Co do kombinace s levandulí - nejlépe žlutě kvetoucího?



aminka - (3) - 57.182 (?)
22.5.2008 0:03
foto
levandule + růže
levandule + růže
levandule + santolina
levandule + santolina
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 28.199 (?), 2.10.2008 13:27

Zdravím, mám už léta žlutou růži a před ní záhon levandulí. Vypadá to krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 7.11.2007 9:17
A co mochna křovitá? Jestli má být v kombinaci s levandulí, tak by se měla sříhat hodně nakrátko, pak by asi bylo vhodné ji vysadit hodně nahusto, tak po 25 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.12 (?), 8.11.2007 11:26
Teda Ferdo, ty jsi vyděl asi podobnou kombinaci jako já a musím říct, že nízko střižená mochna a levandule vypadá opravdu zajímavě, zvláště jako rámování. Jiřina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.8 (?), 6.5.2008 9:28

Vše záleží na půdě a poloze... Já myslím, že levanduli kombinovat zase s levandulí. Dá se sehnat bíle kvetoucí, růžově kvetoucí, velkokvětá... Já sázím mezi levanduli do záhonu max (cca) 45cm vysoké cibuloviny, teď tygridie (smětanově žluté) a Hyemerocalis (je to dobře? - Není to hemerocalis), ta bude -  bude-li bílá. Na zimu cibule vyndávám a levandule zůstane sama (přikrytá) Zůstávají malé žluté narcisky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.177 (?), 8.5.2008 1:11

Mna najprv napadla santolina, lebo som tuto kombinaciu sam chcel. A s ruzami je tu este jedna vyhoda: levandula odpudzuje vosky, na ktore su ruze tak nachylne.

carlito

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aminka - (3) - 57.182 (?), 22.5.2008 0:03
foto
levandule + růže
levandule + růže
levandule + santolina
levandule + santolina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 28.5.2008 14:40

Přimlouvala bych se za růže, dlouho kvetou a jsou nádherné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.249 (?), 31.5.2008 15:38

Dobrý den, tento rok jsem dělala bakalářskou práci na využití rodu Lavandula v květinářství, o použití levandule do lemů záhonů a okrajů cest toho mám popsáno mnoho. Osobně bych se řadila k názoru vysadit k modře kvetoucí levanduli např. bíle či růžově kvetoucí druh např. L. angustifolia ALBA - béle kvetoucí, LODDON PING - růžově kvetoucí. Tyto druhy vytvoří pěkné stejně velké kompaktní keře nerušené např. vyššími či nižšími trvalkami. Pokud byste vybrala možnost levandule/růže dejte pozor na rozrůstání levandule, spon určitě po 50-60cm/ks. S pozdravem Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.8 (?), 5.10.2008 20:18

Obrázek Levandule s růžemi(i když jsou růžové) je moc pěkný a k předchozímu příspěvku přidám, že levandule se dá také dobře stříhat a upravovat, případně nechat vedle zakořenit a pak starou rostlinu vyměnit.  Anežka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.252 (?), 16.6.2008 12:49

Kombinace se Santolínou nemá chybu, obě rostliny mají stejné nároky a kvetou zároveň /potřebují propustnou půdu a plné slunce/.  Modré levandule vypadají také krásně před jakoukoliv barvou růží. Jen je potřeba je zasadit v dostatečné vzdálenosti od růží a po odkvětu,  popř. na jaře sestříhat. Přeji hodně úspěchu v pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika