Oleandr



Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?)
21.4.2009 20:13

Tak koukám, že na to samé jste se včera ptala i u fuchsie.Ten samý postup i dotaz.Máte ještě nějaké květiny, které jste měla u půdy?Že bychom to vzali najednou.A jinak, oleandr na rozdíl od fuch.rašelinu nechce, ale to máte v příspěvcích také napsáno. B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 21.4.2009 20:13

Tak koukám, že na to samé jste se včera ptala i u fuchsie.Ten samý postup i dotaz.Máte ještě nějaké květiny, které jste měla u půdy?Že bychom to vzali najednou.A jinak, oleandr na rozdíl od fuch.rašelinu nechce, ale to máte v příspěvcích také napsáno. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.66 (?), 10.6.2009 13:54

Mám jeden krýsný tmavorůžový veliký oleandr olistěný již od spodu. Mám ho léta na zahradě pod ořechem a podle rady, že má mít hlavu na slunci a nohy ve vodě jej pravidelně hojně zalévám nejradě dešťovkou z konve přes listy, jako když prší. Stojí stále ve vodě. V zimě je v chalupě, kde se převážně netopí, stojí u okna a jednou za týden, za 14 dní jej mírně zaleju. Krásně kvete, je nádherný. Druhý, ze zahradnictví Bakker - bílý- růžový- červený, mám nyní doma v Brně na balkoně. Je krásný, zdravý, olistěný, také hojně zalévám, v zimě je v baráku na chodbě. Zatím ještě nekvetl. Kupovala jsem jej loni v létě. Z hoto prvního zmiňovaného mám již nasazený a roste další. Bylo dosti těžké jej zakořenit. Asi tak ze 20ti výhonků se uchytily 3. Měla jsem, je ve vodě od loňského léta. Hlína obyčejný zahradnický substrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.69 (?), 20.6.2009 20:08

Dobrý den,

přesazuji do zeminy pro balkonové rostliny, pro muškáty apod. Již několik let úspěšné pěstuji bez škůdců a v plném květu. Důležité přezimování v chladnější místnosti a přes léto venku na slunci. Potřebuje vydatnou zálivku a hnojení běžným tekutým hnojivem. Při sestřihu, kvete až další rok, vždy na vyzrálých výhonech.

Mnoho úspěchů přeje Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.6 (?), 12.10.2009 11:13

Oleandr roste a kvete u kazde silnice v Chorvatsku tzn. bez vody a hnojeni o nejake raseline nemuze byt reci... Ani neschazuje listy je zeleny po cely rok tedy alespon tady u nas v Chorvatsku. Proto si myslim ze by mel mit minimalni zalivku. Letos tri mesice neprselo na velikem slunci a vsechno kvetlo! Myslim ze spravny je slovensky prispevek! Ikdyz je podnebi v cesku jine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 12.10.2009 12:38

No jo, ale oleandry tam u vás v Chorvatsku jsou v zemi, ale tady u nás vegetují v omezeném prostoru - květináči a jsou neustále stěhovány, na léto ven na zimu dovnitř, v lepším případě jsou na jaře vysazeny do země a na podzim zas šoupnuty zpět do květináče.Většině rostlin se daří daleko lépe když mohou růst ve volné zemi a nemusí se s nima manipulovat, mepotřebují tak vydatnou zálivku a ani je nemusíte tolik hnojit.Nedá se srovnávat pěstování ve volné půdě a v květináči.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
yetinka - (2) - 170.194 (?), 12.10.2009 14:01

Dobrý den, proč mi oleandr nekvete?Mám ho 4 roky a první dva kvetl růžovými květy, teď mi už druhou sezonu nevykvetl?Co dělám špatně? S mámou ho hnojíme Kristalonem a dostatečně zaléváme. Máme ho celý rok doma... Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 12.10.2009 14:16

Ahojky Zuzi, možná právě proto nekvete, že je stále doma.I když někomu se daří pěstovat ho jako pokojovou květinu a přivést jej ke květu.Nemáte možnost dát ho třeba ven na balkon?Potřebuje hodně sluníčka.Hnojení a zálivka je u vás určitě v pořádku.Kamarádka jej má v Praze v paneláku.Na léto jde na balkon, na zimu do méně vytápěné ložnice a kvete.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.77 (?), 20.11.2009 14:59

Dobrý den, oleandry máme tři na chatě.Od jara do podzimu jsou na jižní straně na verandě, pravidelně hnojime Krystalonem plod a květ a držíme se zásady nohy ve vodě a hlavu na slunci.V zimě jsou v chatě v pokoji pod střechou, kde se netopí (5-10°C).Oleandry, jak jsem se někde dočetl chtějí v zimě chladněji, o to více potom v létě kvetou.Možná se tomu Vašemu nelíbí teplo v bytě přez zimu.Lubor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.182 (?), 26.11.2009 10:37

Dobrý den, asi by chtěl přesadit do většího kbelíku, protože jak je květináč prorostený kořeny a bez živin, nepokvete ani když se přihnojuje. Pokud je v bytě, nemá dostatek sluníčka, tak to je taky chyba. Oleandr chce být v létě na plném slunci venku.Já jej schovávám až příjdou první mrazíky. Vdrží i -3 stupně. Zemina by měla být smíchaná s pískem, který udržuje vláhu, to má tato kytka ráda. Přihnojuji jej jakýmkoliv hnojivem na kvetoucí kytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.197 (?), 15.4.2010 9:16

Vrátila bych se ještě k přezimování. Letošní zimu jsem zkusila nechat oleandr venku a dopadlo to špatně - vymrzl. Moc mě to mrzí, byl už krásně rozrostlý a nádherně kvetl. Chodím se dívat každý den, jestli náhodou neobráží větvičky, ale zatím pořád nic. Takže bych pěstování venku celoročně moc nedoporučovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika