Tvarování třešně



host - 65.144 (?)
5.11.2014 12:35

Jiste mate vice zkusenost, ja jsem zatim vzdy ocka vyslepoval. Slo mi o to, ze pro laika, ktery dostane do ruky poprve spicak, je to ponekud des, nevi co s tim a chtelo by mu to podrobneji vysvetlit. J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 5.11.2014 12:03

J.R.: Vyslepení oček pod těmi 5-6, ze kterých zapěstujeme korunku, je možné. Stejně tak se dá vyslepit i pupen pod tím pupenem vrcholovým, ze kterého proroste terminál. U třešní se docela často vyskytují dva terminálně konkurenční výhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 5.11.2014 12:14

Dik za odpoved. Podle mne je to pro laika lepsi, kdyz ocka vyslepi, situace se mu "zprehledni" (a mozna to i lepe roste). Konkurencni vyhon muze pripadne odstrihnout az v lete. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 5.11.2014 12:17

Já nižší očka většinou nevyslepuju. Nechám je vyrašit a jen zakracuju výhony na listové růžice, které táhnou mízju.,. Přijde mi, že kmínek tak lépe sílí Růžice odstraním až další jaro po zapěstování korunky.
   Zato konkurenční výhony odstraňuju hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 5.11.2014 12:35

Jiste mate vice zkusenost, ja jsem zatim vzdy ocka vyslepoval. Slo mi o to, ze pro laika, ktery dostane do ruky poprve spicak, je to ponekud des, nevi co s tim a chtelo by mu to podrobneji vysvetlit. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.11.2014 12:48

No ony jsou obvykle větvičky z těch pupenů co jsou níž (pokud se nevyslepí) stejně slabší než ty větvičky z těch horních, takže to až tak velkou paseku zase většinou nedělá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.11.2014 12:48

Letní zkrácení na listové růžice u paty výhonu je výborná věc. Pokud nepřekáží, není potřeba je ostraňovat  (většina jejich pupenů je květních) a ponechat je jako dočasný plodonoš (většinou po zastínění korunou vyholí samy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 5.11.2014 20:45

Také spodní očka nevyslepuju - narostlé výhony pokrátím a v létě odstraním. Ale i to vyslepení je možné a dělá se. A dělá se i to, že se pár oček pod těmi, které budou tvořit korunku vyslepí a zbylá spodní se nechají a pak se s nimi naloží viz výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.74 (?), 12.4.2015 20:51

Dobrý den... přišla mi stejná odrůda na stejné podnoži.

Má poměrně silný terminál zastřižený asi v metru a půl kvůli přepravě. Ale zhruba z poloviny vychází tři větve silné téměř jak tužka (+jedna slabší). Co mě ale zaráží je, že jsou pod velkým úhlem, jako u hručně. Je to vlastnost odrůdy a mají se použít k zapěstování korunky a případně jak, nebo se musí odstranit a korunku zapěstovat novou. Děkuji za radu. JF


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 12.4.2015 21:04

Záleží na tom, jak vysoko chcete mít korunku zapěstovanou. Já bych korunu třešně ve výšce 0,5 metru mít nechtěl. Nedalo by se pod ni sednout ani tam séct trávu.
    Stromek je v popdstatě špičák. Tři "větve" nejsou zapěstovaná korunka nýbrž předčasný obrost. Ten stromek obvykle vyrazí kde chce, bez ohledu na přání pěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 12.4.2015 21:07

Dobrý deň.

Ja by som tie spodné ostrihal a zapestoval si novú korunku. Odstrihnúť na konárový krúžok. Na termináli by som si nechal v takej výške kde chcem mať korunu zapustiť nové výhony. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika