Třešeň odolná praskání v dešti



Stránky: 1,  2,  3   
host - 37.17 (?) 
2.5.2015 11:44, zobrazeno: 22674x

Na zahradu hledáme náhradu za třešeň Burlat. Nejvíc nám na ní vadí, že v dešti velmi praská. Jinak jsme spokojeni, především s její brzkým zráním.

Místo ní uvažujeme: Skeena, Samba, Sabrina, Sweetheart, Sweet Early.

Třešně by měly zrát brzo, aby nebyly červavé, odolné děšti, tmavě červené, dobrá chuť, pokud možno samosprašné.

Mohu požádat o Vaše zkušenosti?

Dík

Zuzka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 2.5.2015 16:51
Bohužel rané odrůdy budou praskat asi všechny, Burlat je z nich možná i nejpevnější. O pár dní po Burlatu dozrává nová odrůda z Holovous Kasandra. Je větší než Burlat a možná méně praská.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 2.5.2015 18:40

Souhlasím s názorem co se týká Burlata, i co se týká Kasandry. Ještě by jsem doporučil uvažovat o odrudě Justýna (Kordia- Starking Hardy Giant). případně ještě Early Korvik.U třešní se opravdu těžko uchráníte praskání plodu. Je to o stanovišti a zpusobu pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 2.5.2015 20:26

Kasandra. Je větší než Burlat a možná méně praská....a dokáže te nějak odhadnout o kolik méně praská? Například třeba u burlatu praskne 17 plodů z 21 a u kasandry jen 16 z 20.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 2.5.2015 21:41
Ne, je to odrůdová vlastnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 2.5.2015 21:48

Co třeba Kaštánka? Sice není samosprašná, ale plody jsou chutné a málo praskají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?), 3.5.2015 8:44

Ja mám Rivan na Gisela 5 a som nadmieru spokojný. Malý stromček viem obrať všetko. Je to skorá a chutná čerešňa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 77.44 (?), 3.5.2015 18:54
Řešil jsem podobnou hádanku a vyšly mi z ní nejlépe holovouská Helga a cizozemská Sweet Early Panaro1. Na jaře jsem je obě sadil na ptáčnici s mezikmenem z P-HL-A. Uvidíme... M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.17 (?), 3.5.2015 23:58

Děkuji všem za názory a zkušenosti.

Zatím to vypadá asi na Sweet Early, i když Helga a Kaštánka jsou také zajímavé.

Jaká by měla být výsledná velikost třešní na ptáčnici s mezikmenem z P-HL-A? Jaký je k tomuto mezikmenu důvod?

Třešeň chcema vysokou cca 4-5 m, stejně tak širokou. Třešně nám tu rostou dobře. Součesné Burlat jsou vysoké cca 7-8 (?)m a to je moc. Jaká by byla nejlepší podnož? Máme půdu spíše jílovitou, vlhkou, ph cca 7.

děkuji

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.17 (?), 4.5.2015 9:13

Stomy jsem dnes přeměřila a součesné třešně Burlat máme široké dokonce 9m a vysoké podobně. Nové třešně by byly tedy ideální 5-6m na šířku. Na výšku méně, to se bude muset ohlídat případně včasným řezem.

Jaká by byla nejlepší podnož?

děkuji za rady

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika