Švestky 2023



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
13.8.2023 11:41

Pane 30.250, teď nevím na jaký příspěvek reagujete. Moje zkušenost například s pilatkou švestkovou je taková, že stejně dobře učinkuje i běžně dostupný Mospilan. S protivnými obaleči je to horší, tam musíte postřiky zřejmě vícekrát opakovat. Mně osobně se jedná pouze o stromky, kde je málo plodů. Právě tam je činnost obaleče zřetelná, tam, kde jich je hodně, nikoliv. Nebo to není tak vidět. Pane PP, ty Katinky byly u mě skvělé až ty úplně měkké. Ohledně té "Procházkovy", jak jste ptal minulý rok, tak vybarvuje rovnoměrně bez šarkovitých map na slupce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 11.8.2023 21:40

Z křížení Hanka x Čačanská raná by nic špatného být nemělo. Jinak ta lepotica za moc nestojí, ani ty měkčí plody, přitom to jsou takové pěkné švestky. Nechám je ještě na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 12.8.2023 18:17

Už chápu nadšení pana PzP nad Katinkou. Z dozrávajích pěti švestek jsem ochutnal a pak musel sebrat a nasadit spadlou čelist. Ne pro trpkost a kyselost ještě prozelenalých plodů, ale pro sladkost a aroma, které bych v takovém stavu zralosti zdaleka neočekával. Katinka je skvělá, budu roubovat, bude-li na co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.228 (?), 11.8.2023 16:02

"Dal jsem si do překladače slovo "dzady", ale nepřeložilo se"

Narecie SK vyplivlo toto: džada (goralsky) -> dedo, nepotrebná vec 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 11.8.2023 19:18

smileyyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 12.8.2023 20:02

Plody Čačanské Lepotice kvalita jde oproti posledním dnům nahoru. Letos žádné moučnaté jalové plody, všechny sládnou, různé plody průměr, nadprůměr a některé tak 10% vynikající lahodné velmi sladké chuť naprosto stejná jako ty nejlepší Valjevky - téměř k nerozeznání - tak zřejmě chutná Lepotica v Srbsku. Radikálnější řez a tedy víc vlků a měnší násada plodů určitě zlepšuje chuť, no a slunko samozřejmě tak to zraje, Lepotica překvapila letos, zatím nejlepší kvalita plodů. MH

Čačanská Lepotice
Čačanská Lepotice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.250 (?), 13.8.2023 11:10

Dobrý den,

a kde jste prosím sehnal Calypso? Myslel jsem, že už není nikde k dostání.

Barák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 13.8.2023 11:41

Pane 30.250, teď nevím na jaký příspěvek reagujete. Moje zkušenost například s pilatkou švestkovou je taková, že stejně dobře učinkuje i běžně dostupný Mospilan. S protivnými obaleči je to horší, tam musíte postřiky zřejmě vícekrát opakovat. Mně osobně se jedná pouze o stromky, kde je málo plodů. Právě tam je činnost obaleče zřetelná, tam, kde jich je hodně, nikoliv. Nebo to není tak vidět. Pane PP, ty Katinky byly u mě skvělé až ty úplně měkké. Ohledně té "Procházkovy", jak jste ptal minulý rok, tak vybarvuje rovnoměrně bez šarkovitých map na slupce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.8.2023 12:35

Ohledně Čačanské lepotice nesdílím nadšení pana MH. Snad je to o něco lepší, ale v jednu chvíli jsem si vzpomněl na slova z nějakého filmu, která zní "ty pudeš". A šly by obě. Na jedné je již naroubovaná Harbela a Domácí švestka - Dušičková. Šarka jak "bejk", ale je zajímavé jak na roubu na Eleně ta Dušičková mnohem později kvetla a plody byly dlouho malé, tak jsem zvědavý, myslím, že už takm je jen jeden a ten nebude mít šanci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 102.252 (?), 23.8.2023 15:28

Asi takto to funguje na facebooku fóre.

Slivky
Slivky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.95 (?), 23.8.2023 16:03
tak to je dobře, že jim to tak funguje. A co jste tím chtěl říci?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika