Třešeň nebo sladká Višeň - hledám vhodnou odrůdu



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
10.4.2013 13:58

Ja som si tento rok kúpil Třešňovišeň Kráľovná Hortenzia, ale aká je zatiaľ nevien no na stránke Zahradnictví Kruh hovoria o sladkej višni inej. Mám pocit, že čerešne sú všetky sladké. Bajas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 129.164 (?), 10.4.2013 12:53, zobrazeno: 51775x

Dobrý den.

Hledám vhodou odrůdu třešně, nebo sladké višně do své nové zahrady. Zasazena bude na jiho-východ, slunce opravdu dost. Lokalizace je Praha- západ. Chtěla bych odrůdu, která je odolná proti mrazu, slušně úrodná, ale hlavně co nejméně náchylná k červivosti- to mi na třešních vadí nejvíce. A kdyby už mělo bý ůplně nejlépe, tak odrůdu vyšlechtěnou v ČR. Můžete mi nějakou takovou doporučit?

Děkuji velmi krásně.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 10.4.2013 13:58

Ja som si tento rok kúpil Třešňovišeň Kráľovná Hortenzia, ale aká je zatiaľ nevien no na stránke Zahradnictví Kruh hovoria o sladkej višni inej. Mám pocit, že čerešne sú všetky sladké. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 11.6.2013 15:48

Pokud jde o Královnu Hortenzii, je to odrůda cizosprašná, na višně velmi bujně rostoucí. Třešňovišeň je hezký patvar, ale spíše by měla být višeň skleňovka. Bývá okolo začátku prázdnin, luxusní ovoce, opravdu sladká višeň. Z třešní jsou nakyslé ty první co já znám tak Rychlice a Rivan.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 39.26 (?), 10.4.2013 14:23

Nečervivost zajistí jen raná třešeň, která unikne vrtuli. Tomu vyhovuje úrodná Karešova, Kaštánka, méně úrodná Burlat, Rivan, Rychlice...

Moje poznámky u meruňky také platí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.4.2013 17:09

Nečervivost zajistí jen raná třešeň...pravda, pravda, ale zase platí, že čím pozdější třešeň, tím sladší. A čím pozdější, tak tím červivější.  Jo, jo, dobrá rada nad zlato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 30.193 (?), 10.4.2013 19:41

Po pravdě řečeno - dají se pozdnější třešně proti červivosti stříkat, já bych to nedělal a proto mě to v 1.reakci ani nenapadlo. Karešova je sladká dost a dost. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 10.4.2013 16:27

Třešeň je sladká sama o sobě, jak napsal kolega. Sladká višeň je Vackova, ta se ale nemnoží. Pak by měly být sladké maďarské odrůdy, jejichž názvy by uměl vyslovit jen Jiří Wimmer. Zkušenost s nimi nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 10.4.2013 21:28

To je špatně položená otázka. Třešeň je třešeň a višeň je višeň. Já kupříkladu už dlouho hledám višeň sladce kyselou a ne jenom a pouze kyselou. Na různých místech jsem takové plody jedl, ale mezi prodávanými odrůdami stále takovou hledám. Naděje jsem vkládal do odrůdy Sladkovišeň raná, ale tu nelze sehnat. Alespoň, že je k sehnání ta Královna Hortenzie, o které jde samá chvála. Zkouším ale i jiné. Třešeň mně tuto specifickou sladce višňovou chuť rozhodně nahradit nemůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.4.2013 7:09

Taky Favorit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 11.4.2013 7:17

Měl jsem na Valašsku Erdi Batarmo (o se dvěma tečkami) a byla to višeň jako nějaká srdcovka. Rodila nádherně bez červíků ale pošla na moníliový úžeh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika