Floxy



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 86.184 (?) 
1.8.2009 18:52, zobrazeno: 95643x

Kdy je nejlépe přesadit vysoké floxy. Po odkvětu na podzim nebo brzy na jaře? Pokud by se trsy pouze roztrhly mohou se dát na to samé místo? A jakou zem je nejlépe přisypat. Trochu rašeliny a nebo normální zahradní substrát?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 47.2 (?), 1.8.2009 21:09

Floxy se přesazují rozhodně na podzim.  Jarním přesazením se připravíte o spousty nádherných květů. Rostliny po jarním přesazení budou výrazně slabší, ale nezahynou. V plné síle se Vám představí po jarním přesazení až příští rok. Mají rády vlhčí zem, průměrně výživnou, ale ne přemokřenou. Pokud máte dojem, že nemáte průměrně výživnou zem a musíte jim substrát poskytnout, bude lepší normální zahradní substrát. Nemají však žádné mimořádné nároky. Floxy jsou krásné, kvetou celé léto a pěkně voní. Tak ať se jim u Vás daří .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.141 (?), 2.8.2009 22:50

Děkuji moc za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.170 (?), 16.8.2009 10:16

Dobrý den, ještě bych i já se zeptala: a to - co děje, že listy floxů jsou najednou zešedlé a pak uschnou. Je to nemoc? A jak preventivně proti ní zasáhnout, ale abych nezničila květ, či okolní rostliny (lilie). KUL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 16.8.2009 12:31

Plíseň. Zasáhnout by se dalo postřikem proti plísni, ale nikdy jsem to nedělal. Přenos na okolní rostliny nepamatuji. Pravidelně přichází, letos na štěstí zatím ne.

Bez plísně...
Bez plísně...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.7 (?), 16.8.2009 21:13

Já osobně bych to na plíseň neviděla. Typickou nemocí těchto květin je PADLÍ - celé listy mají šedavý povlak. Takže bych volila příslušný postřik, a to zavčas, dokud rostlina ještě žije...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.69 (?), 13.6.2010 22:16

Ahoj, mám taky jeden dotaz na floxy. Většinou se píše o délce kvetení, že floxy kvetou celé léto. Někde jsem našla, že v měsících 7, 8, 9. Jsou i nějaké jiné druhy? Moje totiž kvetou odhadem tak měsíc - červenec. A to ještě v příznivém počasí. Pokud je příliš vlhko, zajdou i dříve - asi to bude tím padlím. Pokud je teplo, stejně to není žádná sláva. Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 14.6.2010 0:56

Kvetení můžete prodloužit tím, že lem trsu po obvodu během růstu poněkud zkrátíte, zkrácené výhony kvetou později - navíc trs se nerozklesává. Také pokud odstraňujete první odkvetlé laty, z bočních výhonů kvetou dál. I různé odrůdy nekvetou přesně stejně - u mne nejdříve stará růžová odrůda, pak bílé a tmavé, a až naposled zářivě červené.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.69 (?), 14.6.2010 21:05

Díky za odpověď, zkusím to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.130 (?), 14.7.2010 19:46

Presazuji floxy na jare nekdy i na podzim, odlamuji odkvetle kvety - pal kvetou zase ale postranach a mene, ale kvetou.  Pokud neodlamuji a nemam cas tam behat, stane se, ze odkvetou, vysemeni a ja tam na jare najdu spoustu malych sazenicek.  Pokud se mi tak asi do poloviny cervence, podarilo nektery stonek omylem zlomit, dala jsem ho do delsiho, hlubokeho kvetinace, nebo nadoby, zalevala a rizkovanim ziskala dalsi stejnou rostlinu.  Ze seminek uz byva barva nekdy malinko jina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika