Fuksie



klarka - (21) - 53.226 (?)
13.6.2008 12:08

aj ja mám rada fuksie a pestujem ich asi tretí rok a zdaju sa mi byť nenáročné

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 44.120 (?), 9.6.2008 8:25, zobrazeno: 17971x

Letos poprvé pěstuji fuksii.Je pěkně rozvětvená a kvete, ale padají ji rozkvetlé květy které ještě nejsou ani ovadlé.Je to normální?Nebo dělám někde chybu.Za každou radu děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 9.6.2008 9:24

Pokud se stane, že poupata opadávají, problém je v zálivce, která je buď nedostatečná nebo naopak příliš hojná. Další možnou příčinou je nedostatek světla anebo náhlá změna, se kterou se rostlina nedokáže vypořádat (přenesení nebo otočení květináče).
Hnědožluté skvrny na listech jsou důsledkem nadbytečné zálivky při nízké teplotě. Postupné opadávání spodních listů je příčinou nedostatku světla a zálivky.
Tak jsem to četla. Jestli je máte na vhodném stanovišti, určitě se časem seberou :-) Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.120 (?), 9.6.2008 10:41

Listy jsou v pořádku.Je pořád na stejném místě.Slunce má jen dopledne asi 3 hod.Zkusím méně zalívat.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.124 (?), 9.6.2008 21:19

Fuchsie hlavně nesmí ve vodě stát. Jestli máte pod ni misku tak ji dejte pryč. Přemokření ji škodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 9.6.2008 22:22

Pěstuji fuchsie minimálně 15 let. Zásadní doporučení je, že nemají rády sluníčko (3 hodiny v raném dopoledni, kdy ještě nepálí, by jim ale snad vadit nemělo). Nesmí přeschnout, ale přelití jim škodí - nesmí stát ve vodě. Podobně jako muškáty potřebují pravidelné přihnojování. V suchém a horkém prostředí jsou náchylné na napadení molicemi.

Pokud se týká květů, tak okvětí většinou uschne na rostlině, ale občas při dotyku nebo při větru odpadnou některá plně rozkvetlá okvětí. Myslím, že je to normální a ne nějaká nemoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
klarka - (21) - 53.226 (?), 13.6.2008 12:08

aj ja mám rada fuksie a pestujem ich asi tretí rok a zdaju sa mi byť nenáročné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 32.109 (?), 13.6.2008 14:35

Fuksie mám cca 8 roků. Je to možná zvláštní, ale mám je na chalupě venku vždy určitě od dubna do mrazu a to na jižní straně, kde je sluníčko asi od 9 do 17 a zastíněné v tu dobu jsou 1-2 hodiny. Vůbec jim to nevadí, zvykly si. Podobně jako si zvykly na nižší teploty a mrazík do -5 s nimi nic neudělá. Mám je v samozavlažovacích truhlíkách Lebiš. Při odjezdu spodní truhlík vždy naliju plný a ve velmi teplých dnech proliju i horem, aby vydržely než se zase vrátíme, což bývá nepravidelné za 3-5 dnů. Přihnojuji občas a uvadlé květy odstraňuji Kvetou krásně a hodně. Míla R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.173 (?), 20.4.2009 21:29

Celou zimu jsem měla fuksii u půdy, 1x týdně zalévala. Nyní jsem ji přihnojila a dosypala rašelinu. Je na raním sluníčku, ale nechce se spamatovat. Co poradítě? Děkuji předem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 20.4.2009 22:02

Nevím přesně, co si mám představit pod pojmem, že se fuchsie "nechce vzpamatovat",ale jestli je živá,(zjistíte, když kousíček ustřihnete nebo odlomíte a musí být vevnitř zelená),dejte ji čas.Některé druhy jsou prostě pozdnější a potřebují víc času k probuzení než jiné.Tak hodně úspěchů B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika