Hortenzie



host
16.5.2003 12:23
Někde jsem četla, že barva závisí na ph půdy. Ale už nevím, zda kyselá nebo zásaditá půda znamená modrý květ. Snad poznáte, co by hortenzie potřebovala změnit ve složení zeminy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
Jenda - (8), 13.4.2001 15:24, zobrazeno: 54851x
Patří do čeledi Saxifragaceae. Ve světě je dnes známých asi 90 druhů. Jako hrnkové rostliny se pěstuje řada kultivarů, lišících se hlavně velikostí a barvou květů. Hlavní období kvetení je od února do června. Záleží na způsobu pěstování a době, kdy je chceme přivést do květu. Hortenzie dříve patřily mezi tzv. velikonoční květiny. Rostliny se v interiéru pěstují především pro velká, krásná květenství, ke krátkodobé dekoraci. V létě po odkvětu se všechny výhony zkrátí na dvě očka a rostliny se přesadí do čerstvé zeminy, kterou připravíme ze směsi pařeništní zeminy, rašeliny a písku v poměru 2:1:1. Zemina nesmí obsahovat žádné vápno. Rostliny se po přesazení zapustí i s květináčem na záhon v zahradě. Před příchodem mrazů se přenesou do chladné místnosti, kde za teploty 5-8 °C a omezení zálivky přezimují. V únoru až březnu je přeneseme do teplé místnosti blízko okna a začneme je vydatně zalévat a hnojit. Hortenzie se rozmnožuje řízky v červenci. Máte-li zahradu, můžete hortenzii vysadit na chráněné slunečné místo, kde se během několika let rozroste v krásně kvetoucí keř.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 5.4.2003 18:48
nedari se mi udrzet modre vybarveni hortenzie, pokazde mi zmeni barvu na ruzovou, prosim poradte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 16.5.2003 12:23
Někde jsem četla, že barva závisí na ph půdy. Ale už nevím, zda kyselá nebo zásaditá půda znamená modrý květ. Snad poznáte, co by hortenzie potřebovala změnit ve složení zeminy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.6 (?), 16.11.2006 15:18
Hodnota pH má být 5,5 až 6,0, pouze modré hortenzie vyžadují pH 3,5 až 4,2. V substrátu modrých hortenzií má být dostatek volných iontů hliníku, proto se přidává kamenec amonohlinitý (4 kg na 1 m3 substrátu). - to se mi zda moc vedecke - staci zalevat roztokem kamence z drogerie ... Ale taky staci k rostlince zapichovat do hliny kazdy rezavy hrebik, ktery najdete, vazne! :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 11.7.2003 9:10
Aby byla hortenzie modrá, je potřeba mít v půdě hliník!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 3.3.2004 16:46
Kupte si v drogerii kamenec (používá se na čištění střev při zabíjačce) a jeho roztokem hortenzii zalijte - bude modrá napořád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 28.4.2004 16:25
Do pody treba pridat hliník, napr. vo forme sypkého síranu hlinitého, ktorý som zohnala v predajni s chemikáliami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.242 (?), 13.2.2007 12:45
Zalezi to na druhu zeminy.Vapenita zemina,kvety jdou do modra.Kozlikova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.247 (?), 2.3.2007 1:39
Agro vyrábí hnojivo na modré hortenzie Floria. Mám ho vyzkoušené, funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petraslavek - (9), 6.3.2007 13:57
Modřidlo od Agry funguje perfektně, mám ho také odzkoušené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika