Hortenzie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?) 
16.8.2013 21:14

Hortenzii mám na sluníčku od rána až do čtyř hodin a skoro každý rok kvete někdy víc někdy míň,podle toho jak jsou velké mrazy já ji na zimu svážu a přikryji netkanou folií vloni jsem ji sundala po zmrzlých a 18 května přišly mrazy a nekvetla takže folii sundávám až koncem května.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 123.5 (?), 16.8.2013 22:03

Dík za rady, ale všechno jsem již vyzkoušela, už jsem tu mrchu 2x přesazovala, mám ji v polostínu, tak co chce? jedná se o hortenzii velkolistou, zatím jsem ji nevyhodila  jenom proto, že je pěkná i když nekvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 19.8.2013 15:31

Dobrý den, hortenzie stromková grandiflora je opravdu mrazuvzdorná. Stříhám pouze uschlé květy a to až na jaře, protože když je v zimě ojíněná či zasněžená, dělá parádu i tak. Každá hortenzie se stříhá jinak. Půdu potřebuje kyselou, místo polostín a vlhko. Snese i více slunce, ale musí mít pravidelnou zálivku. Úplné sucho by nepřežila a i tak mi v horku někdy (při každodenním zalévání, někdy i 2x denně) zvadnou listy, ale při zalití se celá rostlina krásně vzpamatuje.Náočná na pěstování opravdu není. Ať Vám kásně roste. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.28 (?), 20.8.2013 13:43

Bouřka mi úplně rozplácla keře hortenzií a tak prosím o radu co s tím.Když je svážu a nepopraskají, tak by to mohlo stačit? Zároveň se chci zeptat proč mi nerostou nové výhony ze středu keře - narůstají pouze ze starých větví a ty jsou pak těžké a dopadne to opět tak, že se keř rozplácne.Nemám třeba na jaře kompletně hortenzii seříznout na jeden pupen od země?

A ještě jeden problém: Mám dva druhy hortenzie vedle sebe a stalo se mi, že obyčejná hortenzie začala mít květy mezi svými květy i květy talířové - jak se to stane? Nevěděla jsem, že to může takto,,zmutovat´´? :o Mám je rozsadit na různé starny zahrady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika