Příspěvky uživatele - franta7

Nekompatibilní třešně - přeroubování k dosažení kompatibility?, 9.7.2023 Obsahuje fotku
Ale lepší by bylo, kdyby byl stejný opylovač - jiná odruda - vedle, než stejná, ne?   Já tipuji že zákrskek mám seřazeno dle pravděpodobnosti: 23,6. sklizeň - kasandra (prý sklizeň 20-30.6) - burlat (prý sklizeň 20-30.6) - ta se... celý příspěvek >
Nekompatibilní třešně - přeroubování k dosažení kompatibility?, 9.7.2023
Dobrý den, měli jsme na zahradě třešni, na zakrslém kmenu, která měla perfektní plody a super plodila, pak jsme si přinesli další třešni, odrůdu opět neznáme, na běžném kmenu asi colt. A první třešeň zcela přestala plodit. A nová má plody malé.... celý příspěvek >
Špané opylení? nekompatabilita? Pomůže roubování?, 10.6.2022
Mám na zahradě třešni čtvrtkmen. 4 roky krásně a velmi bohatě plodila. Ale protože byla malá, tak úroda nestačila. Tak jsem koupil ještě jednu třešní, klasickou velikost a zasadil jsem jí vedle. No a je po úrodě. Vyroste na ní jen pár třešní. A ta... celý příspěvek >
Plody čačanské švestky předčasně opadávají, 25.5.2022
Hlásím se po roce. Někde jsem přečetl, že švestka je strom náročný na hnojení. A přečetl jsem, že opadávání plodů může být způsobeno nedostatkem dusíku. Takže jsem dodal ke stromu několik lopat dusíkatého kompostu z trávy a vypadá to, že se to... celý příspěvek >
Zasychání a opadávání plůdků třešně, 25.5.2022
takže teď předpokládám se s tím už nic dělat nedá. To jsem to měl postříkat proti této moliniové spále preventivně?
Zasychání a opadávání plůdků třešně, 25.5.2022
Listy :) překlep. sucho bych vyloučil, teď pořád pršelo. a taky jsem kropil.
Zasychání a opadávání plůdků třešně, 24.5.2022 Obsahuje fotku
Nevíte někdo proč plůdky opadávají? Špatné opylení? Lokální mráz? Něco půdě chybí? Moniliová spála? Hniloba? Lisy jsou perfektní.  
Plody čačanské švestky předčasně opadávají, 4.7.2021 Obsahuje fotku
Švestky předčasně opadávají. Viz foto. Tento strom kromě asi dvou švestek minulý rok neměl nic. Minulé roky jsem ale spíš bojoval s pilatkou. Nic ekologického nezabralo. Letos postřik. Pilatky jsem se zbavil. Ale teď zase opadávání nezralých... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci choroby a nebo škůdce z fotografie, 28.5.2020 Obsahuje fotku
další fotky  
Prosím o identifikaci škůdce z fotografie škůdce a zničených plodů, 27.5.2020
Děkuji, takže ten zničený plod asi s tímto broukem nemá žádnou souvislost. Takže musím hledat dál co poškozuje ty malé plody na jabloni.
Prosím o identifikaci škůdce z fotografie škůdce a zničených plodů, 27.5.2020 Obsahuje fotku
Prosím o identifikaci škůdce z fotografie škůdce a zničených plodů První dvě fotografie - škůdce - cca 6mm délka třetí forografie zničené plody patrně tímto škůdcem. Je také možné že to může být i jiný škůdce nebo choroba.
Angrešt - žloutnou listy - co mu chybí, nebo co je špatně, díky za radu, 18.8.2019
Keře už mají půl lopatky NPK, půl lopatky draselné soli a půl lopatky síranu draselného. Ještě jsem to samé dal 4 roky staré třešni která prý také chlór nesnáší o tu bych nerad přišel. A rybízu Tak snad ten chlór přežijí, bylo toho půl... celý příspěvek >
Angrešt - žloutnou listy - co mu chybí, nebo co je špatně, díky za radu, 17.8.2019
No to je pravda to jsem si uvědomil až když to čtu. Tak jsem ještě rychle odhrábl granule, které se nerozpustily. Jak dostat pryč tech chlór? Asi bude třeba síran draselný...
Angrešt - žloutnou listy - co mu chybí, nebo co je špatně, díky za radu, 16.8.2019
tak jsem se někde dočetl že by to mohl být nedostatek draslíku. Tak jsem ke každému keři hodil lopatku draselné soli, zalil a uvidím jestli chcípnou nebo ne...
Angrešt - žloutnou listy - co mu chybí, nebo co je špatně, díky za radu, 16.8.2019 Obsahuje fotku
Prosím, nevíte co angreštu na fotografii chybí? Přehnojeno? Přelito?  Choroba? Udělal jsem kontrolní výkop cca 25cm od keře. a půda tam není mokrá a ani suchá. Trochu vlhká, sypká. Měřil jsem PH půdy ve zkumavce testerem z bazénu -... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika