Vám pomohla,...Já mám na záhonu spíše ty vrůstné tvalky a jen v popředí nízké. Přikládám foto začátek září 08. Je to záplava květů, za tu dřinu to stojí. Fotečka je trochu mázlá, nechtělo se to vejít do objektivu. Záhon má 5m na 20m.Zadní dva metry jsou na kůře nasázené listnaté a jehličnaté keře spolu s travinámi a počítám s tím, že jednou ty trvalky přerostou,...

Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.102 (?), 19.6.2009 23:11

to je nádhera 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.160 (?), 11.8.2009 22:48

Taková krása, to je můj sen.Ale také jistě moc práce!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.168 (?), 7.7.2009 11:17

Jak praví předešlá reakce, je to nádhera  Tohle je můj sen, ale nějak nemám nervy, čas a trpělivost. Zahrádka, kterou mám je založená na skládce(cihly, bugr, hrůza) slabě zavežené hlínou (dědictví po lenivém tchánovi) a vzhledem k tomu, že se už druhý rok chystáme na rekonstrukci s níž jsou spojeny i terénní úpravy, nějak se k tomu nemám, abych ten binec vyklízela. Ale snad jednou, za pár let, třeba s mimčem bude i nějaký čas na vysazení takovéto nádhery. Opravdu, takovéhle zahrádky by měl mít každý dům. Hned by bylo veseleji. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.62 (?), 23.6.2009 15:01

Ještě bych se přimluvila hlavně za mavuň var. tm. růžová a bílá - kvete celé léto, také je zajímavá třendava, večernice vonná, bukvice lékařská, zvonek klubkatý a kypreje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.41 (?), 17.8.2009 13:29

také mám konkretní dotaz, co kvete v srpnu.     mám ibišky, hortenzie, růže ale nic mi nekvete na sklalce tak co tak tam dát  ?   díky světla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 17.8.2009 13:44

vy tam nemáte rozchodníky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika