Kordia je nepřekonaná



host - 178.235 (?)
16.6.2018 18:20

Když ony ty třešničky dozrávají průběžně v rozpětí 7 týdnů a dát je k degustaci v konzumní zralosti by bylo dost náročné.Ale dobrý nápad! Kordia (Těchlovická II) je pro mě také třešňový skvost, že kterého mám vyzkoušenu i pálenku.A i ta šla na odbyt! Velké plody se i nám dobře česaly! Letos poprvé zírám, jak i Kordia podlehla výkyvu počasí. AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 50.172 (?), 25.4.2016 2:42

Přeroubovat ho můžete, Burlat je ale chutnější a sladší, méně vodnatý.

Více info naleznete ve vlákně :Zkušenosti s odrůdami Grace Star, Sweet Early?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 25.4.2016 7:11

Burlat je velmi dobrá raná třešeň. Vyhodit, nebo přeroubovat ji můžete, ale moc nevěřím, že ta druhá je lepší. Ta druhá je srdcovka, Burlat máte už docela velkou polochrupku. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 25.4.2016 10:15

Vadí mi hlavně, že trpí na monilii, praská v dešti a v místě roubování dělá široký kmen - stromek je naroubovaný ve výšce pod korunkou:(. Měl to být strom i na okrasu a ta boule by mi vadila.

Na zahradě máme staré třešně - cca 50 let. Myslela jsem původně, že je to Burlat, ale ona to bude spíše Troprichterova - popis na ní sedí lépe. Na kraji Prahy zraje okolo 20./25. června, je spíš měkší, zralá až ttéměř černá, váží okolo 10g (?), šťavnatá, šťáva je tmavá, jenže trpí monilií plodů a v děšti praská- celkem hodně. Všem komu dáme plody, velmi chutnají. Děláme z nich i džem a šťávu. Když se povede rok, nejsou ani moc červivé.

Stromy jsou už staré a musíme je vyměnit. Později zrající třešně nechci, kvůli červům. Ještě tak cca o týden až 2 pozdější, ale více už ne.

Při výměně stromů jsem chtěla vyřešit hlavně to praskání v dešti a nepořídit si omylem odrůdu trpící minilií květů a plodů.

Půdu máme spíše vlhčí, těžší, jílovitou. Proto jsem chtěla tu ptáčnici. Jenže s mezištěpení:(, aby třešeň nebyla tak vysoká. S tím jsem jsem neuspěla. Colt jsem nechtěla, protože na něm stromy nejsou dlouhověké.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 3.7.2016 10:50

A co si o tom myslíte Vy? Jjaká je Vaše nejoblíbenější třešeň?

Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 16.6.2018 12:09

Škoda, že neexistuje nějaká veřejná degustace třešní. Hlavně by mě zajímaly staré odrůdy. Schneiderova, Germersdorfská, Troptrichterova a další. Jinak pro mě zůstává i nadále nejchutnější KORDIA. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 16.6.2018 12:24

Kordia ma velke uspechy i v Americe, tam se prodava pod jmenem "Attika".

O jeji kvalite svedci i to, ze ji prodava nejvetsi skolka na vychodnim pobrezi.

Attika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 16.6.2018 18:20

Když ony ty třešničky dozrávají průběžně v rozpětí 7 týdnů a dát je k degustaci v konzumní zralosti by bylo dost náročné.Ale dobrý nápad! Kordia (Těchlovická II) je pro mě také třešňový skvost, že kterého mám vyzkoušenu i pálenku.A i ta šla na odbyt! Velké plody se i nám dobře česaly! Letos poprvé zírám, jak i Kordia podlehla výkyvu počasí. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 16.6.2018 18:53

U me letos ta tresnova sezona netrvala ani mesic. Prvni dozravala Rita kolem 12.5. v tesnem zavesu Earlise (ta je mnohem lepsi), pak Burlat, Red Pacific, Sabrina, Techlovan, Van a posledni Skeena, kterou dodelali mravenci uz asi pred tydnem. Po Skeene mela poprve dozrava Staccato, ale ta byla z Ostrohu, tak klasika, zase falesna odruda, co dozravala chvilku po Burlatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 22.6.2019 20:12

Dnes som zbieral Kordiu, mama zavárala kompoty.Medzi čerešňami je to absolútna špica.Pridávam aj fotku jahodovo malinovej parády.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 22.6.2019 22:59

Taky každý den zobu maliny. Akorát, že se mně tady ty staré odrůdy nějak pomíchaly a nevím co je co. Maximálně bych tak poznal tu nejsladší ZEVU II. Snad. Koupil jsem si nové sazenice ZEVY II, takže uvidíme příští rok. Mám i ZEVU III. No a schlazené zahradní jahody s cukrem a bílým jogurtem, to je pecka. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika