Výsadba třešně do kompostu



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.151 (?)
2.4.2013 20:49

Pan PP: Tak, tak, zahradu mám prakticky na čistém jílu a třešně tam i v okolí rostou. Dal bych něco na ptačce, ta snese hodně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.4.2013 20:35

Vápník patří mezi nejlépe pohyblivé prvky v půdě, samozřejmě až po dusíku. Na propustných půdách je poměrně rychle vyplavován do spodních vrstev, ale i do podzemních vod. Proto se také cyklicky " vápní ".
Rozumné vyvápnění dna jámy je samozřejmě také dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.134 (?), 2.4.2013 14:52

Jestli tomu dobře rozumím, tak máte 1m dobré půdy a ta mazlavka je až pod tím. Tak to je jiná, v tom by mohla trešeń růst.Třešně koření mělce.Ten jíl dole nebude sice ideální ale zkuste to.Pokus omyl, třeba budete příjemě překvapen.Časem kolem stromku přirýpejte třeba uleželý hnůj až seženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
1petr - (42) - 96.38 (?), 2.4.2013 15:41

Ne ne, jíl je všechno. Tedy především to nahrnuté. Co je pod tím, si jen tak dovozuju.

S mělkým kořeněním G5 počítám a proto chci vyhloubit velkou díru a půdu nahradit a myslím, že by to mohlo fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
cechura - (42) - 39.219 (?), 2.4.2013 16:49

Hehe, kdo někdy vykopával ručně třešňu, bude mít asi o mělkým kořenění jiné mínění   smiley.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.134 (?), 2.4.2013 16:52

Jenže co je to velká díra pro třešeň.Jsme zase na začátku.Třešeň sice koření mělce ale vytváří silné a dlouhé kořeny, takže to chce velkou díru a to opravdu pár pytlů nestačí.Ikdyž G5 má mnohem slabší růst než třeba ptačka, určitě to bude chtít několik kár za auto.Odhadem kubík možná dva i víc nevím.A ještě si říkám, když vykopete jámu v nepropustným jílu, nebude se tam po deštích držet voda. Aby vám stromek nestál ve vodě a neuhnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cechura - (42) - 39.219 (?), 2.4.2013 17:17

Nevím jestli jsem vedle ale vitalita růstu je u třešní někde jinde jak u jabloně na zákrsku. Metrovou díru, na zásyp (i původní) hlínu s pískem a kompostem a stromek musí jít !    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 2.4.2013 17:21

Ještě na odpověď díra velikosti vědra.Taky to tak dělám a stromkům to vůbec nevadí, jenže já mám na zahradě pěknou zem.A tady je to samej jíl.Známí mají něco podobného a věřte je to mazec.Pořádně se do toho nedostane ani bagr.Akdyž už něco nabere, tak to ze lžíce dostáváte krumpáčem jak to lepí.Kopat tam něco ručně je neskutečná dřina.Neumím si predstavit, že by v tom rostla zrovna třešeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 2.4.2013 17:48

Tak si představte, že mám zahradu v oblasti, kde ve vzdálenosti 1,5 km bývala před lety cihelna. co máme asi tak pod nohama? A třešně tu rostou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 2.4.2013 17:58

Na Gizela5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.151 (?), 2.4.2013 20:49

Pan PP: Tak, tak, zahradu mám prakticky na čistém jílu a třešně tam i v okolí rostou. Dal bych něco na ptačce, ta snese hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika