Jak rozdrtit jablka bez drvica



host - 119.228 (?)
17.4.2020 7:37

A co to drtit tímto (krouhač řepy), popř. sundat kliku a napojit to na vrtačku. To by mohlo fungovat, že ano?

Krouhač řepy
Krouhač řepy
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
      
host - 157.239 (?), 11.9.2018 13:58

A jak řešíte případné plísně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.9.2018 17:08

Tedy nezlobte se, ale považovat nejlepší způsob rozdrcení 200 kg jablek jejich rozšlapání po jednom, to už jsme snad kousek dál. Neumím si představit, jak z rozšlapaných jablek vytvořit bez přidání vody tekutou jablečnou drť, ale pravda, nedělal jsem to.
   Předpokládám, že v každé druhé domácnosti se najde nějaký stroj - drtič ovoce, krouhač na řepu, šrotovník, kterými lze snadno a rychle vytvořit homogenní a v podstatě tekutou drť. Nepochybuji, že Vám jej na půl hodiny každý půjčí.
   Každý kutil za pár desítek minut Vám uzpůsobí třeba kbelík bez dna a v něm rotující plátek pilky na železo nebo nůž do hoblovky upnutý ve vrtačce. Vrchem přisypáváte jablka, dole budou padat kousky. Nechtěl bych to, ale než jablka šlapat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.10 (?), 11.9.2018 19:52

Me to zaujalo    akorat nevim jestli gumaky pouzivate na bezne pouzivani to jest vyhazovani hnoje od prasatka  nebo jsou  primo nove koupene jen k drceni jablek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.9.2018 20:58

Proč to potřebujete vědět? Abyste použil stejný postup?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.10 (?), 11.9.2018 21:31

Nevim co  bude lepsi na drceni jablek pouzite  nebo nove asi pouzite ty se daji vyuzit casto nove jen na drceni jablek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.228 (?), 16.4.2020 13:35

Dobrý den,

mám ve stodoli starej šroťák. Nevím přesně jak vypadá drtící ústrojí, ale co myslíte, bude to drtit celá jabka na mač a mošt?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.119 (?), 16.4.2020 14:42

Nevím přesně jak vypadá drtící ústrojí...

No to už je jak hádání "z karet či koule"!! Já bych se napřed podíval jak to funguje,...  jsou-li tam mlecí kameny, nebo obdoba, tak to na celá jablka fungovat nebude!!

Přeji hezký den...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.228 (?), 17.4.2020 7:37

A co to drtit tímto (krouhač řepy), popř. sundat kliku a napojit to na vrtačku. To by mohlo fungovat, že ano?

Krouhač řepy
Krouhač řepy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.138 (?), 18.4.2020 21:28

..i když tuto debatu p.Vysloužil elegantně ukončil, dovolím si ještě špitnout. Já jsem v dobách, kdy jsem neměl (..auto bez motoru).. používal bubnovou sekačku. Jablka do posádu a nějak zabezpečit využití drobné dřeně a šťávy před vsáknutím do trávníku..a co se sebralo do koše bylo dostatečně,,mleté,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika