Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?



host - 153.51 (?)
1.4.2013 19:56

Pana Pražáka znám osobně, byly doby kdy jsem u něj i nakupoval v jeho zcela zastíněném zahradě v Olomouci.Výběr má fantastický a ceny vysoké. Jezdí i po různých trzích, manželka mě chtěla udělat radost a v Litoměřicích od něj koupila černou moruši, maličký proutek za 600!!! kč a to tam měl prý ještě jednou malinko větší za 1 100!!!kč, prý...

Z černé moruše byla nakonec moruše bílá, s manželkou jsme se ještě kvůli tomu skoro pohádali. Ale nechme to být, stalo se. A Pražáka od těch dob míjím např. v Litoměřicích, jak "tulák krajinu" a kšefty s ním rád přenechám jiným. Třeba budete mít větší štěstí, neb já nejsem tak bohat, abych kupoval do Pražáka. A adrenalin, co z toho vlastně vyroste, to také nemusím,   zdraví zahradníky zahradník Přemek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.10.2011 10:50

Určitě nemohu říci, že mám s droždínským zahradnictvím samé špatné zkušenosti, sortiment mají široký jako málokdo. Jednou jsem u nich koupil Granatinu a vyrostl z něj hořký parkový jeřáb (nešlo o výhon z podnože, korunka byla zapěstovaná). To se může stát, za to prodavač nemůže, chyboval zřejmě velkododavatel. Pak jsem tam ale taky koupil dvě slivoně - Empress a Grossa.  Až po letech jsem zjistil že jde o jednu a tutéž odrůdu.  A to by prodejce měl vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.142 (?), 13.11.2011 15:29

Granatinu jsem měl na zahradě a je to jeřebina většího vzrůstu jako normální jeřáb akorád ma listy tvarem podobné hlohu a plody jsou nafialovělé barvy a nahořklé chuti po hlohu (jeřáb x hloh). Abych řekl pravdu o odrůdě Grossa jsem nikde ještě neslyšel a nikde neviděl.  Může to být synonimum odrudy Empress nebo její mutace. Máte pravdu, že by prodejce měl být informován a atˇ Vám popíše odrůdu " Grossa".

sadař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.107 (?), 13.11.2011 18:31
Pokiaľ má Granatina nahorklé plody, nebude to po hlohu, lebo ten má mierne sladké plody, ale po obyčajnej planej jarabine, ktorá má svieravo- kyslasto- horké plody. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.51 (?), 1.4.2013 19:56

Pana Pražáka znám osobně, byly doby kdy jsem u něj i nakupoval v jeho zcela zastíněném zahradě v Olomouci.Výběr má fantastický a ceny vysoké. Jezdí i po různých trzích, manželka mě chtěla udělat radost a v Litoměřicích od něj koupila černou moruši, maličký proutek za 600!!! kč a to tam měl prý ještě jednou malinko větší za 1 100!!!kč, prý...

Z černé moruše byla nakonec moruše bílá, s manželkou jsme se ještě kvůli tomu skoro pohádali. Ale nechme to být, stalo se. A Pražáka od těch dob míjím např. v Litoměřicích, jak "tulák krajinu" a kšefty s ním rád přenechám jiným. Třeba budete mít větší štěstí, neb já nejsem tak bohat, abych kupoval do Pražáka. A adrenalin, co z toho vlastně vyroste, to také nemusím,   zdraví zahradníky zahradník Přemek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.187 (?), 20.4.2012 13:23

Pane Vysloužile, já mám stejnou zkušenost s granatinou ale od p. Peška z Bojkovic, není to náhodou tím, že mičurinův kříženec je opravdu hnusný?

Jinak z Droždína mi známá přivezla tomel rossijanku a ta mi už podruhé vymrzla až k zemi při cca -18°C. Všichni mi tvrdí, že to není rossijanka ale čistý kaki. Tak nevím!?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.220 (?), 3.11.2011 9:40

I já se považuji za upřímného a solidního zákazníka. Nebo tím myslíte pouze ty, kteří si dovolí pouze chválit? Myslím, že o solidnosti či upřímnosti výše přispívajících zákazníků nemusíme pohybovat -  jen proto, že si dovolili říct svůj názor. Nejsme opravdu všichni neschopní, kteří neumí zasadit stromek /a i přesto nemusíme být se vším spokojeni/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.142 (?), 13.11.2011 16:30

Tento článek se netýká Pražákových !!        

Upřímny zakazník je takový, který přizná sve chyby a sdělí je. Kolikrát sleduji jak lidé u sveho zahradníka nakupují ovocné stromky a můžu říct, že to berou hodně na lehkou váhu. Je jim kolikrát jedno v jaké kvalitě jsou kořeny a kminek s korunkou. Byl jsem i několikrát přímým svědkem jak si chtěli koupit i zmrzlý a nebo suchý stomek a až jsem je potom varoval tak si toho teprve všimli.Ruku na srdce.Kolik lidí sadí stromky lesáckým způsobem - nacpou stromek do malé jamky a kolikrat ho ani nezalejí a na jaře neosřihají a nechají zarůst plevelem a nebo poškodí strunovkami a pak se diví jak jim to roste. Ja to vidim, protože chodím stříhat ovocné stromy po zahrádkách. Vždy se napřed vymlouvali na prodejce co jim to prodal za krkošku a když jsem s nimi začal probírat jejich postupy od nakupu až po součanost tak jsme se nestačili divit. Budete se asi divit, ale stromek vždy prozradí jak se k němu chováte. Znam i lidi co střikali mšice roundopem, protože si nepopsali sklenku do, ktere si to rozlili a pak si šli ke mě zeptat co se jim to stalo, že stromek změnil barvu a jestli nevím čím to je.  Nikdy nebudeme se vším spokojeni!!! sadař z Kobeřic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.11.2011 17:13

...jak lidé u sveho zahradníka nakupují ovocné stromky a můžu říct, že to berou hodně na lehkou váhu. Je jim kolikrát jedno v jaké kvalitě jsou kořeny a kminek s korunkou. Byl jsem i několikrát přímým svědkem jak si chtěli koupit i zmrzlý a nebo suchý stomek a až jsem je potom varoval...

Pane sadaři, musíte vycházet z faktu, že zahradník je profesionál a kupující laik. To, co jste právě popsal, není kritika lehkomyslných zákazníků, nýbrž prodejce. Suchý nebo zmrzlý stromek nemá na prodejně co dělat, pokud ano, pak to není slušný zahradník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 31.199 (?), 20.11.2011 13:14

Dobrý den.  To mate plně pravdu. Tyhle problémy se stávají hlavně na jaře. Podejce stromky u školkaře koupil za své naklady a samozřejmě je chce do jara ziskat zpátky a jěště něco vydělat. Někteří prodejci kontejnerují neprodané stromky do květináču a prodávají je cele leto. Sice je to dažší, ale doporučuji to všem, kteří nepoznají jestli je stromek vpořádku. Tak uvidí jak stromek roste a některé dokonce mají i plody. Vřele tak doporučuji nakupovat broskvoně, meruňky, ořešáky a třešně. Ja sám jsem tak nakoupil několik stromku, protože se mi tak nechtělo čekat na podzim a čekat další rok než se stromek zakoření. Hlavně teto služby využívam, když přijdu o stromek díky hryzcům nebo mrazu. Stromky by měli lidé kupovat stejným způsobem jak, když by si šli koupit nové auto.

sadař z kobeřic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 23.11.2011 14:42

Tak my jsme kupovali na podzim mandloně a byli jsme celkem spokojení. Stromky nám sice byly přineseny, ale měly předtištěné visačky a byly hezké. Také jsme byli poměrně podrobně informováni o případných rizicích podzimní výsadby a byla nám doporučena péče o stromek. Organizace prodeje je možná trošičku chaotičtější a nějakou chvíli jsme museli čekat - ale třeba s chaosem a třičtvrtě hodinou čekání jako v Bojkovicích se to nedá srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika