Oleandr



host - 91.66 (?)
10.6.2009 13:54

Mám jeden krýsný tmavorůžový veliký oleandr olistěný již od spodu. Mám ho léta na zahradě pod ořechem a podle rady, že má mít hlavu na slunci a nohy ve vodě jej pravidelně hojně zalévám nejradě dešťovkou z konve přes listy, jako když prší. Stojí stále ve vodě. V zimě je v chalupě, kde se převážně netopí, stojí u okna a jednou za týden, za 14 dní jej mírně zaleju. Krásně kvete, je nádherný. Druhý, ze zahradnictví Bakker - bílý- růžový- červený, mám nyní doma v Brně na balkoně. Je krásný, zdravý, olistěný, také hojně zalévám, v zimě je v baráku na chodbě. Zatím ještě nekvetl. Kupovala jsem jej loni v létě. Z hoto prvního zmiňovaného mám již nasazený a roste další. Bylo dosti těžké jej zakořenit. Asi tak ze 20ti výhonků se uchytily 3. Měla jsem, je ve vodě od loňského léta. Hlína obyčejný zahradnický substrát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 21.4.2009 20:13

Tak koukám, že na to samé jste se včera ptala i u fuchsie.Ten samý postup i dotaz.Máte ještě nějaké květiny, které jste měla u půdy?Že bychom to vzali najednou.A jinak, oleandr na rozdíl od fuch.rašelinu nechce, ale to máte v příspěvcích také napsáno. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.66 (?), 10.6.2009 13:54

Mám jeden krýsný tmavorůžový veliký oleandr olistěný již od spodu. Mám ho léta na zahradě pod ořechem a podle rady, že má mít hlavu na slunci a nohy ve vodě jej pravidelně hojně zalévám nejradě dešťovkou z konve přes listy, jako když prší. Stojí stále ve vodě. V zimě je v chalupě, kde se převážně netopí, stojí u okna a jednou za týden, za 14 dní jej mírně zaleju. Krásně kvete, je nádherný. Druhý, ze zahradnictví Bakker - bílý- růžový- červený, mám nyní doma v Brně na balkoně. Je krásný, zdravý, olistěný, také hojně zalévám, v zimě je v baráku na chodbě. Zatím ještě nekvetl. Kupovala jsem jej loni v létě. Z hoto prvního zmiňovaného mám již nasazený a roste další. Bylo dosti těžké jej zakořenit. Asi tak ze 20ti výhonků se uchytily 3. Měla jsem, je ve vodě od loňského léta. Hlína obyčejný zahradnický substrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.69 (?), 20.6.2009 20:08

Dobrý den,

přesazuji do zeminy pro balkonové rostliny, pro muškáty apod. Již několik let úspěšné pěstuji bez škůdců a v plném květu. Důležité přezimování v chladnější místnosti a přes léto venku na slunci. Potřebuje vydatnou zálivku a hnojení běžným tekutým hnojivem. Při sestřihu, kvete až další rok, vždy na vyzrálých výhonech.

Mnoho úspěchů přeje Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.6 (?), 12.10.2009 11:13

Oleandr roste a kvete u kazde silnice v Chorvatsku tzn. bez vody a hnojeni o nejake raseline nemuze byt reci... Ani neschazuje listy je zeleny po cely rok tedy alespon tady u nas v Chorvatsku. Proto si myslim ze by mel mit minimalni zalivku. Letos tri mesice neprselo na velikem slunci a vsechno kvetlo! Myslim ze spravny je slovensky prispevek! Ikdyz je podnebi v cesku jine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 12.10.2009 12:38

No jo, ale oleandry tam u vás v Chorvatsku jsou v zemi, ale tady u nás vegetují v omezeném prostoru - květináči a jsou neustále stěhovány, na léto ven na zimu dovnitř, v lepším případě jsou na jaře vysazeny do země a na podzim zas šoupnuty zpět do květináče.Většině rostlin se daří daleko lépe když mohou růst ve volné zemi a nemusí se s nima manipulovat, mepotřebují tak vydatnou zálivku a ani je nemusíte tolik hnojit.Nedá se srovnávat pěstování ve volné půdě a v květináči.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
yetinka - (2) - 170.194 (?), 12.10.2009 14:01

Dobrý den, proč mi oleandr nekvete?Mám ho 4 roky a první dva kvetl růžovými květy, teď mi už druhou sezonu nevykvetl?Co dělám špatně? S mámou ho hnojíme Kristalonem a dostatečně zaléváme. Máme ho celý rok doma... Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 12.10.2009 14:16

Ahojky Zuzi, možná právě proto nekvete, že je stále doma.I když někomu se daří pěstovat ho jako pokojovou květinu a přivést jej ke květu.Nemáte možnost dát ho třeba ven na balkon?Potřebuje hodně sluníčka.Hnojení a zálivka je u vás určitě v pořádku.Kamarádka jej má v Praze v paneláku.Na léto jde na balkon, na zimu do méně vytápěné ložnice a kvete.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.77 (?), 20.11.2009 14:59

Dobrý den, oleandry máme tři na chatě.Od jara do podzimu jsou na jižní straně na verandě, pravidelně hnojime Krystalonem plod a květ a držíme se zásady nohy ve vodě a hlavu na slunci.V zimě jsou v chatě v pokoji pod střechou, kde se netopí (5-10°C).Oleandry, jak jsem se někde dočetl chtějí v zimě chladněji, o to více potom v létě kvetou.Možná se tomu Vašemu nelíbí teplo v bytě přez zimu.Lubor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.182 (?), 26.11.2009 10:37

Dobrý den, asi by chtěl přesadit do většího kbelíku, protože jak je květináč prorostený kořeny a bez živin, nepokvete ani když se přihnojuje. Pokud je v bytě, nemá dostatek sluníčka, tak to je taky chyba. Oleandr chce být v létě na plném slunci venku.Já jej schovávám až příjdou první mrazíky. Vdrží i -3 stupně. Zemina by měla být smíchaná s pískem, který udržuje vláhu, to má tato kytka ráda. Přihnojuji jej jakýmkoliv hnojivem na kvetoucí kytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.197 (?), 15.4.2010 9:16

Vrátila bych se ještě k přezimování. Letošní zimu jsem zkusila nechat oleandr venku a dopadlo to špatně - vymrzl. Moc mě to mrzí, byl už krásně rozrostlý a nádherně kvetl. Chodím se dívat každý den, jestli náhodou neobráží větvičky, ale zatím pořád nic. Takže bych pěstování venku celoročně moc nedoporučovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika