Kordia je nepřekonaná



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?)
16.6.2018 18:53

U me letos ta tresnova sezona netrvala ani mesic. Prvni dozravala Rita kolem 12.5. v tesnem zavesu Earlise (ta je mnohem lepsi), pak Burlat, Red Pacific, Sabrina, Techlovan, Van a posledni Skeena, kterou dodelali mravenci uz asi pred tydnem. Po Skeene mela poprve dozrava Staccato, ale ta byla z Ostrohu, tak klasika, zase falesna odruda, co dozravala chvilku po Burlatu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 50.172 (?), 25.4.2016 2:42

Přeroubovat ho můžete, Burlat je ale chutnější a sladší, méně vodnatý.

Více info naleznete ve vlákně :Zkušenosti s odrůdami Grace Star, Sweet Early?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 25.4.2016 7:11

Burlat je velmi dobrá raná třešeň. Vyhodit, nebo přeroubovat ji můžete, ale moc nevěřím, že ta druhá je lepší. Ta druhá je srdcovka, Burlat máte už docela velkou polochrupku. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 25.4.2016 10:15

Vadí mi hlavně, že trpí na monilii, praská v dešti a v místě roubování dělá široký kmen - stromek je naroubovaný ve výšce pod korunkou:(. Měl to být strom i na okrasu a ta boule by mi vadila.

Na zahradě máme staré třešně - cca 50 let. Myslela jsem původně, že je to Burlat, ale ona to bude spíše Troprichterova - popis na ní sedí lépe. Na kraji Prahy zraje okolo 20./25. června, je spíš měkší, zralá až ttéměř černá, váží okolo 10g (?), šťavnatá, šťáva je tmavá, jenže trpí monilií plodů a v děšti praská- celkem hodně. Všem komu dáme plody, velmi chutnají. Děláme z nich i džem a šťávu. Když se povede rok, nejsou ani moc červivé.

Stromy jsou už staré a musíme je vyměnit. Později zrající třešně nechci, kvůli červům. Ještě tak cca o týden až 2 pozdější, ale více už ne.

Při výměně stromů jsem chtěla vyřešit hlavně to praskání v dešti a nepořídit si omylem odrůdu trpící minilií květů a plodů.

Půdu máme spíše vlhčí, těžší, jílovitou. Proto jsem chtěla tu ptáčnici. Jenže s mezištěpení:(, aby třešeň nebyla tak vysoká. S tím jsem jsem neuspěla. Colt jsem nechtěla, protože na něm stromy nejsou dlouhověké.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 3.7.2016 10:50

A co si o tom myslíte Vy? Jjaká je Vaše nejoblíbenější třešeň?

Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 16.6.2018 12:09

Škoda, že neexistuje nějaká veřejná degustace třešní. Hlavně by mě zajímaly staré odrůdy. Schneiderova, Germersdorfská, Troptrichterova a další. Jinak pro mě zůstává i nadále nejchutnější KORDIA. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 16.6.2018 12:24

Kordia ma velke uspechy i v Americe, tam se prodava pod jmenem "Attika".

O jeji kvalite svedci i to, ze ji prodava nejvetsi skolka na vychodnim pobrezi.

Attika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 16.6.2018 18:20

Když ony ty třešničky dozrávají průběžně v rozpětí 7 týdnů a dát je k degustaci v konzumní zralosti by bylo dost náročné.Ale dobrý nápad! Kordia (Těchlovická II) je pro mě také třešňový skvost, že kterého mám vyzkoušenu i pálenku.A i ta šla na odbyt! Velké plody se i nám dobře česaly! Letos poprvé zírám, jak i Kordia podlehla výkyvu počasí. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 16.6.2018 18:53

U me letos ta tresnova sezona netrvala ani mesic. Prvni dozravala Rita kolem 12.5. v tesnem zavesu Earlise (ta je mnohem lepsi), pak Burlat, Red Pacific, Sabrina, Techlovan, Van a posledni Skeena, kterou dodelali mravenci uz asi pred tydnem. Po Skeene mela poprve dozrava Staccato, ale ta byla z Ostrohu, tak klasika, zase falesna odruda, co dozravala chvilku po Burlatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 22.6.2019 20:12

Dnes som zbieral Kordiu, mama zavárala kompoty.Medzi čerešňami je to absolútna špica.Pridávam aj fotku jahodovo malinovej parády.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 22.6.2019 22:59

Taky každý den zobu maliny. Akorát, že se mně tady ty staré odrůdy nějak pomíchaly a nevím co je co. Maximálně bych tak poznal tu nejsladší ZEVU II. Snad. Koupil jsem si nové sazenice ZEVY II, takže uvidíme příští rok. Mám i ZEVU III. No a schlazené zahradní jahody s cukrem a bílým jogurtem, to je pecka. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika