Žloutnou a opadávají ještě malé plody - jaký je problém



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
15.5.2018 19:24

ano, mimořádné sucho. Rekordním teplem to určitě není, to stromy přežijí, ale suchem lze přijít o celou úrodu, případně i o celý strom. Když je dostatek vláhy, je i slušná úroda, jako na této Viktorii


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
franta7 - (35) - 197.216 (?), 12.5.2018 15:49, zobrazeno: 5524x

Dobrý den,
     nevíte prosím co je této švestce? Žloutnou a opadávají ještě malé plody.

Není to problém špatného opylení? 


Děkuji, F

švestka - žloutnou a opadávají ještě malé plody
švestka - žloutnou a opadávají ještě malé plody
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 12.5.2018 17:21

přičítal bych to kombinaci nadměrné násady plůdků a nedostatku vláhy v době těsně po odkvětu. Z fotky je bohužel patrné i napadení pilatkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.5.2018 18:14

Bude to možná i odrůdova vlastnost. Mně to ve velkém udělala - jako ostatně skoro každoročně - Čačanská raná, která bohatě odkvete a pak většinu plůdků shodí. Naštěstí ty, co zbudou, jsou veliké, takže úroda je slušná. Vedle stojící Opál je plůdky tak obalený, až mám strach - o sílu větví a velikost plodů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.68 (?), 15.5.2018 17:47

Ja to pripisujem kombinácií mimoriadne sucho + rekordné teplo. Presne taký istý opad mám na mladých stromkoch 6-tich odrôd. Staršie stromy (10 a viac ročné) na myrobalánoch tých istých odrôd opadali neporovnateľne menej. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 15.5.2018 19:24

ano, mimořádné sucho. Rekordním teplem to určitě není, to stromy přežijí, ale suchem lze přijít o celou úrodu, případně i o celý strom. Když je dostatek vláhy, je i slušná úroda, jako na této Viktorii


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.138 (?), 6.7.2018 23:42

Pane Walter s Vami muzu souhlasit.Urcite je to suchem spousta zahradkaru si mysli ze jedna konev za tyden staci bez vody mi to driv dopadlo presne jako u pana Franty7.Tak jsem pod ovocne stromy zasadila ruzne maty, medunky,petrzele, kopr,libecek, koriandr atd a to me donutilo vic zalivat mezi stromy a ne jen NEKDE zeleninu a na stromy kaslat.Delam tak a od te doby nic neusycha sem tam plody opadaji sami ale vzdy to bylo preplozenim.A navic nejaky ten postrik na ovocne stromy sem tam udelam, ktery pomuze i memu bylinkareni.Pred postrikem samozrejme vsechno pod stromky odeberu co se da a o vic se starat nemusim.Mravenci a msice se zmensili asi jim to nevoni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.7.2018 14:50

Já tomu suchu příliš nevěřím. Pomineme-li svažité pozemky s mimořádně propustnou půdou, pak dospělá slivoň, zejména na myrobalánu, si na potřebnou vláhu dosáhne. Slivoně na Balkáně mají srážek ještě méně než tu. Říkáte, že jedna konev týdně nestačí? S výjímkou nově vysazených,  ovocné stromy nezalévám vůbec. Problém nemám s padajícímií plůdky nýbrž s lámajícími se větvemi nadúrodou.. Závlahu samozřejmě stromy ocení kvalitnější úrodou chutnějšího ovoce, ale problém padajících plůdků zadavatele bude někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.138 (?), 7.7.2018 20:15

ja ten samy problem mela obsypane stromy a nasledne shazovani zalevala jsem driv asi jako tu jednu konev za tyden... Samozrejme muze to byt i jiny problem spatne hnojivo nebo hryzci nejaka nemoc stromu.Ja jen chtela poradit.Zalevam druhym rokem poradne a druhym rokem se dari.Podle me zkusenosti pravidelne zalevat.Vzdyt podzemni vody vysychaji uz to neni jako kdysi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika