Jak naroubovat třešeň



host - 91.21 (?)
18.10.2009 16:23

Kdy jste tu větvičku zasadil než dorostla 2m.Docela zajímavé.Řízkování třešní jsem ještě neslyšel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 124.96 (?), 14.10.2009 10:23, zobrazeno: 10548x
Dobrý den, dostal jsem od rodičů větvičku z jejich třešně. Z větvičky je již stromek o výšce 2metry a měl by se prý naroubovat. Prosím o radu jak to mám udělat... Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 18.10.2009 11:44

Jestli tomu dobře rozumím, tak jste zasadil větvičku třešně, ta se ujala a je z toho dnes dvoumetrový stromek. Takže máte tu odrůdu co jste zasadil, co mají vaši rodiče. Takže tam není třeba nic roubovat. Roubovat by se to muselo, jen kdybyste z toho chtěl jinou odrůdu než jste dostal od rodičů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.21 (?), 18.10.2009 16:23

Kdy jste tu větvičku zasadil než dorostla 2m.Docela zajímavé.Řízkování třešní jsem ještě neslyšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 18.10.2009 16:59

Kolega Mičurin množil některé své odrůdy višní hřížením. U třešní to je ale nepravděpodobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.10.2009 8:59

Teoreticky lze v adekvátních podmínkách nařízkovat prakticky každou dřevinu. Že by se ale ujmula amatérovi zapíchnutá větvička třešně, je nepravděpodobné. Možná šlo spíš o odkopek s kouskem kořenu. Takový je třeba naroubovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kubula - (1) - 124.96 (?), 20.10.2009 9:17
Dobrý den, u našich jsem odřízl větvičku ze stromu. Tu jsem dal na zahradě do země a mám již dvoumetrový stromek. Je to stará výborná třešeň s ohromnými chrupkami. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 20.10.2009 10:01

Každoročně již pár desetiletí si nařežu v prosinci desítky silných třešňových roubů pro jarní štěpování. Mám je zahrnuté ze 2/3 na severní straně boudy v kypré zemi, kterou udržuji vlhkou. Nepoužité rouby odstraňuji až později v létě. Zajímavé je, že některé rouby dokázaly vytvořit na spodních řezných plochách kalus. Žádný mi ale nezakořenil. Což jistě neznamená, že jinému zakořenit nemůže.   Měl jsem méně štěstí než pan Dvořáček a zadavatel tématu, což je nepochybně jedna a tatáž osoba. 
    Osobně nepovažuji nahodilé semenáče za ideální podnože, ani u třešní. Bělokoré ptáčnice z k tomu účelu selektovaných stromů s ověřenými vlastnostmi by měly mít lepší a hlavně předem známé parametry (růst, mravzdornost, klejotok, aj.) Podobné si myslím o vegetativně namnožených pravokořených stromech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika