Oleandr



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 205.40 (?) 
21.11.2009 20:27
Pro pěstování Oleandru stačí podle mých zkušeností obyčejný zahradnický substrát. My pěstujeme oleandr už 5 rokem. Každoročně nám kvete a za těch 5 let jsme ho přesazovali asi 3x. Musí mít dostatečně velikou nádobu a hlavně musí být na opravdu slunném místě!!! Je to rostlina, která je zvyklá na opravdu slunné prostředí. Ve Španělsku roste jako plevel kolem silnic. Hlavně Sluníčko a dostatečná zálivka. Pravidelně hnojíme tekutým hnojivem na Muškáty a kvete celé léto a jak...!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 26.239 (?), 28.2.2010 15:49

Podle mě, je pěstování oleandrů úplně jednoduché. Jsou to nejvděčnější venkovní květiny, jaké znám.  Pěstuji je již nejméně 10 let a už jsem jich rozdala tolik, že si to ani nepamatuji.  Pro uskladnění na zimu si nechávám vždy 2 ks - obrovské cca 2,5 m vysoké a 1 menší, každý má jinou barvu. Všechny ostatní rozdám, kvůli místu.

Vždy na jaře je vyklopím z květináče a nekompromisně ořežu kolem dokola hlínu i s částí kořenů - to proto, abych ho mohla dát do stejného květináče a dosypat čerstvou hlínu - dosypávám obyčejný zahradnický substrát. Celé léto jsou na sluníčku, hojně zalévám a to tak, jak píše někdo nahoře - hlavu na sluníčku a nohy ve vodě. Když je velké horko, tak k těm velkým olenadrům dám denně i 20 l (ke každému). Hnojím 1x za 14 dnů Kristalonem plod a květ. Květiny mají tolik květů, že se větve úplně ohýbají pod jejich tíhou. Na podzim nechávám květiny co nejdéle venku, potom je přesunu do garáže. Zalévám 1x za 14 dnů mírně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.197 (?), 2.3.2010 12:48

Chtěla bych jenom napsat k zazimování - byly tady i příspěvky na zazimování oleandru venku. Nemám vhodný prostor pro zazimování a tak jsem se rozhodla nechat oleandr venku na terase. A zrovna letos byla taková zima. Použila jsem polystyren na obalení květináče a přes to ještě netkanou textilii, ale mám dojem, že zmrzl. Zrovna tak vavřín. Ještě jsem se sice nevzdala úplně naděje a trošičku doufám, že na jaře obroste, ale... Pokud ne, tak končím s pěstováním tohoto typu rostlin, když jim nemůžu zajistit podmínky na zimu. Jenom je zbytečně ničm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.33 (?), 19.11.2011 17:39

Zazimování oleandru - četla jsem dnes Váš příspěvek a zajímalo by mne zda Vám oleandr obrazil. Váš příspěvek je sice z loňského roku na jaře, ale já jsem dnes také nechala oleandr zazimovat venku. Letos na jaře jsem jej zasadila do země - je již asi 1.7 m vysoky a velice košatý.Dnes manžel udělal okolo něj z latěk bednění, obložil polystyrenem a vatou. Doufam, že zimu přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?), 19.11.2011 18:12

mám pocit, když nebude mít světlo, že nepřežije... to si povíme na jaře jsem tedy moc zvědavá

oleandry pěstuji několik let, ale ve velkých květináčích a uklízím je do nevytopené garáže, ale jde na ně světlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 153.69 (?), 20.11.2011 11:26
Světlo určitě není v tomto případě rozhodující. Již několik let zimuji vzrostlý oleandr (cca 2 m vysoký) ve sklepě. V úplné tmě. Teplota může být kolem 8-10 stupňů. Určitě to nejsou ideální podmínky, ale jinou možnost nemám. Zjara jde zase ven. Trochu opadá, ale nijak tragicky. Kritické faktory pro přezimování v uvedeném izolovaném bednění vidím spíše v tom, že to bude malý uzavřený prostor bez výměny vzduchu, bude tam 100% vlhkost vzduchu a zvýšené množství CO2, možná plíseň (tu trochu chytne i můj oleandr ve sklepě, ale zjara to rozchodí). Také si myslím, že to promrzne. Ale když nemáte jinou možnost, zkuste to. Za pokus moc nedáte. Přeji Vám zdar Vašeho konání. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.145 (?), 14.4.2010 19:23

Dobrý den, ráda bych se Vás, úspěšných pěstitelů, zeptala, kdy a jak se oleandr zastřihává. Máme doma jeden už skoro do stropu. Je dlouhý a málo rozvětvený. Raději bych ho měla menší, ale košatější. Moc děkuji. Mám strach, abych ho nesprávným sestřihem nezahubila. Nora 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 14.4.2010 20:30

Oleandr můžete klidně sestřihnout až u země, ale počítejte s tím, že pak asi rok nepokvete - kvete na lońském dřevě. Nejlepší termín je začátkem jara, ale je to v podstatě jedno kdy. Hluboké sestřihnutí můžete spojit s přesazením do nové zeminy. Pozor na šťávu vytékající z řezných ploch, je značně jedovatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.145 (?), 15.4.2010 12:48

Pane Jiří, moc děkuji. Tak radikální řez nebude nutný, ale uklidnil jste mě, že se v podstatě dá oleandr zastřihnout "kdekoliv" (tedy i vršek). Zkusím to, snad se rozkošatí. Nora

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.54 (?), 4.9.2010 7:39

dobrý den, je oleandr jedovatý?    Děkuji paní Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika