Prořezání starých třešní



host - 200.188 (?)
11.6.2008 22:50

Je mozno upresnit co to je presne rez na Zahnuv pahyl? S panem Mravencem moc nesouhlasim ze tresen nema rada zmlazovaci rez, naopak bych rekl ze ho snasi lepe nez treba jablon, urcite aspon radikalnejsi formu. Rekl bych ze tresen by mela krasne obrust a vytvorit novou korunu, mam aspon takovou zkusenost s Napoleonovou. Jinak dle profesora Vachuna je nejvhodnejsi termin na zmlazovaci rez obdobi kvetu. Je to sice ponekud drasticke v estetickem smyslu, ale snad to funguje. jinak si myslim, ze pokud provedete rez po otrhani plodu taky nic nezkazite.

           Ondra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Katka.k - (3) - 216.126 (?), 11.6.2008 9:04, zobrazeno: 51641x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda, jak ja kdy jdou omladit a prořezat třešně. Mám na zahradě starou, velmi vysokou třešeň. Stále plodí, ale nedosáhle na třešně, nejdou téměř otrhat.  Předem děkuji za odpověď. Katka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 11.6.2008 9:33

Nevím jestli je vhodné zmlazovat třešeň, prý to nemají moc rády.

Párkrát jsem uřezal z třešně velkou větev v době, kdy byly zralé třešně. Jednak je to prý snad u třešní nejvhodnější doba a navíc třešně z uřezané větve v pohodě oberete na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.6.2008 10:57

Pokud je to zdravý strom, snese řez - snížení korunyv - době zrání plodů kupodivu dobře. Není-li dost silná ponechaná tažná větev, lze využít řez na Zahnův pahýl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 11.6.2008 11:03

Proč nejdou otrhat??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.188 (?), 11.6.2008 22:50

Je mozno upresnit co to je presne rez na Zahnuv pahyl? S panem Mravencem moc nesouhlasim ze tresen nema rada zmlazovaci rez, naopak bych rekl ze ho snasi lepe nez treba jablon, urcite aspon radikalnejsi formu. Rekl bych ze tresen by mela krasne obrust a vytvorit novou korunu, mam aspon takovou zkusenost s Napoleonovou. Jinak dle profesora Vachuna je nejvhodnejsi termin na zmlazovaci rez obdobi kvetu. Je to sice ponekud drasticke v estetickem smyslu, ale snad to funguje. jinak si myslim, ze pokud provedete rez po otrhani plodu taky nic nezkazite.

           Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.6.2008 7:03
Přesněji řečeno Zahnův řez na omezeně aktivní čípek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Katka.k - (3) - 216.126 (?), 13.6.2008 11:03

Děkuji všem za rady.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.163 (?), 30.9.2008 10:56

Chystám se v zimě na radikální řez cca 10 let staré třešně, na níž si soused začal stěžovat, že mu moc stíní. Chtěl bych ji zkrátit - hlavně prořezat na výšku a šířku, ale netuším jak zareaguje. Krásně letos plodila a obecně se jí velmi dobře daří, díky lepícím deskám jsem omezil i dost výskyt vrtule. Je mi to líto, ale se sousedem musím souhlasit, že narostla do velkých rozměrů a je třeba s tím něco dělat. Jak nejlépe mám tedy třešeň "miniaturizovat". Dávat ji zcela pryč by mi bylo fakt moc líto:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.9.2008 12:52

Ořežte třešeň tak, jak se Vám to prostorově hodí. Názory na ponechávání pahýlů, kroužků, zatírání, aj.  se liší, to bych neřešil.
   Neřežte ji ale v zimě, nýbrž zazelena, v tom jsou naopak všichni zajedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.148 (?), 5.4.2009 21:12

Dobrý den všem.Nevíte prosím jak správně vyslovovat "Zahnův řez"?Jestli Zahnův, Zanův,anebo Cánův? Děkuji za případnou odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika