Napoleonova chrupka



host - 128.10 (?)
18.3.2009 8:56

Dobrý den,

pokud se nemýlím, napoleonovka je stará odrůda zdarvím

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 7.10.2004 14:40, zobrazeno: 17735x

Zkoušela jsem naroubovat Napoleonovu chrupku, kterou měla babička. Babiččin strom se bohužel prodal i s domem, kde bydlela a naroubování se mi nedaří. Ve školkách mi bylo sděleno, že je to již stará odrůda, o kterou není zájem a jejíž plody praskají. Sama ale můžu říct, že jsem lepší třešeň nejedla, plody byly velké a výborné.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milosh - (23), 8.8.2006 13:30
Pokud je mi známo, stále se stromky prodávají. Ve starších výsadbách je to nejčastější odrůda. Její předností je, že málo trpí klejotokem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 3.9.2006 12:01
Napoleonka se místy stále hojně vyskytuje v stromořadích okolo místních silnic i často různě vysazená v zdivočelých neobhospodařovaných porostech. Stačí si udělat v době zrání plodů pěší nebo kolařský výlet, po ochutnávce správný strom zachytit foťákem a v zimě jen prostě přijet s nějakými nůžkami na tyčce a z stromu identifikovaného podle fotky vzít roub. Trochu je třeba dávat pozor na nemoci, ale třešně obecně nějakými chorobami přenosnými rouby moc netrpí. A pokud trochu umíte mluvit, dají se rouby vydyndat i z většiny majitelů zahrádek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.9.2006 21:01
Jedinou horší vlastností Napoleonovy (dříve Lauermanovy) chrupky je fakt, že bledé plody nejsou příliš vzhledné v kompotu. Řekl bych, že praskají asi stejně jako ostatní pozdní chrupky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.4.2007 11:03
Před léty jsem koupil třešeň Napoleonova compact. Byla tehdy móda slabě rostroucích compact mutací třešní  pro menší zahrádky.  Plody mají stejné, kurunku menší. Dnes je již na trhu nevídám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 17.1.2009 21:12

Ta kompaktní mutace je ´Buttnerova kompakt´.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 26.2.2009 18:08

Byla vyborna jedina nevyhoda cervivost.V silnych mrazech mi statne stromy znicil hryzec. Vysadil jsem Burlat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.129 (?), 26.2.2009 18:54

Áno je to tak,  u mňa trpí každoročne červivosťou. V časoch kým som ešte zakladal čerešňový kvas tvorili jeho základ. Radšej som siahol po rannejšom Burlate bez červov.  Napoleonovu držím už len ako majestátny starý strom na medzi, ktorého mi je ľúto vyrúbať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.10 (?), 18.3.2009 8:56

Dobrý den,

pokud se nemýlím, napoleonovka je stará odrůda zdarvím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika