Floxy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 240.1 (?) 
27.6.2016 14:48

Dva dotazy k floxům.

Někde na anglických stránkách jsem se dočetla, že je dobré je v půlce června zakrátit o tetinu - kvetou později, ale víc bohatě. To neznám, stříhám je až po odkvětu. Děláte to někdo?

Rozmnožování rychlejší než jenom dělením trsu - jaká je úspěšnost v řízkování stonkovými řízky? Nebo to nemám ani zkoušet a mám udělat až kořenové řízky? Potřebuju si namnožit víc materiálu k výsadbě, dělení nestačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 240.1 (?), 27.6.2016 14:49

Zakrátit o třetinu, ne tetinu, ach jo...

Mé dotazy se týkají vysokých floxů, ne skalkových.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.111 (?), 14.8.2016 18:43

Mám krásné silné rstliny. Jedna třetina asi z 20 rostlin krásně kvete. U těch ostatních není v mích silách donutit je kvetení. Poradí někdo co snimy.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.216 (?), 20.8.2016 14:20

V "mích" silách zase dosud nebylo nějak zatočit s těmi šedými listy. Jsem vděčná za celou dosavadní diskusi (nebo diskuzi?, asi obé). Je jasné, že půjde o padlí a už se těším na výsledky. laloška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 26.8.2016 20:13

Je ve Vašich silách zabránit ranímu chladu a rose? Pokud ne, tak postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.8 (?), 26.8.2016 20:46

Nekvetoucí floxy - nám to na zahrádkách dělala jedna odrůda, nikomu se nepodařilo ji přimět ke kvetení... Tak jsme ji po několika letech zlikvidovali.

K otázce z června o něco výše - na rozmnožení floxů stačí 1-2 stonky s kouskem kořínku, za chvíli se rozrostou, takže z jednoho trsu se jich dá udělat hodně.Lze je množit i kořenovými řízky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pavel s - (24) - 45.22 (?), 2.9.2016 22:24

také k červnové otázce: už druhým rokem mám zkušenost, že cca červnové stonkové řízky do podzima celkem spolehlivě zakoření. (potvory kočičí mi totálně zválely jednu odrůdu, tak jsem to zkusil -a teď už některé řízky dokonce i kvetou!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.15 (?), 2.9.2016 22:38

S floxy jsem to nezkoušela, ale listopadky takhle množím. Letos jsem dostala dokonce hodně měkké řízky už nějak zjara a chytly se i ty.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika