Co do kombinace s levandulí - nejlépe žlutě kvetoucího?



host - 156.8 (?)
5.10.2008 20:18

Obrázek Levandule s růžemi(i když jsou růžové) je moc pěkný a k předchozímu příspěvku přidám, že levandule se dá také dobře stříhat a upravovat, případně nechat vedle zakořenit a pak starou rostlinu vyměnit.  Anežka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 28.199 (?), 2.10.2008 13:27

Zdravím, mám už léta žlutou růži a před ní záhon levandulí. Vypadá to krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 7.11.2007 9:17
A co mochna křovitá? Jestli má být v kombinaci s levandulí, tak by se měla sříhat hodně nakrátko, pak by asi bylo vhodné ji vysadit hodně nahusto, tak po 25 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.12 (?), 8.11.2007 11:26
Teda Ferdo, ty jsi vyděl asi podobnou kombinaci jako já a musím říct, že nízko střižená mochna a levandule vypadá opravdu zajímavě, zvláště jako rámování. Jiřina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.8 (?), 6.5.2008 9:28

Vše záleží na půdě a poloze... Já myslím, že levanduli kombinovat zase s levandulí. Dá se sehnat bíle kvetoucí, růžově kvetoucí, velkokvětá... Já sázím mezi levanduli do záhonu max (cca) 45cm vysoké cibuloviny, teď tygridie (smětanově žluté) a Hyemerocalis (je to dobře? - Není to hemerocalis), ta bude -  bude-li bílá. Na zimu cibule vyndávám a levandule zůstane sama (přikrytá) Zůstávají malé žluté narcisky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.177 (?), 8.5.2008 1:11

Mna najprv napadla santolina, lebo som tuto kombinaciu sam chcel. A s ruzami je tu este jedna vyhoda: levandula odpudzuje vosky, na ktore su ruze tak nachylne.

carlito

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aminka - (3) - 57.182 (?), 22.5.2008 0:03
foto
levandule + růže
levandule + růže
levandule + santolina
levandule + santolina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 28.5.2008 14:40

Přimlouvala bych se za růže, dlouho kvetou a jsou nádherné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.249 (?), 31.5.2008 15:38

Dobrý den, tento rok jsem dělala bakalářskou práci na využití rodu Lavandula v květinářství, o použití levandule do lemů záhonů a okrajů cest toho mám popsáno mnoho. Osobně bych se řadila k názoru vysadit k modře kvetoucí levanduli např. bíle či růžově kvetoucí druh např. L. angustifolia ALBA - béle kvetoucí, LODDON PING - růžově kvetoucí. Tyto druhy vytvoří pěkné stejně velké kompaktní keře nerušené např. vyššími či nižšími trvalkami. Pokud byste vybrala možnost levandule/růže dejte pozor na rozrůstání levandule, spon určitě po 50-60cm/ks. S pozdravem Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.8 (?), 5.10.2008 20:18

Obrázek Levandule s růžemi(i když jsou růžové) je moc pěkný a k předchozímu příspěvku přidám, že levandule se dá také dobře stříhat a upravovat, případně nechat vedle zakořenit a pak starou rostlinu vyměnit.  Anežka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.252 (?), 16.6.2008 12:49

Kombinace se Santolínou nemá chybu, obě rostliny mají stejné nároky a kvetou zároveň /potřebují propustnou půdu a plné slunce/.  Modré levandule vypadají také krásně před jakoukoliv barvou růží. Jen je potřeba je zasadit v dostatečné vzdálenosti od růží a po odkvětu,  popř. na jaře sestříhat. Přeji hodně úspěchu v pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika