Hortenzie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
sidonicka - (17) 
30.4.2007 23:31
pokud jsi rozkvetlou hort.koupila letos, mělas ji dát do země až po 15. květnu! Květy bohužel nejspíš omrzly. Ale příští rok ti vykvete znova! letos už se květů bohužel asi nedočkáš, jedině z nějakých bočních pupenů...snad...ale nevzdávej to...po první prožité zimě už bude otužilá. Na zimu ji zkus přikrýt hnojem, zaručeně ti bude příštím rokem kvést. Pokud nemáš hnůj, tak alespoň kompostem, ale hnůj je lepší. Mně hort. dlouho nekvetla, až po tomhle "hnojovém" zákroku kvete pravidelně, mezitím ji přihnojuji ještě kristalonem květ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 144.241 (?), 10.6.2012 20:50

Hortenzie, která kvete pouze na loňském dřevě, musí být dobře zabezpečena na zimu. Doporučuji následující : před zakrytím letorosty sestřihnout za 3. až 4. pupenem. Rostlinu částečně svázat a postavit z pletiva kolem rostliny zahrádku, kterou naplníme drobnými větvičkami a listím. Nedoporučuji pouze listí, má tendenci hnít. Kryt sejmout až po 20. květnu. Rostlina bude mít po sejmutí krytu pupeny a letorosty uvnitř keře téměř bílé, které se asi po 14 dnech zazelenají. Takto zabezpečená hortenzie přežije i dlouhodobé holomrazy. Dragounová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.210 (?), 6.9.2010 22:01

Dnes jsem si koupila hortenzii v květináči, vysoká je asi 25 cm a má krásný velký květ. Po přečtení příspěvků o hortenziích mám dilema - mám ji ještě zasadit ven, nebo počkat na jaro? Prodavačka tvrdila, že je venkovní.

Problém je, že v našem paneláku skutečně chladnou místnost nelze najít, dokonce ani ve sklepě není zima, na chodbě je kolem 12 stupňů. Téměř všechny květiny, které tam dávám přezimovat, se drží do února a pak odejdou. Také je napadnou všechny možné potvory jako svilušky atd. Tak co mám dělat, poraďte.

Všem za dobrou radu děkuje Jiřina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 19.8.2013 15:00

Dobrý den, dostala jsem darem bílou stromkovou hortenzii ale jsem hortenziový začátečník a moc nevím co s ní. Měla by prý dokázat přežít zimu venku. Máte s tím někdo zkušenost? A jak ji stříhat? Na zahradě mám dost sucho, myslíte že to bude snášet? Ve sklepě máme přes zimu mezi 2 a 10 stupni, ale na jaře je tam už teplo a šero, to by se jí asi moc nelíbilo.

Děkuju za rady, Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 7.9.2010 0:37

Zatím bych ji zapustila i s květináčem do země venku a před mrazy obložila celý keřík chvojím. Zasadila bych ji do země až zjara. Ale to se řídím jen citem, třeba to má někdo odzkoušené a poradí lépe.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.227 (?), 7.8.2013 12:38

Potřebuji radu: Po bouřkách se mi velký keř hortenzie rozplácnul po zemi - jak je mám opět postavit - ovázat celý keř motouzem? Jsou křehké - mají velké těžké květy. Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.137 (?), 7.8.2013 18:27

Zatlouci 5 kolíků a provázat špagátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.5 (?), 8.8.2013 21:04

Mám hortenzii už 10 let a ještě mi nekvetla!!!  Někde jsem četla, že ji nemám stříhat a tedy ji nestříhám a stejně nic.Co je špatně? Dík za případnou radu.Yvet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.67 (?), 16.8.2013 11:22

Ahojky,

take mi dlouho nekvetla, tak jsem ji presadila a ejhle!! Kvete a roste nadherne i kdyz ji striham do vazy. Takze-puvodne byla na otevrene zahrade stale na slunci a vetru... Ted je dopoledne na slunicku vychodni strana, chranena domem od zapadu, takze tak od 12hod: odpoledne uz je ve stinu. A to je vse! Kdyz nekde nejaka kytka nejde, musi se zmenit misto...

To same mam doma-orchideje mi v obyvaku na vychod: strane vubec nesly;dala jsem je na zapad a jen kapnu obcas vodu a kvetou cely rok!!!

Hodne uspchu, cauky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.52 (?), 16.8.2013 13:33

Ono také záleží na tom, jestli máte velkolistou (vyžaduje polostín, řeže se co nejméně)  nebo latnatou (lépe kvete na slunci, ale polostín snese, řeže se hodně).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika