Příspěvky uživatele - Milosh

Napoleonova chrupka , 8.8.2006
Pokud je mi známo, stále se stromky prodávají. Ve starších výsadbách je to nejčastější odrůda. Její předností je, že málo trpí klejotokem.
žlutá chrupka - Dönissenova, 8.8.2006
Mám ji na půlce stromu třešně Van. Kvalitou se jí nevyrovná, ale nežerou ji ptáci. Vyslouzilm@seznam.cz
chci zachránit třešeň, 8.8.2006
Udělal bych totéž, přidal bych navíc ještě písek s vápencem nebo vápnem nebo nejlépe straou omítku.
Odrůdy unikající vrtuli, 8.8.2006
Vrtule vyhledává jen podně zrající třešně - tedy ty nejlepší a nejtvrdší. Ty, které dozrají v červnu nenapadá. Univerzální třešeň ovšem neexistuje.
velke cerne chrupky - tresne?, 8.8.2006
Vámi uvedená charakteristika je dost orientační, ale podle vzhledu a doby zrání mi připomíná třešeň Troprichterovu.
žluté třešně, 8.8.2006
Mám ji na zahradě, jmenuje se Dönissenova chrupka. Kvalitou se nevyrovná nejlepším červeným chrupkám, ale nežerou ji špašci (myslej si asi, že není zralá),
pomoc, hnědé květy, 8.8.2006
Porobně vypadá poškození mrazem
Choroba visni, 8.8.2006
Může jít o nedostatek stopového prvku - hořčíku či bóru.
řez třešně, 8.8.2006
Starší třešně je nejlépe řezat v době sklizně (navíc ušetříme česání na stromě. I razantní zásahy snesou, koruna se dá o hodně snížit. Důležité je řezat v místě rozvětvení, aby nezůstaly slepé tlusté pahýly. Rány je dobré zatřít barvou
Přeplodováno, 8.8.2006
Pomoci může opatrné, ale důkladné prořezání při sklizni, a povápnění půdy. Taky bych nechal udělat rozbor půdy.
ad lusky na svestce, 8.8.2006
Jedná se o Puchrovitost švestek - houbovou chorobu, která je po objevení se "lusků" již neléčitelná. Objevuje se jen v některých letech
zelená ringle, 8.8.2006
Doporučuji navézt ke stromům co největší množství písku a trochu vápna, případně zarýt. Výborně se hodí stará okopaná omítka z bouračky. Výsledkem budete možná překvapeni.
švestky, 8.8.2006
U nás prodávané stromky Domácí švestky nejsou geneticky totožné, jedná se o selekci různých variet. Zejména se liší dobou zrání. Můžete zkusit zasadit Domácí koupenou jinde, já bych asi ale hledal spíš slivoně odolnější vůči šarce.
poděkování, 8.8.2006
Jde zřejmě o klejotok - bývá následkem nevhodného, často příluš vlhkého stanoviště nebo řezu v nevhodnou dobu (v zimě).
žlutá švestka - kde ji sehnat?, 8.8.2006
Odborně se jim říká špendlík (např. Katalonský). Stromy rostou hojně na Zlínsku na moravkoslovenském pomezí (Žítková). Nedaří se jim ale všude. Pěstoval jsem ji na svitavsku a plody byly podřadné chuti.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika