Řez třešně - dvoupatrová koruna



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
26.2.2014 9:09

"Třešeň aby plodila střih nepotřebuje a pěknou korunku si umí zapěstovat i sama bez zahradníkovi pomoci."

Je otázkou, co je to "pěknou". Já to slovo považuji za hodně relativní pojem. Když to vezmu kol a kolem, tak pěknou korunku si umí zapěstovat každý strom. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.2.2014 21:58

Josefe, já se omlouvám ale z práce jsem se vrátil zase až za tmy, takže jsem nic nenafotil.

Já taky děkuji prastrýci za zaslané foto jejich mladého sadu. S jistotou tak mohu napsat, že u nás pěstované jednopatrové nízké tvary nejsou vřetena (ani štíhá ani tlustá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.128 (?), 19.4.2014 9:08

Stando, 2 měsíce uběhly a třešně odkvétají.

Je čas na Vámi slíbené fotky .

Co Vy na to?  ;-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 23.7.2014 16:50

"To o čm jsem hovořil jsou však 3 třešně a 2 višně, které mají takto ploše založenou korunku od prvopočátku".

Tak proč sem vkládáte fotku nějaké staré třešně s uříznutým terminálem a nevložíte fotku oněch převislých třešní, které jste před půlrokem avizoval? To nechápu... Taháte nás za fusekli. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.2.2014 9:38

By mne zajímalo, když jste stromek vysadil loni na jaře, jestli jste ho ostříhal. A jestli měl stromek loni nějaký přírůstek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
1petr - (42) - 96.38 (?), 25.2.2014 16:24

By mne zajímalo, když jste stromek vysadil loni na jaře, jestli jste ho ostříhal. A jestli měl stromek loni nějaký přírůstek.

Ano, stříhal jsem. Ve spodním patře bylo asi 8 větví. Dvě byly ulomené, dvě nevhodně postavené, tak šly pryč. Zbývající jsem zkrátil.

Nahoře byla jen jedna větev. Tu jsem zastřihl na čípek. Všechny čtyři větve v horním patře je loňský přírůstek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.2.2014 20:13

Aha, jsem si myslel, že stromek třeba neměl loni žádný přírustek a tak, že je naděje, že až začne přirůstat, že vypučí nějaká větvička, která by převzala roli terminálu. Ale to může vyrůst i letos.

Taky jste možná mohl pokud potřebujete terminál už loni přihnout vzhůru některou z větviček, co přibyly loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
1petr - (42) - 55.186 (?), 25.2.2014 22:42

Netvrdím, že potřebuji terminál. Potřebuji zdravý strom, který bude dobře plodit a snad i dobře vypadat. Toť vše smiley

Faktem je, že přispěvatelé výše navrhují nový terminál. Budu muset ta doporučení zežvejkat a něco vybrat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 26.2.2014 8:44

Kdybych ten stromek měl já, tak bych ho buď nechal tak jak je nebo bych mu ostříhal ty spodní větve a nechal jen ty horní. A to by byl poslední střih, kterého by se stromek ode mne dočkal. Třešeň aby plodila střih nepotřebuje a pěknou korunku si umí zapěstovat i sama bez zahradníkovi pomoci. Snad jen bych někdy odstranil větve co nešikovně případně porostou dovnitř koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.2.2014 9:09

"Třešeň aby plodila střih nepotřebuje a pěknou korunku si umí zapěstovat i sama bez zahradníkovi pomoci."

Je otázkou, co je to "pěknou". Já to slovo považuji za hodně relativní pojem. Když to vezmu kol a kolem, tak pěknou korunku si umí zapěstovat každý strom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 26.2.2014 9:32
No prave, tak proc mu (stromu) do toho kecat (rezat a strihat).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika