Mezištěpení třešní



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
27.4.2016 7:13

Já bych volil Colt. Není problém s kořeny a kotvením stromů v půdě. Podle podmínek se růstem může přibližovat ptáčnici, ale stejně tak může být v růstu o dost slabší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 14.170 (?), 9.11.2015 17:55

Stando, rád bych viděl ty materiály, kde je Colt silnější než P-HL-A.

V von Königinhof

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 9.11.2015 18:32

nějak nerozumím dotazu.

frown

Proč bych měl hledat materiály, které tvrdí opak jiných (výukových skript apod.). Ono stačí když Fytos ocituje cosi správně a pak k tomu doplní špatný graf. Tedy v tom konkrétním grafu je P-TU-3 jako 100% a vše kromě P-HL-A víceméně podle toho citovaného textu. U podnože P-HL-A je však zobrazeno "a%" místo "100% - a%" (a tím, pokud by tam byla i Gisela 6 nebo Morela pozdní, tak by P-HL-A rostla slaběji než Gisela 6 nebo Morela pozdní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 10.11.2015 17:32

Taky nějak nerozumím tomu, co tvrdíte. Graf na stránkách Fytosu odpovídá textu. Nevím proč sem pletete Morelu pozdní.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 25.4.2016 19:58

Loni se zde psalo o mezikmeni - mezištěpení třešní - Frutana (Polsko). Neví ěkdo něco bližšího?

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 26.4.2016 21:17

Dobrý den.
Sice nevím, co Vás zajímá na mezištěpování, ale myslím si, že zeslabení růstu třešně.
Co se toho týká, četl jsem nějaké pojednání, že Holovousy množí (tedy asi i distribuují) vegetativní třešňové podnože (z ptáčnic). Jednak už, výše ve vláknu uváděnou, P-HL-A ale i její sestry P-HL-B a P-HL-C. Překvapilo mě zvláště u C, že zeslabuje růst o 80%, výška dospělého stromu do 3 m. To by pak byla třešeň skoro jak vánoční stromek.
Když Vás to bude zajímat, tak si to vygůglujete. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z - (27) - 7.13 (?), 26.4.2016 21:46

Ano, jde mi o zeslabení růstu. Ale ne až tak, aby z toho byla třešeň cca 3-4m - potřebujeme jí i zakrýt výhled :). Chceme, aby korunku měla ve výšce cca 1,3- 1,5m (podchozí ve vzdálenosti cca 0,5m) a celkovou výšku cca 5 (6)m. Prostě větší třešeň, ale ne 10-ti a více metrová, jak jsou bežně na ptáčnicích. Navíc na ptáčnici s mezikmenem bude mít více urostlé kořeny, než třeba na Coltu. P-HL-B a další jsem již "vygůglila". Jen nevím, zda P-HL-B by se dalo za tímto účelem použít (pouze P-HL-B, bez ptáčnice). Psala jsem dnes i do Holovous, jednak, abych zjistila, jakou podnož použít a zda ji prodají - 2 kusy. Máme težší, jílovitou, vlhčí zem. Pokud jde výšku cca 5-6m udržet na ptáčnici (F12/1) jen řezem, bylo by to také řešení - tu už mám.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 26.4.2016 22:12

Aha, máte konkrétní představu, jak by třešeň měla vypadat a v gůglení, a i dalším, jste napřed. Já psal, protože mi ten pokrok v třešňových podnožích přišel zajímavý. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z - (27) - 7.13 (?), 26.4.2016 23:39

Napřed možná jsem, ale je mi to na nic. Podnož P-HL-B nemám:(. Z Fytosu ji asi nedostanu, Stromky na ní nikdo neprodává (možná jsou již prodané a budou a na podzim). Dalo by se přeroubovat. Čekám na odpověď z Holovous, tak snad.

Stejně jak Vám mi přijdou podnože P-HL - A, B, C zajímavé. 

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 27.4.2016 7:13

Já bych volil Colt. Není problém s kořeny a kotvením stromů v půdě. Podle podmínek se růstem může přibližovat ptáčnici, ale stejně tak může být v růstu o dost slabší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 27.4.2016 7:48

Dobrý, dobrý. Paní chce zaslat dva!! kusy podnoží, a ať jí ještě kvalifikovaně poradí. Cena? Zhruba možná i 40 Kč za zásilku, tedy když to paní do čtrnácti dnů nevrátí. Přemýšlím, kolik je asi hodinový náklad na dělníka v Holovousích. Aby byli aspoň na nule, museli by zásilku a kvalifikovanou odpověď vyřídit do deseti minut. Ani se nedivím, že na takovéto objednávky ani nereagují.

Tady je ještě jedna zajímavá věc. Dost lidí berou školky jako Holovousy atd. jako celkem lehce dostupnou poradnu a k tomu ještě zdarma. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika