Brouk



kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?)
27.6.2015 21:11

Myslím si, že jde o larvu slunéčka sedmitečného. O tom, že nakousává třešně jsem neslyšel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
pepuard - (2) - 37.218 (?), 27.6.2015 20:44, zobrazeno: 11775x

Můžete mi, prosím, někdo poradit co je to za brouka a jak se s ním vypořádar? Ještě jsem se s ním nesetkal, až letos. Napadá zralé třešně.  Nahlodá slupku a třešeň potom praská a hnije. Děkuji

brouk
brouk
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 27.6.2015 21:11

Myslím si, že jde o larvu slunéčka sedmitečného. O tom, že nakousává třešně jsem neslyšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.6.2015 22:35

To já také ne. Ale letos jsou larvy, aspoň u nás, přemnožené a mnoho larev jsem viděl na dužnině zralých třešní v pozici, jako by dužninu, nikoli slupku, konzumovaly, někdy i několik larev na třešni Zda tomu opravdu tak je, nevím, ale odtud zřejmě pramení názor pisatele j s.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 27.6.2015 21:20

Halt, stop, pauza, brzdička-to berušky larvička. Neznalost je tobogán, bez padáku paragán-tento malý krokodýlek je to nej, co se v sadu může vyskytnout-je to velký mšicožer. Jestli jste si z jakéhokoliv důvodu nevšimli mšic na rostlinách, tak zkuste věřit, že tam byly, jsou, nebo ještě do konce vegetace budou. Nápadnou nápovědou jsou pokroucené listy, někdy i větvičky, lepkavé okolí, včely a vosy co blížou cosiwink.S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 27.6.2015 21:27

...a plody praskají kvůli náhlé dotaci vody-děšťové nebo po vydatném zalití- některé sorty jsou citlivější. Nazobávají ptáci, vykusují sršně, vosy, zlatohlávci, škvoři, zralejší kousky včelky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 27.6.2015 22:19

Máme "unimobunku " vo viniciach a na jar keď sme tam prišli tam bolo Katariniek " berušek" tisíce, možno desťtisíce v tej chate. škoda že som to neodfotil. Červenočierne steny a okno. :D Trošku oftopic, ale musel som :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 42.216 (?), 28.6.2015 2:17

Nejspíš to bylo Slunéčko východní (Harmonia axyridis) což je prý nevítaný invazní druh, říkají entomologové. Sice pilně žere mšice, ale i leccos dalšího, bohužel i domácí slunéčka se 7 tečkami.

Tady píšou, že "Harmonii neradi vidí vinaři. Ona se totiž, pokud není dostatek mšic, krmí i sladkou šťávou z bobulí révy. Zůstane pak zalezlá v hroznech a je vylisována do moštu. Výsledné víno není pak tak chutné."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 27.6.2015 23:15

Masožravá larva slunéčka nikdy nepoškozuje plody. Je užitečná natolik, že plno insekticidů se posuzuje jako šetrné k životnímu prostředí, pokud slunéčka nezabíjí, jen jim vezme potravu (například mšice).

Já například nerad stříkám rybíz a to ani Mospilanem a radši nosím do rybízu z okolí larvy slunéček. Osbírám je například z broskvoní, kde naopak při výskytu mšic stříknu napadené konečky hlavních letorostů.

Jediné kde larvy vadí, jsou plody otrhané na šťávu nebo kvas, páč jsou dosti hořké (je to jejich obrana proti ptákům, kterým proto nechutnají). Jediná larvička dokáže přikořenit 5 kg rybízu nebo třešní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 131.63 (?), 28.6.2015 11:14

Takže - milovníci vína - dobrou chuť, kromě slunéček jsou v hroznech i pavouci a stovky dalších živočichů! Vinaři hrozny zásadně neperou, přišli by o mošt!! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 28.6.2015 14:05

Já tedy víno nepiju(jsem abstinent) a nejsem ani vinař, ale kde si dáte proteiny tam, ne? Vždyť brouci jsou poměrně zdravá záležitost a jídlo budoucnosti(dle vědců) Tak bych to nedramatizovalawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika