Stříhání třešní



mamen - (4) - 46.247 (?)
2.8.2010 9:11

Děkuji za odpověď. Nevím jakou máme podnož, ale kupovali jsme stromek u ovocnáře s požadavkem, že nechceme něco, co by příliš vyrostlo. Ale teď jsem se dívala na jeho stránky a podnože u všech třešní má Ptačka, což zřejmě znamená Ptáčnice. No nazdar. To se máme na co těšit. Co teď s tím, mám stříhat a pokoušet se to udržet, nebo to mám rovnou vzdát?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mamen - (4) - 46.247 (?), 2.8.2010 7:31, zobrazeno: 28971x

Máme na zahráce od podzimu 2008 vysazen zákrsek třešně odrůdy SAM. Letošní větvové přírůstky jsou již přes jeden metr a celkově je stromek vysoký kolem 2,5m.  Nechceme, aby byl strom moc vzrostlý, bude nám stačit, když dosáhne velikosti do 4m. Je potřeba nějakým způsobem zakrátit větvě již nyní (třeba nové přírůstky o polovinu délky) a nebo zakrátit až za několik let, abychom udrželi strom v určité velikosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.8.2010 8:15

Metrové přírůstky jistě zakrátit můžete. Čekat několik let netřeba. Otázkou je, zda udržíte stromek v přiměřené velikosti. Že jste zakoupila zákrsek je pěkné, záleží ale, na jaké podnoži byla odrůda naštěpována. Pokud je podnoží ptáčnice,  vyroste patrně veliký strom, i když kmen bude vysoký jen půl metru. O něco menší bude na Coltu, ještě menší na Gisele, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mamen - (4) - 46.247 (?), 2.8.2010 9:11

Děkuji za odpověď. Nevím jakou máme podnož, ale kupovali jsme stromek u ovocnáře s požadavkem, že nechceme něco, co by příliš vyrostlo. Ale teď jsem se dívala na jeho stránky a podnože u všech třešní má Ptačka, což zřejmě znamená Ptáčnice. No nazdar. To se máme na co těšit. Co teď s tím, mám stříhat a pokoušet se to udržet, nebo to mám rovnou vzdát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.243 (?), 2.8.2010 8:31

Máte-li třešeň na ptáčnici, na 4 metrech ji těžko udržíte. Mám ji také cca dva roky. jednu na Coltu odrůda Van a druhá Kordia právě na semenáči a rozdíl v růstu je velmi znát. Zatímco na Coltu se mi daří držet bez většího zásahu třešeň na výšce okolo dvou metrů už několik let, na ptáčnici mě za dva roky přerostla. Navíc třešně by se měly řezat jen občas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.61 (?), 6.1.2011 22:34

Mám naštepenú na višni a po 10 rokoch meria len 1,5 metra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.1.2011 22:45

Rozdíl v intenzitě růstu je nejen mezi ptáčnicí a Coltem, ale i mezi Kordií a slaběji rostoucí Van.
   Třešeň naštěpovaná na višni se mi neosvědčila. Kmínek zůstával slabý a měl tendenci se zlomit. Doporučovalo se mezištěpování třešní na ptáčnici Morelou pozdní, ale nezkoušel jsem to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika