Višeň Favorit



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
29.4.2011 8:54

Nerozumím poloze,, kam chcete višeň vysadit. Mezi domy,  ze severu na ni šla zima, přitom čtyři metry jižně od domu. To nedává smysl.  Pokud je strom jižně od zdi domu, musí být od severu chráněný.
   Je-li strom víc mezi domy a část dne je tedy ve stínu, nevolil bych Favorit, který v polostínu málo pokvete. Zastínění lépe snáší Morela pozdní, které se díky tomu říkalo (byť nesprávně) Amarelka stinná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 28.4.2011 9:45, zobrazeno: 8938x

Chtěla bych se zeptat, jak asi velkou korunu má višeň Favorit v dospělosti. Měla jsem vysazenou třešeň na podnoži Gissela 5 v místě, kam na ni mezi domy šla ze severu zima, což jí neprospívalo. Přesadila jsem ji jinam. Na uvolněné místo bych chtěla vysadit višeň Favorit. Něco přes čtyři metry jižně od domu, tři metry od plotu, tři od studny, 380 mnm. Uvažuji o polokmenu. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 28.4.2011 22:15

 Místa pro Vaši višeň máte dostatek, i když bude na ptáčnici. Záleží také na způsobu řezu, který je nutný, aby nevyholovala větve.

Já mám Favorit jako vřeteno na ptáčnici a mezikmen je P-HL-A. Průměr koruny je asi 2m a výška 2,5m. Letos je krásně obsypána květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 29.4.2011 6:26

To mně zajímá, můžete trochu popsat způsob vedeví vřetena višně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.236 (?), 29.4.2011 22:32

Pani Marie Klára si vybrala veľmi vhodnú odrodu višne. Maďarská sorta Favorit rastie stredne bujne, má stredne dlhé plodonosné konáre a krátky plodonosný obrast. Nemá sklon k vyholovaniu. Samoopelivosť je až 24%. Veľké plody majú malú kostku a príjemnú harmonickú chuť. Rodí bohato a pravidelne. Znáša zimné mrazy. Darí sa jej na vošňovom podpníku. Na takomto podpníku budete mať, p. Marie Kláro, korunu prirodzene menšiu ako na vtáčnici. S vyholovaním konárov a spôsobom rezu si nemusíte robiť starosti. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 29.4.2011 8:54

Nerozumím poloze,, kam chcete višeň vysadit. Mezi domy,  ze severu na ni šla zima, přitom čtyři metry jižně od domu. To nedává smysl.  Pokud je strom jižně od zdi domu, musí být od severu chráněný.
   Je-li strom víc mezi domy a část dne je tedy ve stínu, nevolil bych Favorit, který v polostínu málo pokvete. Zastínění lépe snáší Morela pozdní, které se díky tomu říkalo (byť nesprávně) Amarelka stinná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 29.4.2011 13:52

Pro upřesnění jsem polohu "načtrla". Dům stojí na severní straně parcely. Na jižní je zahrada. Stejně jako u ostatních parcel v ulici. Višeň bude cca v místě zeleného kolečka. Tedy ze severu jde zima, jinak je situována na plném slunci.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika