Topfirst, Herman - dotaz



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?)
21.7.2012 20:36

Herman, Opal,Ruth, nebo snad Lalomita?Která je vlastně na Liborových fotkách.Mohly by to být všechny.Ač nemám ani jednu z nich, měl bych malou nápovědu.V onom mnohokrát zmiňovaném Zahradkáři, září 2005 jsou všechny, až na Ruth.Na fotografii Hermanu se mi zdá stopka velmi krátká, a tlustší, než třeba na vedle vyfoceném Opálu, který ji má delší, a tenší.Na Liborové fotce mají plody stopku delší,a tenkou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 111.193 (?), 18.7.2012 22:53

Ta moja fotka z 12. je Opalu podobna, ta dalsia z 17. je uz viac modra. Rozkrojeny plod mam rovnaky. Moznosti su nasledovne :

1. Mam Opal - ale proti tomu je zrenie, udavane je po Katinke, koncom 7.

2. Mam Herman/R. Gerstetter - zrenie pred Katinkou by sedelo, modra tiez

3. Honzov Opal mozno za 5 dni bude ako moje foto zo 17. a mame obaja Herman/R.G. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.7.2012 8:58

Velmi povedená fotka, Honzo. Na celodenním, intenzivním slunci Opál skutečně nakonec přechází do modra. V takových podmínkách ho nemám, takže znám jen tu červenožlutou se slabým namodralým ojíněním. Na Tvojí fotce jsou zachyceny všechny jeho barvy, takže by se mohla do atlasů klidně dát. Mně Opál už druhý rok vynechává, takže žádnou fotku pořídit nemohu. V publikaci Pěstujeme slivoně je Opál žlutočervený s tím, že čevená se postupně překrývá namodralým ojíněním. To namodralé ojínění je tam na jednom plodu s části setřeno a pod ním se oběvuje právě červená barva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.214 (?), 19.7.2012 16:51

Teď už je Opál víc do fialova, možná jej ještě vyfotím. Katinku, Herman bych měl mít někde také (pokud mi zrovna neuschl). Vloni neměly plody, letos to musím ještě prověřit. R. Gerstetter jsem vloni rouboval, takže si musím nějaký ten rok počkat.

Pro Petra z Pardubic: Až se divím, jak Opál na té fotce dobře vyšel, příliš jsem se s focením nepáral. Zase jsem si pomohl s bleskem.

HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.7.2012 18:40

Chtěl jsem se pana Vinšálka ještě jednou zeptat, na jeho názor na rezidua a jestli z nich má nějaké obavy a hlavně, jestli poznal na Liborových fotkách svůj Herman. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 20.7.2012 21:30

U mne Herman také zraje, postupně ho sklízím asi od středy, často zde silně fouká a tak se snažím spadlé plody včas zachránit před slimáky.

Ty fotky Libora se mi na Herman příliš nejeví. Moje plody jsou výrazně modřejší a také ta úroda. Nikdy jsem na stromku takto obalené větévky neměl. Ani před květnovým mrazem. Je ale pravda, že dost květních pupenů u mne zmrzlo buď v zimě, či v předjaří. Přesto se mi to nezdá.

Zítra se vrátí zeť z dovolené, tak ještě zkusíme, jestli se povede sem umístit foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.7.2012 19:41

Herman, Ruth Gerstetter nebo Topfirst by se mně tady teď výborně hodily, protože tady momentálně nic nezraje. Meruňky jsou sice vybarvené, ale ještě tvrdé.  Ono to je dáno taky tím výpadkem ranějších meruněk. Rané švestky před Katinkou by letos přišly velmi vhod. Taky by mě zajímalo, co za plody měl na fotkách Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 21.7.2012 20:36

Herman, Opal,Ruth, nebo snad Lalomita?Která je vlastně na Liborových fotkách.Mohly by to být všechny.Ač nemám ani jednu z nich, měl bych malou nápovědu.V onom mnohokrát zmiňovaném Zahradkáři, září 2005 jsou všechny, až na Ruth.Na fotografii Hermanu se mi zdá stopka velmi krátká, a tlustší, než třeba na vedle vyfoceném Opálu, který ji má delší, a tenší.Na Liborové fotce mají plody stopku delší,a tenkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.7.2012 22:32

Máte pravdu, pane Rosťo, krátká stopka Hermanu by mohla být dobrým vodítkem. Fotka Hermanu Tomáše Jana v Zahrádkáři 9/2005 je povedená. Na fotce Libora může zbarvení skreslovat taky přesvětlení bleskem. Těžko můžu porovnat chuť těchto raných švestek, snad jedině u Opálu by se opravdu dala koncová chuť označit jako renglódová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 111.27 (?), 22.7.2012 8:50

Tak este prispievam detailom mojich sliviek. V porovnani s Katinkou je duzina maksia, stavnatejsia, sladka s menej slivkovou aromou, kostka sa oddeluje velmi dobre, plody maju typicke "ojineni", na obrazku su 2 plody vlavo dokonale omyte. Rynglotovu prichut som necitil. Vacsina urody je uz zjedena, Katinka zreje nasledne po nej, chutovo je o nieco lepsia.Vdaka preplodeniu boly plody mensie, zrovnatelne s Katinkou, avsak ca. 3x viac - obe boli nastepene rovnako do koruny Hanity.

R. Gerstetter? Herman? Opal? 21jul12
R. Gerstetter? Herman? Opal? 21jul12
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 22.7.2012 14:03

Dnes jsem chtěl vyfotit rozkrojené plody Opálu, které jsem si před dvěma dny dovezl, ale od dužniny pecka oddělit nešla. Vypadalo to podle fotky, že i Honza s tím měl určité potíže. Naopak na poslední fotce Libora vypadá řez s oddělením čistě. A jak byl spokojný Stano se svým Topfirstem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika